Tuli öös

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Tuli öös
Žanr lastefilm
Režissöör Valdur Himbek
Stsenarist Eno Raud
Peaosades Alar Oja
Sven Mäses
Heino Mandri
Muusika Mati Kuulberg
Operaator Jüri Sillart
Toimetaja Enn Rekkor
Filmistuudio Tallinnfilm
Aasta 1973
Esilinastus 17. september 1973
Kestus 68 minutit
Riik Nõukogude Liit (Eesti)
Keel eesti
IMDb profiil

"Tuli öös" on 1973. aastal valminud Tallinnfilmi mängufilm. Filmi stsenaarium põhineb Eno Raua jutustusel "Tuli pimendatud linnas".

Süžee[muuda | muuda lähteteksti]

Filmi tegevus toimub ühes Eesti väikelinnas 1942. aasta sügisest kuni 1943. aasta kevadeni. Linna saabub keegi Velirand. Ülo märkab ta käes portfelli, mis kuulus nende õpetajale. Poisid teevad kindlaks, et Velirand elab õpetaja korteris ja käib sakslastega tihedalt läbi. Ülo ja Olev otsustavad inimesi nuhi ja provokaatori eest hoiatada.

Osatäitjad[muuda | muuda lähteteksti]

Filmi retseptsioon[muuda | muuda lähteteksti]

Arvustaja Maret Loo oli filmi suhtes üsnagi kriitiline. Muu hulgas kirjutas ta järgmist: "Taas üks Eesti film, mis ei köitnud ega erutanud, vaid tundus hõre, kiretu, igavgi." (Maret Loo. Hajukil küsimärk filmile "Tuli öös". Õhtuleht, 3. okt. 1973). Mati Unt oli filmi suhtes leebem. Ta leidis, et tunnustust väärib filmi operaatoritöö. Väikelinna oli kujutatud poeetiliselt, meeleolukalt oli filmitud videvikku ja ööd. Samuti hindas Unt positiivselt seda, et teismelisi peategelasi oli kujutatud intelligentsetena. Kokkuvõtteks tõdes Mati Unt, et mitmeid puudusi vabandab filmi pretensioonitus. (Mati Unt. Sõda alevis. Sirp ja Vasar, 21. sept. 1973).[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Õie Orav. Tallinnfilm. 1, Mängufilmid 1947-1976. Tallinn, 2003, lk. 597-599

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]