Tegelaskujud sarjas "Varjatud elud"

Allikas: Vikipeedia

"Tegelaskujud sarjas "Varjatud elud"" räägib lähemalt populaarse Soome telesarja "Varjatud elud" (1999–...) väljamõeldud tegelastest.

Seppo Taalasmaa[muuda | muuda lähteteksti]

Seppo Juhani Taalasmaa figureeris sarjas aastatel 1999–2013 ja 2017. Osatäitja on Jarmo Koski.

Seppo on Pihlajakatu (Helsingi väljamõeldud tänava) majahoidja. Seppo töötas ka kaupluseketis Stellans. Lehes avaldatud alusetute kuulujuttude tõttu läks Seppo oma naisest Ullast lahku. Hiljem abiellus ta Helena Kuulaga, kuid aastal 2013 nad läksid lahku. Tal on kasutütar Elina, keda ta pidas oma bioloogiliseks tütreks, ja poeg Kari. Seppol on ka lapselapsed Oona, kelle vanemad on Kari ja Laura, ning Onni, kelle vanemad on Elina ja Tuomo. Seppo kolis Helsingist ära sügisel 2013, pärast lennuõnnetust, mille tagajärjel ta sattus koos tollase teise naise Helena Kuula ja tema perekonnaga Siberisse.

Aastatel 2011–2012 olid Seppol süümepiinade tõttu alkoholiprobleemid, kuid ta on suutnud neist lahti saada.

Praegu elab Seppo Kittilä vallas.

Perekond[muuda | muuda lähteteksti]

Seppo oli peaaegu 30 aastat abielus Ulla Taalasmaaga. Nad lahutasid 2005, kui selgus, et Elina isa on Ulla noorpõlvearmastus Martti Viljanen. Seppo tundis end kahekordselt petetuna, sest Martti oli olnud tema hea sõber. Sügisel 2006 väljendas Seppo soovi endise naise juurde naasta. Aprillis 2007 hakkasid nad koos elama, kuid peagi mindi lahku ja Ulla kolis ära.

Kari on pere ainus poeg. Pärast Kari sündi pidi Ulla pikka aega lapsega üksi hakkama saama, sest Seppo oli palju ära. See väsitas Ullat. Naine otsis lohutust Martti Viljaselt, ja nii sündiski Elina. Seppol on Kariga alati olnud palju pahandust. Kari on isegi vangis istunud. Kari suhtest Laura Kivirantaga sündis Seppo esimene lapselaps Oona. Kari elas mõnda aega koos tüdruksõber Katja Vainioga Tamperes, kuid kolis siis Helsingisse tagasi.

Elina on Martti Viljase ja Ulla tütar. Elina on aga Seppot lapsena isaks pidanud ning nad on väga lähedased. Elina on olnud abielus Markus Ekholmiga, kes suri narkootikumide üledoosi tõttu. Elinal on Tuomo Tervajokiga laps Onni.

Oona on Seppo esimene lapselaps, Kari tütar. Oona kolis isaga Tamperest tagasi Pihlajakatule.

Tale on Seppo teine lapselaps, Elina poeg. Onni kolis koos emaga Tamperest tagasi Pihlajakatule, kuid hiljem koliti tagasi Tamperesse. Teismelisena Onni kolis üksinda Seppo juurde ja hakkas elama koos Seppo ja tema tollase teise naise Helena Kuulaga.

Ulla Taalasmaa[muuda | muuda lähteteksti]

Ulla Taalasmaa (sünninimega Tuomi) oli sarjas tegev aastatel 1999–2007, 2010. ja 2013. aastast uuesti, kus teda kehastab Maija-Liisa Peuhu.

Ullal on kaks last - Kari ja Elina Taalasmaa.

Ullal on kaks lapselast - Oona Kiviranta, Benjamin ja Tale Taalasmaa

Ulla Taalasmaal on nõbu Ulpu, kelle tegelasekuju on olnud ühes teises sarjas. Ulpu osatäitja oli samuti Peuhu. Ulpul on mees Jorma, poeg Torsti ja pojapoeg Santeri. Ulpu perekond oli nähtav samuti selles teises sarjas.

Ullal oli Martti Viljasega ja Yrjö Merilägä. Ulla oli abielus Seppo Taalasmaaga. Praegu elab ta koos Gunnar Mustavaaraga.

Elina Taalasmaa[muuda | muuda lähteteksti]

Elina "Lellu" Marjaana Taalasmaa (endine Ekholm) osales sarjas aastatel 1999–2008. Tema osa mängis Sanna Luostarinen.

Elina elukaaslane on Tuomo Tervajoki ja neil on poeg Onni Taalasmaa.

Elina poolvennad on Kari Taalasmaa ja Juha Viljanen.

Tal on varem olnud suhe ka Markus Ekholmiga (abielus, mis lõppes Markuse narkootikumide üledoosist surmaga), Esko Heikkilägä, Ossi Puolakkaga, Danjel Ojalaga, Juha Viljasega (kes osutus ta poolvennaks), Jasu Taavitsaineniga ja Aleksi Saliniga.

Kari Taalasmaa[muuda | muuda lähteteksti]

Kari Matias Taalasmaa figureeris sarjas aastatel 1999, 2001–2004, 2005, 2007–2010, 2014, 2015-2018 ja 2019-. Osatäitja Tommi Taurula.

Tal on tütar Oona Kiviranta ja kasupoeg Benjamin Taalasmaa.

Karil oli seksuaalsuhe Maarit Saliniga. Tal on varem olnud suhe Katja Vainioga, Isabella Holmiga, Laura Kivirantaga ja Noora Autioga. Ta oli abielus Linda Eerikäineniga.

Kari suurim vihavaenlane on Aaro Vaalanne.

Tale Taalasmaa[muuda | muuda lähteteksti]

Onni "Tale" Juhani Taalasmaa figureeris sarjas aastatel 2007–2008 ja 2011-2018. Teda mängis Väinö Ahonen aastatel 2007–2008 ja praegu tema osa mängib Emill Hallberg alates aastast 2011.

Tale isa on Tuomo Tervajoki ja ema Elina Taalasmaa.

Kevadel 2011 kolis ta teismelisena Helsingisse oma kasuvanaisa Seppo Taalasmaa ja Seppo tollase teise naise Helena Kuula juurde ning hakkas seal koolis käima. Tema head sõbrad ja klassikaaslased olid Janne Haukkala, Elias Vikstedt, Iida Mustonen, Siru Honkanen, Matleena Rintala, Lari Väänänen ja Sanni Pohjonen.

Sügisel 2016 abiellus ta Sanni Pohjosega ja neil on ühine laps Ilja, kelle tegelik isa on Lari Väänänen.

Varem oli tal suhe Siru Honkaneniga, Iida Mustosega ja Matleena Rintalaga.

Tema tegelaskuju on olnud nähtav ka mitmes teises sarjas.

Tal on komme sattuda piinlikesse olukordadesse.

Tuomo Tervajoki[muuda | muuda lähteteksti]

Tuomo Juhani Tervajoki figureeris sarjas aastatel 2006–2008, 2011 ja 2014. Tuomo oli politseinik. Ta on kihlatud Elina Taalasmaaga ja neil on poeg Onni Taalasmaa.

Laura Kiviranta[muuda | muuda lähteteksti]

Laura Saara Johanna Kiviranta figureeris sarja osades 1999–2008 ja 2012. Tema osa mängis Piitu Uski.

Ta on praegu vaimuhaiglas.

Tal on kaks last – tütar Oona Kiviranta ja poeg Sauli Kiviranta.

Laura oli ametilt jurist.

Laura ema on Eila Kiviranta.

Laura tädi on Mirja Mattila.

Laura nõbu on Salla Laitela.

Oona Kiviranta[muuda | muuda lähteteksti]

Oona Eila Marjaana Kiviranta figureeris sarjas aastatel 2003–2006 ja 2007–2010. Näitlejateks on olnud Anni Weppling ja Linnea Lindström vaheldumisi (2003–2004), Wilhelmiina Seppä (2004–2006) ning Sara Lohiniva (2007–2010).

Oona on Laura Kiviranta ja Kari Taalasmaan tütar. Tal on poolvennad Sauli Kiviranta ja Benjamin Taalasmaa. Tema isapoolsed vanavanemad on Ulla ja Seppo Taalasmaa. Tema emapoolne vanaema on Eila Kiviranta.

Nooremana oli Oona mõnda aega huvitatud hobustest. Hiljem huvitasid teda jaapani kultuur ja manga. Oonal olid rastapatsid ja ta riietus omapäraselt. Praegu on ta naiselikum ja tal lühikesed pruunid juuksed.

Oona poiss-sõber oli Joonatan Sievinen. Pärast Miro Holmi tulekut Pihlajakatule hakkas ta käima Miroga. Nüüd on neil ühine laps, kada pole sarjas nähtud ja nad elavad Prantsusmaal.

Oona tegelaskuju on olnud nähtav ka kahes filmis aastatel 2012 ja 2014 Lohiniva esituses.

Sauli Kiviranta[muuda | muuda lähteteksti]

Sauli Kiviranta figureeris sarjas aastatel 2000–2001 ja 2003–2005.

Tema ema on Laura Kiviranta ja isa Tom Berqvist. Oona Kiviranta on tema poolõde.

Praegu elab Sauli Austraalias.

Noora Autio[muuda | muuda lähteteksti]

Noora Autio figureeris sarjas aastatel 2007–2008, 2009–2010 ja 2017. Teda mängis Olga Temonen.

Noora oli suhtes Kari Taalasmaaga.

Nooral on kasupoeg Benjamin Taalasmaa.

Noora oli sarjas üks kasuõde – Juulia Autio.

Noora vanemad on Raija ja Timo Autio.

Noora oli ametilt fotograaf.

Nooral oli HIV-viirus.

Benjamin Taalasmaa[muuda | muuda lähteteksti]

Benjamin Taalasmaa (endine Autio) on sarjas olnud aastatel 2009–2010 ja 2017. aastast uuesti.

Benjamin Taalasmaa on Kari ja Noora aafriklasest kasupoeg.

Ismo Laitela[muuda | muuda lähteteksti]

Ismo Kalervo Laitela on sarjas alates 1999. aastast. Osatäitjaks on Esko Kovero.

Ismo oli loomult äkiline ja vägivaldne, mistõttu suhted laste Kalle ja Miia Laitelaga olid kehvad. Kuid nüüd on ta muutunud hellemaks ja heasüdamlikumaks ning õppinud nooruse vigadest. Aastatel 2013–2014 põdes Ismo vähki, kuid sai terveks. Ta on muutunud ka küpsemaks, mehelikumaks ja täiskasvanulikumaks.

Ismol oli mängusõltuvus ja ta mängis kasiinos kogu oma raha maha. Hiljem ta sai päranduse Elsa Toiviolta.

Ismo kasutütar on Sanni Taalasmaa. Aastal 2011 ta kasvatas ta koos Liisa Saloga noortekodu last Siru Honkaneni.

Tema head sõbrad on Seppo Taalasmaa, Ulla Taalasmaa, Kari Taalasmaa, Elina Taalasmaa, Jukka Salin, Aleksi Salin, Lasse Sievinen, Katri Sievinen, Inka Haapala, Riku Jääskeläinen, Joonatan Sievinen, Daniel Ojala, Jiri Viitamäki, Antti Polvijärvi, Heidi Aaltonen, Sebastian Vuorela, Sergei Kuula, Cindy Rintala, Jenni Vainio, Noora Autio, Miro Holm, Jarkko Peltonen, Oona Kiviranta, Elsa Toivio, Gunnar Mustavaara ja Lari Väänänen.

Ismo vihavaenlased olid Saku Salin, Mika Paju, Aki Nikkinen, Ken Ojala, Aamu Korhonen, Repe Suorsa, Kuisma Savolainen, Kristo Päivinen, Ossi Puolakka, Juulia Autio, Isabella Holm, Esa Leivo, Mikael Salo, Severi Sievinen, Valtteri Elovirta, Heikki Pohjonen, Alissa Nikkinen ja Aaro Vaalanne.

Ta on olnud suhtes Kristiina Pohjosega, Maarit Saliniga, Pamela Johanssoniga, Rauni Koivukujaga, Jaana Niemisega, Paula Sievisega, Irma Halosega, Pipsa Tiilikaisega, Tanja Jääskeläisega, Paula Sievisega, Salla Laitelaga, Leea Leivoga, Liisa Saloga, Helena Kuulaga, Jutta Korhosega ja Dahlia Mustavaaraga.

Ismo on töötanud reklaamijuhina, poepidajana ja klienditeenindajana.

Ismo tegelaskuju oli ka ühes huumorisaates.

Kalle Laitela[muuda | muuda lähteteksti]

Kalle Juhani Laitela osales sarjas aastatel 1999–2001, 2002 ja 2012. aastast uuesti. Teda mängib Pete Lattu.

Kalle on ametilt arst.

Kalle on gei. Kalle homoseksuaalsus ei meeldinud algul sugugi tema isale Ismo Laitelale, mille tagajärjel tekkisid vägivaldsed tülid, kuid lõpuks Ismo leppis Kalle homoseksuaalsusega. Tal on olnud suhe Valtteri Elovirtaga, Kuisma Savolaisega ja Lari Väänäsega.

Tal oli noorem õde Miia Laitela, kes suri sarja 2002. aasta osas 540 19-aastaselt. Kallel on teine noorem poolõde Sanni Taalasmaa.

Kalle elas kümme aastat Brasiilias koos tollase elukaaslase Kuisma Savolaisega, kuid siis mindi lahku ja Kalle kolis tagasi Soome isa Ismo juurde.

Valtteri Elovirta vägistas Kallet, sest Kalle ei tahtnud temaga enam suhtes olla.

Suhe Lari Väänäsega oli keeruline, sest Lari oli Kallest üle kümne aasta noorem.

Aastatel 2016–2017 pärast Larist lahkuminekut olid Kallel alkoholiprobleemid, kuid ta on neist lahti saanud.

Kalle tegelaskuju oli nähtav ühes teises sarjas.

Miia Laitela[muuda | muuda lähteteksti]

Miia Kristiina Laitela osales sarjas aastatel 1999–2002. Teda mängis Venla Saartamo.

Miia suri peaaju kasvajasse.

Miia oli luulet harrastav keskkoolitüdruk, kelle heade sõprade seas olid näiteks Silja Salin, Jenni Vainio, Inka Haapala, Teemu Korhonen ja Aamu Korhonen. Tal oli poiss-sõber Saku Salin.

Tema isa oli Ismo Laitela ning ema oli Kristiina Pohjonen kes lavastas oma surma ja alustas uut elu pärast vähihaigust. Miia oli rase nüüdseks surnud Mika Pajust. Ta otsustas abordi kasuks, tundes, et pole emaduseks valmis. Mika nägi Miiat ja tema suurt armastust Sakut suudlemas ning sai rabanduse. Saku sõitis narkojoobes autoga vastu puud. Miia oli pärast seda kaua jõuetu, kuid astus siis noalaste usulahku. Selle juht Toivo Karhu sai Miia nii kaugele, et ta ei tahtnud enam sektist ära tulla.

Miia oli Salinide peres Sofia lapsehoidja, kuid pärast ajukasvajasse haigestumist unustas ta peapöörituste ja muude tervisehäirete tõttu vahel Sofia olemasolu ja läks koos Aamuga restorani Barbaari kohvi, jättes Sofia mõnikord saatuse hooleks. Siiski oli Sofia ema, Hanna Salin, temaga väga rahul. Miia on aidanud ka oma isa Ismot perekonna kaupluses. Ismot on aidanud ka tema poeg Kalle ja pere on saanud elatise kaupluse sissetulekutest.

Miial oli ajukasvaja, millele kiiritusravi ei mõjunud. Miia suri 540. osas. Enne seda esitas Inka Haapala Miia keskkooli lõpupeol Miia laulu "Siniseen". Miia sai lõputunnistusele kõikides ainetes L-id (kõrgeim hinne, laudatur). Miiat liigutas see ettekanne pisarateni ning ta soovis, et see pala esitataks ka tema matustel.

Miia suurim armastus oli alati olnud Saku, kuigi ta ka suhtes Mika Pajuga. Miia kõneles Sakule oma armastusest tol korral, kui Mika neid nägi. Miia oli siis rase. Pärast kõiki probleeme sai Miia ja Saku suhe lõpuks korda, kuid just siis läks Saju sõjaväkke. Ta tuli sõjaväest tagasi Lapimaale, kus olid Miia, Aamu, Teemu, Ismo, Kalle Laitela ja Kuisma. Miia oli jõuetu ja Saku märkas seda, kuid Miia ei rääkinud talle tõtt oma ajukasvaja kohta. Nende suhtele olid takistuseks ka Saku "pruudid", sealhulgas Kukka-Maaria Kujala.

Salla Laitela[muuda | muuda lähteteksti]

Salla Hannele Laitela (endine Tervajoki ja Mattila) tegelaskuju oli sarjas aastatel 2006–2010, kus ta on uudishimulik ja jutukas naine.

Salla oli abialus Tuomo Tervajoega ja kihlatud Jarkko Peltosega.

Hiljem abiellus ta Ismo Laitelaga, kuid mõne aja pärast mindi lahku.

Salla vanemad on Mirja ja Markku Mattila.

Salla tädi on Eila Kiviranta.

Salla täditütar on Laura Kiviranta.

Kristiina Pohjonen[muuda | muuda lähteteksti]

Kristiina Pohjonen (alias Liisa Helena Laitela, endine Kompulainen) oli tegev sarjas aastatel 2013–2016. Osatäitjaks Maria Nieminen.

Tal on kolm last: geist poeg Kalle Laitela ja ajukasvajasse surnud tütar Miia Laitela abielust Ismo Laitelaga ning noorim tütar Sanni Pohjonen abielust Heikki Pohjosega.

Ta oli pikka aega abielus Ismo Laitelaga ja lavastas oma surma, jättes Ismo, Kalle ja Miia teadmisse, et ta ongi vähki surnud, ning hakkas elama uue nime all – ta on nüüd Kristiina Pohjonen. Seejärel oli ta abielus Heikki Pohjosega, kuid peagi mindi lahku ja Kristiina läks tagasi Ismo juurde. Kristiina endine mees Heikki Pohjonen mõrvati.

Kritiina on ametilt medõde.

Heikki Pohjonen[muuda | muuda lähteteksti]

Heikki Ensio Pohjonen oli sarjas 2015 figureerinud tegelaskuju. Teda mängis Mikael Kokko.

Heikki eksabikaasa on Kristiina Pohjonen ja neil on tütar Sanni.

Kristiina lavastas oma surma aastaid tagasi ja alustas Heikkiga uut elu, kui ta kunagi ammu Ismo Laitela juurest ära läks.

Heikki oli ametilt onkoloog.

Heikki tahtis viia eksnaist Kristiinat, tütart Sannilt, tütre meest Talet ja lapselast Iljat Bostonisse viia, kuid ta mõrvati hotellis noalöögiga selga. Mõrvar oli Seireeni.

Heikki oli sarivägistaja. Tema ohvrid olid Eva Tamminen ja Monica Mustavaara.

Sanni Taalasmaa[muuda | muuda lähteteksti]

Sanni Emilia Taalasmaa (endine Pohjonen) on sarjas aastast 2014. Osatäitjaks Kerttu Rissanen.

Sanni vanemad on Kristiina Pohjonen ja mõrvatud Heikki Pohjonen ning kasuisa Ismo Laitela. Tal on poolvend Kalle Laitela ja ajukasvajasse surnud poolõde Miia Laitela.

Sanni on abielus Onni Taalasmaaga ja neil on ühine laps Ilja Taalasmaa, kuigi Ilja tegelik isa on Lari Väänänen. Sanni andis Onni Taalasmaale õiguse olla lapse kasuisa.

Ilja Taalasmaa[muuda | muuda lähteteksti]

Ilja Taalasmaa (endine Pohjonen) on sarjas aastast 2015. Ilja on Sanni Taalasmaa ja Lari Väänänen laps. Tale Taalasmaa on Ilja kasuisa.

Aki Nikkinen[muuda | muuda lähteteksti]

Aki Petteri Nikkinen oli sarjas tegev aastatel 1999–2002 ja 2014. aastast uuesti. Osatäitjaks Sami Uotila.

Tal oli suhe Jenni Vainioga, kasuema Karin Ekholmiga, Monica Mustavaaraga, Helena Kuulaga, Peppi Puolakkaga ja Kristiina Pohjosega.

Tal oli südameinfarkti surnud ema Salme Hämäläinen, vähki surnud isa Erik Ekholm ja tütar Alissa Nikkinen. Tal oli ka poolvend Markus Ekholm, kes suri narkootikumide üledoosi kätte.

Aki tegeles ka inimkaupandusega.

Alissa Nikkinen[muuda | muuda lähteteksti]

Alissa Claudia Nikkinen (endine Mustavaara) on sarjas aastast 2015. Osatäitjaks Johanna Puhakka. Tena isa on Aki Nikkinen. Tema vanavanemad olid Salme Hämäläinen ja Erik Ekholm, kes on surnud. Tema onu Markus Ekholm on ka surnud. Tal oli suhe Jiri Viitamäkiga ja Janne Haukkalaga. Kevadel 2017 abiellus ta Gunnar Mustavaaraga, kuid lahutas aastal 2018.

Salme Hämäläinen[muuda | muuda lähteteksti]

Salme Hämäläinen (endine Vikman) oli sarjas aastatel 2017–2018. Osatäitjaks Marjatta Rinne.

Salme suri südameinfarkti.

Tema poeg on Aki Nikkinen ja pojatütar on Alissa Nikkinen.

Markus Ekholm[muuda | muuda lähteteksti]

Markus Erik Ekholm oli sarjas aastatel 1999–2002. Osatäitjaks Andrei Sandberg.

Markus suri narkootikumide üledoosi tõttu, kui ta läks pulmareisile oma naise Elina Taalasmaaga.

Tal on ema Karin Ekholm, vähki surnud isa Erik Ehkolm ja poolvend ning hea sõber Aki Nikkinen.

Erik Ekholm[muuda | muuda lähteteksti]

Erik Ekholm oli sarjas aastatel 2000–2001. Osatäitjaks Ismo Kallio.

Tal on kaks poega: Aki Nikkinen ja Markus Ekholm. Tal on ka vend Johan Ekholm, keda pole sarjas nähtud.

Erik suri vähki.

Karin Ekholm[muuda | muuda lähteteksti]

Karin Ekholm (endine Gyllendorff) oli sarjas aastatel 2001–2002. Teda mängis Inga Sulin. Tema eksmees Erik Ekholm suri vähki. Tema poeg on Markus Ekholm. Tal oli suhe kasupoja Aki Nikkisega. Tal on vend Kristoffer Gyllendorff.

Jenni Vainio[muuda | muuda lähteteksti]

Jenni Susanna Vainio (endine Sirén ja Puolakka) figureeris sarjass aastatel 1999–2001, 2002–2011 ja 2012–2013. Tema osa mängib Anu Palevaara.

Katja Vainio on tema vanem õde.

Kuula perekonda jälginud Heiskanen lasi Jenni maha, kuigi lask oli tegelikult mõeldud Seppo Taalasmaale.

Ta on olnud abielus Ami Vainioga, Ossi Puolakkaga ja Patrick Siréniga. Patrik Sirénit pole sarjas nähtud. Patrik suri infarkti.

Katja Vainio[muuda | muuda lähteteksti]

Katja Johanna Vainio oli sarjas aastatel 1999–2004, 2011 ja 2013. Katjal on sarjas noorem õde Jenni Vainio.

Ami Vainio[muuda | muuda lähteteksti]

Anselmi "Ami" Vainio (endine Rasi) osales sarjas aastatel 2001–2008, kus tema rolli mängis Tuomas Reunanen. Ta oli abielus Jenni Vainioga. Tema ema on Helena Rasi, keda pole sarjas nähtud. Tema tädi on Tanja Jääskeläinen ja tädipoeg oli Riku Jääskeläinen, kes hukkus autoõnnetuses.

Niko Vainio[muuda | muuda lähteteksti]

Niko Santeri Vainio figureeris sarjas aastatel 20022008, 20092011 ja 2014. Näitlejad on olnud Okko Salminen (2002–2004), Risto Törhönen (2004–2007), Juha Karhu (2007–2008) ja Lari Laurikkala (2009–2011, 2014).

Niko on Jenni Vainio ja Toni Veijalaise ainuke laps. Ta sündis Saksamaa vanglas, kus kandis karistust Niko ema Jenni, kelle Niko isa Toni oli lavastanud süüdi osalemises keelatud äris. Pärast vabanemist asus pere tagasi Pihlajakatule.

Oli siiski põhjust kahtlustada, et Niko tegelik isa oleks olnud Aki Nikkinen, kellega Jennil oli enne rasedust intiimsuhe. Ka Jenni ise oli Toni isaduses kõvasti kahelnud. Kuid Niko sünniaeg andis siiski kindlust, et Toni oli Niko isa.

Jenni alustas uut suhet Ami Rasiga ja nad abiellusid. Ami võttis perekonnanimeks Vainio, et perekond oleks ühtsem. Lõpuks lapsendas Ami Niko ametlikult.

Aastal 2006 oli Niko just kooli läinud. Ta oli juba enne kooli minekut väiksena lasteaia eas naabritüdruku Oona Kiviranta hea sõber ja nad käisid samas klassis.

Niko harrastas innukalt sporti. Varem olid tema lemmikalade seas jalgpall ja jäähoki, hiljem tegeles ta peamiselt ujumisega ja tal oli oma treener. Kord oleks ta treeningul äärepealt uppunud. Mõned klassikaaslased nägid seda pealt ja kiusavad Nikot julmalt, näiteks surudes tema pead WC-potti ja lihtsalt narrides. Oona kaitses teda agaralt, aga tulutult. Lõpuks kiusajad Rasmus, Jasmin ja Amanda saadeti teise kooli.

Nikol oli hiljem suhe Peppi Puolakkaga ja Katariina Mäkelägä.

Toni Veijalainen[muuda | muuda lähteteksti]

Toni Veijalainen (varjunimega Vigren) oli sarjas aastatel 1999–2000, 2003 ja 2004 figureerinud tegelaskuju. Teda mängis Kristo Salminen.

Raivo Vihkama uputas Toni merel.

Tonil on vaimupuudega vend Petri Veijalainen, ema Eeva Harakka ja isa Rauno Veijalainen, keda pole sarjas nähtud.

Tonil oli suhe Jenni ja Katja Vainioga.

Petri Veijalainen[muuda | muuda lähteteksti]

Petri Veijalainen oli sarjas aastatel 1999, 2000, 2002 ja 2003. Petril on vaimne puue ja ta on elanud suurema osa ajast hooldekodus. Petril on vend Toni Veijalainen, kes uputati merel, ema Eeva Harakka ja isa Rauno Veijalainen, keda pole sarjas nähtud. Vend Toni on hoolitsenud Petri eest.

Eeva Harakka[muuda | muuda lähteteksti]

Eeva Harakka oli sarjas aastal 1999. Tema eksmees oli Rauno Veijalainen, keda pole sarjas nähtud. Tema lapsed on uppunud Toni Veijalainen ja vaimse puudega Petri Veijalainen.

Inka Haapala[muuda | muuda lähteteksti]

Inka Haapala figureeris sarjas aastatel 2001–2004. Teda mängis Saija-Reetta Kotirinta.

Ta on pärit Raisiost, kuid asus elama Helsingisse Pihlajakatule keldrisse. Ulla Taalasmaa leidis ta sealt ning võttis Taalasmaale elama.

Hiljem käis Inka mõnda aega Teemu Korhosega, kelle õde Aamu Korhonen oli Inka hea sõber, kuni arusaamatus Ilari Pesosega rikkus nende suhted.

Inka harrastas kirglikult laulmist.

Jukka Salin[muuda | muuda lähteteksti]

Jukka Sakari Salin oli sarjas aastatel 19992004. Osatäitjaks Jouko Keskinen.

Tal on kolm last – Aleksi Salin, Saku Salin ja Silja Hickley.

Ta oli kunagi pikka aega abielus Maarit Saliniga. Tema teine naine oli Hanna Salin kes suri autoõnnetuses.

Maarit Salin[muuda | muuda lähteteksti]

Maarit Salin figureeris sarjas aastatel 1999–2004, 2007–2008 ja 2015. Osatäitjaks Jaana Saarinen.

Maarit on alkohoolik ja ajakirjanik.

Aleksi Salin[muuda | muuda lähteteksti]

Aleksi Salin figureeris sarjas aastatel 1999–2004, 2008 ja 2014. Teda mängib Tuomas Kytömäki.

Aleksil on tütar Sofia Salin. Tema vanemad on Jukka ja Maarit Salin.

Aleksi praegune elukaaslane on Ilona Salo. Tal on varem olnud suhe Elina Taalasmaa ja Hanna Saliniga.

Tal oli noorem vend Saku Salin ja noorem õde Silja Hickley.

Aleksi hea sõber on Kari Taalasmaa.

Saku Salin[muuda | muuda lähteteksti]

Saku Eliel Salin oli sarjas nähtav aastatel 19992002. Osatäitjaks Jasper Pääkkönen. Tal oli sarjas noorem õde Silja ja vanem vend Aleksi. Miia Laitela oli Saku sõbratar.

Sakul oli komme sattuda alatasa igasugustesse pahandustesse.

Silja Hickley[muuda | muuda lähteteksti]

Silja Hickley (endine Salin) figureeris sarjas aastatel 1999–2001 ja 2002. Silja oli Salinite perekonna pesamuna.

Tal oli sarjas kaks vanemat venda: Aleksi ja Saku.

Tema osa mängis Jonna Keskinen.

Silja elab Ameerikas koos elukaaslese Matthewiga, keda pole sarjas nähtud. Neil on kaks last, keda pole ka sarjas nähtud. Esimese lapse nimi on Lucas.

Hanna Salin[muuda | muuda lähteteksti]

Hanna Anneli Salin (endine Ruohojärvi) oli väljamõeldud tegelaskuju, kes figureeris sarjas 19992003.

Tal sündis 2000. aastal tütar Sofia Salin.

Hanna oli abielus arhitekt Jukka Saliniga, kuigi Sofia isa on Aleksi Salin. Hanna hukkus autoõnnetuses.

Hanna vanemad olid Jaakko ja Sirkka-Liisa Ruohojärvi kes läksid lahku.

Sofia Salin[muuda | muuda lähteteksti]

Sofia Aleksandra Salin figureeris sarja osades aastatel 20002003 ning 20072008 (osad 1386–1573).

Varem beebina mängisid teda kaksikud Alexandra ja Patricia von Sybel, hiljem teismelisena Tiia Ilmanen.

Sofia on Aleksi Salini ja nüüdseks juba surnud Hanna Salini tütar.

Sofia oli vahepeal probleemide tõttu raviasutuses.

Sofial oli suhe Romeo Aroga, Joonatan Sievisega ja endast 15 aastat vanema Vesa Nokelaga, kes üritas teda vägistada.

Ossi Puolakka[muuda | muuda lähteteksti]

Ossi Petteri Puolakka oli tegelane, kes osales sarjas aastatel 2004–2013. Tema rolli mängib Sami Sarjula.

Ossi oli ametilt kinnisvaravahendaja.

Ossil oli suhtest Cindy Rintalaga poeg Alexander Holm, kes suri beebina operatsioonilaual südamehaiguse tõttu.

Ossil on olnud suhe Elina Taalasmaaga, Susanna Tapanisega, Katja Vainioga, Tanja Jääskeläisega, Juulia Autioga, Isabella Holmiga, Jenni Vainioga, Cindy Rintalaga, Heidi Aaltosega ja Liisa Saloga.

Veera Puolakka[muuda | muuda lähteteksti]

Veera Katriina Puolakka figureeris sarjas aastatel 2008–2009, 2011, 2013 ja 2014, kus tema osa mängib Mirva Kuivalainen.

Ta on ametilt õpetaja ja tal on sarjas vend Ossi Puolakka ja tütar Peppi Puolakka. Tal on ka lapselaps Taiga Kuula.

Veera noorem vend on Ossi Puolakka.

Peppi Puolakka[muuda | muuda lähteteksti]

Peppi Ilona Puolakka (endine Kuula) figureeris sarjas aastatel 2008–2014, 2015–2016 ja 2017-dast aastast uuesti, kus tema osa mängib Sara Parikka.

Tal on ema Veera Puolakka ja eksmees Sergei Kuula ning tütar Taiga Kuula.

Peppi isa (keda pole sarjas nähtud) suri juba siis, kui Peppi oli alles väike.

Peppi onu on Ossi Puolakka.

Peppil oli narkootikumide sõltuvus aastal 2011, kuid ta sai sellest võõrutusravil lahti.

Heidi Aaltonen oli tema hea sõbratar.

Peppil on olnud ka suhe Niko Vainioga, Konsta Nurmiga, Miro Holmiga, Tobias Nyrlundiga ja Sampo Kaukovaaraga.

Peppi tegelaskuju oli nähtav ka kahes filmis, kus tal oli peaosa.

Taiga Kuula[muuda | muuda lähteteksti]

Taiga Helena Kuula tegelaskuju oli nähtav sarjas aastatel 2013–2014, 2015, 2016 ja 2018-dast aastast uuesti. Taiga on Peppi Puolakka ja Sergei Kuula tütar, kes sündis Siberis, kui Kuula perekond oli sinna sattunud pärast lennuõnnetust.

Lasse Sievinen[muuda | muuda lähteteksti]

Lasse Simo Sakari Sievinen figureeris sarjas aastatel 2004–2012, 2013–2015. Lasse oli ohvitser.

Teda mängis Timo Jurkka.

Praegu on Lasse lesk.

Lasse vend oli Leo Sievinen, kes suri südameinfarkti.

Lasse abikaasa oli Paula Sievinen. Neil oli kolm tütart – Katri ja Heli, kes elavad Vaasas ning uppunud Annika Sievinen.

Lassel on ka suhtest Paula õe Armi Viitamäega üks poeg – Jiri Viitamäki.

Severi Sievinen on Lasse kasupoeg.

Tal on ka vennalapsed Joonatan Sievinen, Satu Sievinen ja Jere Sievinen. Jeret pole sarjas nähtud.

Lasse on heasüdamlik ja huumorimeelne mees. Kuid tal oli vahest raske aru saada tütarde tegemistest ja tunnetest – eriti Katri ja Annika suhtes. Suhted Heliga on alati olnud lähedasemad kui teiste tütardega. Vastupidi Katri ja Annika olid ema Paulaga lähedasemad kui Heli.

Lasse on olnud suhtes ka Maarit Saliniga, Eva Tammisega, Sonya Fadigaga, Tanja Jääskeläisega ja Liisa Saloga.

Paula Sievinen[muuda | muuda lähteteksti]

Paula Orvokki Sievinen (endine Lepistö) figureeris sarjas aastatel 2004–2012, 2013–2014 ja 2018. Osatäitja oli Johanna Nurmimaa. Paula oli 41-aastane tõlkija.

Paula abielumees on Lasse Sievinen. Neil on kolm tütart – Katri, Heli ja Annika Sievinen.

Paulal on ka üks poeg – Severi Sievinen.

Paulal on ka õepoeg Jiri Viitamäki.

Tal on olnud ka suhe Aaro Vaalannega ja Eero Vanalaga.

Paula õde on Armi Viitamäki.

Paula suri haigalas. Teda tulistati pähe heategevustantsupeol.

Aastal 2018 nähti teda Aaro Vaalanne viirastustes.

Katri Sievinen[muuda | muuda lähteteksti]

Katri Elisabeth Sievinen figureeris sarjas aastatel 20032007, 2008, 2009, 2012 ja 2014. Tal on nooremad õed Heli ja Annika ning nooremad poolvennad Jiri ja Severi. Tal oli suhe Riku Jääskeläisega, Teemu Korhosega, Pete Niiraneniga kes ta vägistas ja Taneli Halosega. Katri elab Vaasas koos praeguse elukaaslase Johan Brunbergiga.

Heli Sievinen[muuda | muuda lähteteksti]

Heli Anastasia Sievinen figureerib sarjas 2004–2007, 2009–2011, 2012, 2014 ja 2015. aastast.

Tal on sarjas kaks õde – Katri ja Annika ning kaks kasuvenda Jiri ja Severi.

Heli on lesbi. Ta elab Vaasas koos elukaaslase Kiia Hyvöneniga.

Ta oli varem suhtes Sauli Kivirannaga, Teresa Ala-Uotilaga, Taru Saaristoga, Iiris Kaukovaaraga ja Sonya Fadigaga.

Annika Sievinen[muuda | muuda lähteteksti]

Annika Cecilia Sievinen figureeris sarjas 2004–2007. Tal olid vanemad õed Katri ja Heli ning kasuvennad Jiri ja Severi. Osatäitja oli Emmi Parvinen.

2007. aastal ta pidas õdede Heli ja Katri ning Romeo Aroga tiigi ääres oma 18-dat sünnipäeva, kus ta julgust üles näidates hüppas tiiki, lõi pea ja uppus.

Severi Sievinen[muuda | muuda lähteteksti]

Severi Rikhard Sievinen (endine Lepistö) oli sarjas nähtav aastast 2009.

Teda mängisid Rufus Rusanen ja praegu Roope Puhakka.

Tema vanemad olid tulistamise käigus hukkunud Paula Sievinen ja kohviku plahvatuses hukkunud Eero Vanala. Lasse Sievinen on tema kasuisa.

Tema poolõed on Katri Sievinen, Heli Sievinen ja uppunud Annika Sievinen.

Tema onu on Aaro Vaalanne ja onutütar on Linda Eerikäinen. Tema tädipoeg on Jiri Viitamäki. Ka Joonatan Sievinen on talle mingil moel sugulane.

Severil oli suhe Kaislaga ja Viola Heleniusega.

Joonatan Sievinen[muuda | muuda lähteteksti]

Joonatan Sievinen figureeris sarjas aastatel 2007–2010 ja 2011–2015. Osatäitjaks Markku Pulli.

Joonatani onu on Lasse Sievinen. Joonatani nõod on Katri, Heli, Severi, Annika ja Jiri.

Joonatani vanemad on Riitta Sievinen ja südameinfarkti surnud homoseksuaalne Leo Sievinen. Tal on ka õde Satu ja vend Jere. Jeret pole sarjas nähtud.

Joonatan oli võõrutusravil steroidide sõltuvuse tõttu.

Joonatan asutas mängufirma, kuid ta kavati kohtusse, kuna ta arendas ühte mängu, kuid selle mängu algse versiooni omanik oli tema tuttav Mikko Kannas, kellelt Joonatan mängu idee varastas.

Joonatani tegelaskuju oli ka ühes filmis ja ühes teises sarjas.

Jiri Viitamäki[muuda | muuda lähteteksti]

Jiri Matias Viitamäki on sarjas alates 2010. aastast. Osatäitjaks Mikko Parikka.

Jiri vanemad on Lasse Sievinen ja Armi Viitamäki.

Jiril on tütar Nella Tamminen ja poeg Magnus Mustavaara.

Praegu on ta abielus Monica Mustavaaraga.

Jiril on olnud suhe Eva Tammisega, Katariina Mäkelägä, Heidi Aaltosega ja Alissa Nikkisega.

Jiri jäi autoõnnetuse tagajärjel pimedaks, kuid sai nägemise tagasi.

Jri tegelaskuju on olnud ka ühes teises sarjas ja ühes filmis.

Eva Tamminen[muuda | muuda lähteteksti]

Eva Tamminen on sarjas tegev aastast 2014. Osatäitjaks Tiia Elg. Tal on suhtest Jiri Viitamäega tütar Nella Tamminen ja tal oli lühike seksisuhe Monica Mustavaaraga.

Tema poiss-sõber oli Pietari Haukkala aga nende suhe lahkus kui Pietari armus Peppiga. Praega Eva on armusuhtes Aaro Vaalannega.

Nella Tamminen[muuda | muuda lähteteksti]

Nella Tamminen on sarjas aastast 2014. Teda mängivad Sonja Kasurinen (2014-2018) ja Emma Nopanen (2018-).

Nella vanemad on Eva Tamminen ja Jrii Viitamäki.

Nella vanavanemad on Lasse Sievinen ja Armi Viitamäki.

Nellal on poolvend Magnus Mustavaara.

Nella on nüüd rase ja beebi isa on tema endine kihlatu Ressu, kes ta maha jättis ja ära kolis.

Leo Sievinen[muuda | muuda lähteteksti]

Leo Sievinen oli sarjas 2008. aastast. Teda mängis Jarmo Mäkinen.

Leo oli Lasse Sievise vend.

Leo suri südameinfarkti.

Leo oli traktorist ja põllumees.

Leo oli gei. Tal oli suhe Hannu Saariga.

Tema eksnaine oli Riitta Sievinen.

Leo lapsed on Joonatan, Satu ja Jere. Jeret pole sarjas nähtud.

Armi Viitamäki[muuda | muuda lähteteksti]

Armi Viitamäki (endine Lepistö) oli sarjas aastatel 2010–2011 figureerinud tegelane. Osatäitjaks Johanna Tuomi.

Paula Sievinen on tema õde.

Armil on suhtest Lasse Sievisega üks poeg Jiri Viitamäki.

Romeo Aro[muuda | muuda lähteteksti]

Romeo Aro tegelaskuju esines sarjas 2006–2008. Tema osa mängis Constantinos Mavromichalis.

Tal on tütar Maija Aro.

Romeo tegelaskuju on olnud ka ühes teises sarjas.

Emma Ilola[muuda | muuda lähteteksti]

Emma Ilola oli sarjas aastatel 20062007. Teda mängis Saila Laakkonen. Tema tegelaskuju oli nähtav veel ühes sarjas. Tal on tütar Maija Aro.

Maija Aro[muuda | muuda lähteteksti]

Maija Aro figureeris sarjas aastatel 2006–2008. Tema rolli mängis Hertta Yrjänä.

Tema vanemad on Romeo Aro ja Emma Ilola.

Tema tegelaskuju oli nähtav veel ühes sarjas.

Rafael Aro[muuda | muuda lähteteksti]

Rafael Aro osales sarjas aastatel 2007–2008, kus teda mängis Sami Ristiniemi.

Rafaeli tegelaskuju oli nähtav ka ühes teises sarjas.

Aaro Vaalanne[muuda | muuda lähteteksti]

Aaro Vaalanne (endine Arto Vanala) osales sarjas aastatel 2004–2006, 2007, 2009, 2012, 2015 ja 2017. aastast uuesti. Osatäitjaks Teemu Lehtilä. Tal on ema Anni Vatanen, kaksikvend Eero Vanala, tütar Linda Eerikäinen abielust Päivi Heleniusega, tütretütar Viola Helenius ja vennapoeg Severi Sievinen.

Aarol on nartsissistlik isiksushäire, mille poolest teda sarjas tuntakse. Seepärast tema lähedased on selle all kannatanud. Näiteks piinas ta oma kaksikvenda Eerot mitu nädalat ühes barakis kinni hoides.

Aaro on endine politseinik ja eradetektiiv. Praegu on ta kirikuõpetaja, sest pärast vanglas istumist on ta muutunud ja leidnud usu.

Kui Laura Kiviranta ja Paula Sievinen Aaro rõdult alla tõukasid, peeti teda mitu aastat surnuks, kuid tema ema Anni Vatanen oli ta pärast õnnetust terveks ravinud.

2009. aastal nähti teda tema venna Eero viirastustes.

Eero Vanala[muuda | muuda lähteteksti]

Eero Vanala figureeris sarjas aastatel 2007–2009. Osatäitja on Teemu Lehtilä.

Eero on Aaro kaksikvend, kes on oma venna pärast terve elu aja kannatanud.

Ta on välimuselt Aaro sarnane (juuksed on küll pikemad), kuid iseloom on tal väga erinev. Ta on teiste vastu lahke, truu, tundlik ja tähelepanelik. Suuremas seltskonnas on ta häbelik, väiksemas seltskonnas avatud ja mõnus.

Aaro hoidis mitu nädalat Eerot ühes barakis kinni ja piinas teda.

Olgugi et kaksikvend on temaga nooruses kogu aeg manipuleerinud, on ta säilitanud positiivse ellusuhtumise ja usu headusse.

Eero on kannatanud ka kogeluse all, kuid ta sai sellest lahti.

Eero on osalenud Seppo Taalasmaa valimiskampaanias.

Eero poeg on Severi Sievinen ja ema on Anni Vatanen. Tema vennatütar on Linda Eerikäinen.

Eerol oli suhe Jenni Vainioga, Isabella Holmiga ja Paula Sievisega.

Eero suri haiglas kohviku plahvatuses saadud vigastustesse.

Anni Vatanen[muuda | muuda lähteteksti]

Anni Vatanen (endine Vanala) oli sarjas aastatel 2011–2012.

Anni oli üksik vanaproa, kes hakkas sõbrustama Sieviste perekonnaga.

Tal on lapsed Aaro Vaalanne ja surnud Eero Vanala ning lapselapsed Severi Sievinen ja Linda Eerikäinen.

Anni oli sotsiaaltöötaja, kes aitas Joonatan Sievineni võõrutusravil.

Linda Eerikäinen[muuda | muuda lähteteksti]

Linda Pauliina Eerikäinen (endine Jenna Vanala) on politseinik, kes oli sarjas aastatel 2015–2018. Teda mängis Monika Lindeman

Linda oli abielus Kari Taalasmaaga.

Linda vanemad on Päivi Helenius ja Aaro Vaalanne. Tal oli ka poolvend Anton Helenius, kes on surnud, tütar Viola Helenius, vanaema Anni Vatanen, onu Eero Vanala ja onupoeg Severi Sievinen.

Viola Angervuo[muuda | muuda lähteteksti]

Viola Angervuo (endine Helenius) on sarjas aastast 2015. Osatäitjateks Annaliisa Tyrväinen (2015–2016) ja Vivi Wahlström (2016-).

Viola ema on Linda Eerikäinen, kuigi algul arvati, et ta on Viola õde.

Viola isa oli Pauli, keda pole sarjas nähtud. Enne Viola sündi Pauli sõitis autoga vastu kaljut ja suri.

Viola onu oli Anton Helenius, kes on surnud.

Viola vanaisa on Aaro Vaalanne ja vanaema oli Päivi Helenius.

Violal on olnud suhe Severi Sievisega ja Benjamin Taalasmaaga.

Hiljem sai ta aru et on lesbi kui armus oma endine koolikiusaja Mira Jokisesse ja nüüd on ta abielus temaga. Angervuo on praegu nende perekonnanimi.

Anton Helenius[muuda | muuda lähteteksti]

Anton Matias Helenius oli sarjas aastatel 2015–2017. Teda mängib Janne Saarinen.

Antonil oli narkosõltuvus.

Antoni poolõde on Linda Eerikäinen.

Antoni ema on Päivi Helenius.

Tema õetütar on Viola Helenius.

Antonil oli suhe Iida Mustosega.

Anton suri Kari Taalasmaa autoremonditöökojas, kus tõstuki peal olev auto kukkus talle peale ja lömastas ta keha.

Päivi Helenius[muuda | muuda lähteteksti]

Päivi Helenius (endine Angervuo) oli sarjasa aastatel 2006 ja 2017. Teda mängis Heli Perttula.

Päivi eksmees on Aaro Vaalanne, kellega tal on ühine tütar Linda Eerikäinen. Praegu on ta abielus uue mehega, kellega neil oli ühine poeg Anton Helenius, kes on surnud. Päivil on ka lapselaps Viola Helenius.

Anneli Mansikka[muuda | muuda lähteteksti]

Anneli Mansikka osales sarjas aastal 2007.

Alpo Lassila[muuda | muuda lähteteksti]

Alpo Lassila osales sarjas aastatel 2007 ja 2008. Alpo oli õpetaja ning Oona Kiviranna, Niko Vainio, Sofia Salini, Joonatan Sievisen, Rasmuse, Jasmini ja Amanda klassijuhataja.

Alpo oli sunnitud töökohast lahkuma, sest ta vaats Niko Vainio koolikiusamisele läbi sõrmede. Kiusajad saadeti teise kooli.

Rasmus[muuda | muuda lähteteksti]

Rasmus oli teismeline, kes figureeris sarjas 2007–2008. Ta oli sarjas üks Niko kiusajatest. Tal oli kaks sõbratari – Amanda ja Jasmin. Teda mängis Miro Tuomi.

Jasmin[muuda | muuda lähteteksti]

Jasmin oli teismeline plika, kes figureerib sarjas aastatel 2007–2008. Ta oli üks Niko kiusajast. Tal oli sarjas kaks kaaslast – Amanda ja Rasmus. Teda mängib Anni Jaatinen.

Isabella Holm[muuda | muuda lähteteksti]

Isabella Bettina Holm (alias Pirjo Luokkanen) figureeris sarjas aastal 2008–2014. Osatäitja on Kirsi Ståhlberg.

Isabella on sihikindel ja enesekindel naine. Tal on kaks last: Miro Holm ja Oliver Vuorela.

Isabella õde Krista Luokkanen, keda pole sarjas nähdud, suri anoreksiasse.

Isabellal oli suhe Jarkko Peltosega, Eero Vanalaga, Ossi Puolakkaga, Kari Taalasmaaga, Sebastian Vuorelaga ja Antti Polvijärviga.

Isabella sõitis autaga üle Maria Mustosest, sest ta oli armukade ja psühhoosis, kui Sebastian abiellus Mariaga.

Aastal 2014 selgus, et Isabella tegelik nimi on Pirjo Loukkanen ja õige Isabella Holm uppus jõkke ning Pirjo varastas Isabella identiteedi. Pärast selle saladuse ilmsiks tulemist lahkus Isabella sarjast.

Miro Holm[muuda | muuda lähteteksti]

Miro Holm figureeris sarjas aastatel 2008–2010. Osatäitja on Patrik Borodavkin.

Praegu elab ta koos Oona Kivirannaga Prantsusmaal ja neil on ühine laps, keda pole sarjas nähtud.

Tal on vend Oliver Vuorela.

Tema tegelaskuju oli nähtav veel kahes filmis.

Jarkko Peltonen[muuda | muuda lähteteksti]

Jarkko Peltonen (esinejanimega Jacques Jardin) osales sarjas aastatel 2007–2009, 2010 ja 2014. Osatäitjaks Marko Reinola.

2014. aastal figureeris ta Isabella Holmi meenutustes, kus teda mängis tunduvalt noorem näitleja.

Jarkko asutas kosmeetikafirma.

Jarkko sai kohviku plahvatuses pähe püsivad ja rasked põletushaavad, kuid ta on nüüd nendega harjunud. Praegu elab ta Prantsusmaal koos Tanja Jääskeläisega.

Helena Kuula[muuda | muuda lähteteksti]

Helena Inkeri Kuula (endine Vuorela ja Kuula-Nikkinen) oli sarjas aastatel 2008–2015. Osatäitja Anneli Ranta.

Tal on sarjas kolm poega – Sebastian Vuorela, Sergei Kuula ja Antti Polvijärvi.

Ta oli abielus Igor Kuula alias Olavi Kanervaga ja Seppo Taalasmaaga.

Praegu elab Helena Hispaanias.

Olavi Kanerva[muuda | muuda lähteteksti]

Olavi Kanerva alias Igor Kuula tegelaskuju oli sarjas aastatel 2009 ja 2012.

Tal on neli last: Sebastian Vuorela, Sergei Kuula, Antti Polvijärvi ja Niina Kanerva.

Olavi alustas uut elu lavastades oma surma jättes endise naise Helena oma lastega üksi, sest ta elu oli ohus.

Olavi võttis uue naise, kellega tal on tütar Niina, kuid naine suri leukeemiasse.

Sebastian Vuorela[muuda | muuda lähteteksti]

Sebastian "Stuba" Olavi Vuorela (endine Kuula) on sarjas olnud aastatel 2007, 2009–2010, 2011–2017 ja 2018. Osatäitjaks Jarkko Nyman.

Sebastian on endinen autovaras ja kriminaal.

Sebastiani vanemad on Helena Kuula ja Olavi Kanerva alias Igor Kuula. Tal on vend Sergei Kuula, poolvend Antti Polvijärvi ja poolõde Niina Kanerva.

Tal on kaks poega - Oliver Vuorela ja surnud Elias Vikstedt.

Sebastian on olnud suhtes Cindy Rintalaga, Isabella Holmiga, Maria Mustosega, Monica Mustavaaraga, Marianna Kurkiga ja Camilla Mustavaaraga.

Sebastiani lemmikloomaksi oli klaaspuuris elav madu Ritva. Madu pääses ühel korral põgenema. Lõpuks Isabella Holm tappis mao.

Sergei Kuula[muuda | muuda lähteteksti]

Sergei "Sege" Tapio Kuula oli sarja aastatel 2008, 2011, 2012–2017 ja 2018-dast aastast uuesti. Osatäitjaks Tero Tiittanen,

Sergei on endinen narkodiiler ja kriminaal.

Tema vanemad on Helena Kuula ja Olavi Vuorela alias Iigor Kuula. Tal on vend Sebastian Vuorela, poolvend Antti Polvijärvi ja poolõde Niina Kanerva.

Sergeil on tütar Taiga Kuula abielust Peppi Puolakkaga.

Ta on olnud suhtes ka Isabella Holmi ja Marianna Kurkiga.

Sergei tegelaskuju on olnud ka kahes filmis.

Niina Kanerva[muuda | muuda lähteteksti]

Niina Kanerva oli sarjas aastatel 2008–2009.

Teda mängis Saija Palin.

Tal on isa Olavi Kanerva alias Igor Kuula ning poolvennad Sebastian Vuorela, Sergei Kuula ja Antti Polvijärvi.

Niinal oli suhe Jarkko Peltosega ja Sebastian Vuorelaga, kuid hiljem selgus, et Sebastian on Niina poolvend ja suhe lõppes.

Cindy Rintala[muuda | muuda lähteteksti]

Ritva "Cindy" Rintala oli sarjas tegev aastatel 2009–2014 ja 2016, kus teda mängis Mia Ehmrooth.

Tal oli suhe Sebastian Vuorelaga, Tuukka Aaltosega, Ossi Puolakkaga ja Joonatan Sievisega.

Cindy vanemad on Martta Rintala ja ususekti juht Johannes Rintala ning noorem õde Matleena Rintala.

Tal oli ka kaks poega: Elias Vikstedt ja Alexander Holm, kes nüüdseks on juba mõlemad surnud. Elias jäi auto alla ja Alexander suri juba beebina südamehaiguse tõttu operatsioonilaual.

Matleena Rintala[muuda | muuda lähteteksti]

Matleena Rintala oli sarjas aastatel 2012–2013 figureerinud usklikust perekonnast tüdruk, kus teda mängis Pauliina Joniken.

Tal oli suhe Onni Taalasmaaga ja Roni Jalavaga. Ta käis samas koolis, kus Onni Taalasmaa, Iida Mustonen, Janne Haukkala, Elias Vikstdet, Lari Väänänen ja Vanessa Turunen.

Matleena kolis Aafrikasse. Ta elab seal koos oma poiss-sõbra Aksuga ja tema vanematega. Aksu vanemad olid sarjas näha.

Matleena vanemad on Martta ja ususekti juht Johannes Rintala ning tema õde on Cindy Rintala.

Johannes Rintala[muuda | muuda lähteteksti]

Johannes Rintala oli sarjas aastal 2012. Tema naine on Martta Rintala ning lapsed Cindy ja Matleena Rintala. Johannes on ususekti juht.

Martta Rintala[muuda | muuda lähteteksti]

Martta Rintala oli sarjas aastatel 2012 ja 2013. Tema mees on Johannes Rintala ning lapsed on Cindy ja Matleena Rintala.

Elias Vikstedt[muuda | muuda lähteteksti]

Elias Vikstedt oli sarjas aastatel 2010, 2011–2016 ja 2017. Osatäitjaks Petteri Paavola.

Elias oli gei ja tal oli suhe Lari Väänäsega ja Miska Koistisega.

Elias jäi auto alla ja suri saadud vigastustesse. 2017. aastal Elias figureeris temast üle sõitnud Marianna Kurki viirastustes.

Eliase vanemad on Sebastian Vuorela ja Cindy Rindala. Tema kasuema on Meri Vikstedt.

Eliase isapoolne poolvend on Oliver Vuorela ja emapoolne poolvend oli Alexander Holm, kes on surnud.

Meri Vikstedt[muuda | muuda lähteteksti]

Meri Vikstedt oli sarjas aastatel 2010, 2011 ja 2016.

Meri oli Eliase kasuema.

Tiina Järvinen[muuda | muuda lähteteksti]

Tiina Järvinen oli sarjas aastatel 2017-2018. Tema osa mängis Eva Adamson. Tiinal on poeg Rasmus Joenperä. Tiina elukaaslane oli Mika Joenperä, kes lasi ennast maha.

Toivo Karhu[muuda | muuda lähteteksti]

Toivo Karhu oli sarjas aastal 2000. Ta oli ususekti juht. Miia Laitela ja Saku Salin olid tema sekti liikmed. Toivo põletas ennast surnuks.

Panu Kaukovaara[muuda | muuda lähteteksti]

Panu Juhani Kaukovaara figureeris sarjas aastatel 2008–2010, kus tema osa mängis Aarni Kivinen. Panu oli ametilt lendur.

Panu vastu esitatud valesüüdistus eksabikaasa väärkohtlemise eest jõudis politseisse, sotsiaalosakonda ja kohtusse ning ta oli sunnitud andma tööle lahkumisavalduse.

Panul on abielust Iiris Kaukovaaraga kolm last: Sampo, Aino ja uppunud Otto Kaukovaara.

Iiris Kaukovaara[muuda | muuda lähteteksti]

Iiris Kaukovaara oli sarjas aastatel 2008–2010. Tema osa mängis Mira Kivilä. Iiris oli Panu eksabikaasa. Iiris on biseksuaalne: tal oli ka suhe Heli Sievinenga Prantsusmaal aastaid tagasi ja hiljem Soomes. Tal on abielust Panu Kaukovaaraga kolm last: Sampo, Aino ja uppunud Otto Kaukovaara. Aino on öelnud, et Iiris abiellub naisega.

Sampo Kaukovaara[muuda | muuda lähteteksti]

Sampo Kaukovaara figureeris sarja osades aastatel 2008–2010. Tema osatäitja on Sampsa Tuomala.

Tal on noorem õde Aino ja noorem vend Otto, kes uppus.

Sampo tegelaskuju oli ka kahes filmis.

Aino Kaukovaara[muuda | muuda lähteteksti]

Aino Kaukovaara figureeris sarjas aastatel 2008–2010, kus tema osatäitjaks on Janna Ilmanen.

Aastatel 2014 ja 2015 tema tegelaskuju oli ühes filmis ja ühes teises sarjas, kus tema osatäitjaks oli Jasmin Voutilainen. Voutilainen jätkas rolli 2018-dast aastast, seekord ametlikus sarjas.

Tal oli kaksikvend Otto, kes uppus. Tema vanem vend on Sampo.

Otto Kaukovaara[muuda | muuda lähteteksti]

Otto Kaukovaara figureeris sarjas aastatel 2008–2010. Tema satäitjaks oli Villem Puntonen.

Aastal 2015 ühes teises sarjas tema tegelaskuju mängis Otto Hietanen, kus ta uppus, kui oli läinud Ulla Taalasmaa nõo Ulpu lapselast külmast järvest päästma.

Tal on kaksikõde Aino. Tema vanem vend on Sampo.

Sami Kosonen[muuda | muuda lähteteksti]

Sami Kosonen on sarjas aastast 2015. Osatäitjaks Rauli Ylitalo. Sami on politseinik ja gei. Samil oli suhe Kalle Laitelaga.

Jaana Nieminen[muuda | muuda lähteteksti]

Jaana Tellervo Nieminen oli sarjas aastatel 2001–2004. Tal oli suhe Ismo Laitelaga.

Tema lapsed on Aamu ja Teemu Korhonen ning Roosa Kemppainen.

Roosa Kemppainen[muuda | muuda lähteteksti]

Roosa Kemppainen oli sarjas aastatel 2001–2004. Teda mängis Sanna Sepponen.

Tema noorem õde on Aamu Korhonen ja noorem vend on Teemu Korhonen.

Roosal on Downi-sündroom.

Aamu Korhonen[muuda | muuda lähteteksti]

Aamu Korhonen oli nähtav sarjas aastatel 20012004. Osatäitjaks Henna Tanskanen.

Tal on kaksikvend Teemu Korhonen ja vanem õde Roosa Kemppainen. Tema ema on Jaana Nieminen. Aamul oli suhe Ken Ojalaga.

Teemu Korhonen[muuda | muuda lähteteksti]

Teemu Korhonen oli sarjas aastatel 2001–2004.

Tal on kaksikõde Aamu Korhonen ja vanem õde Roosa Kemppainen. Tema ema on Jaana Nieminen.

Camilla Mustavaara[muuda | muuda lähteteksti]

Camilla Mustavaara (endine Axelsson) figureerib sarjas aastatel 2001–2004, 2014, 2015 ja 2016. aastast uuesti. Osatäitjaks Nora Rinne.

Camilla tahtis abielluda Ken Ojalaga, kuid ta sai teada, et Ken pettis teda Aamu Korhosega, ning Camilla jättis Keni altari ette.

Camilla on olnud suhtes ka Toni Veijalaisega, Daniel Ojalaga ja Sebastian Vuorelaga.

Ta oli abielus Noel Axelssoniga.

Camilla kasuvanemad on Dahlia ja Gunnar Mustavaara. Camillal on identne kaksikõde Satu Similä ning noorem kasuõde on Monica Mustavaara.

Monica Mustavaara[muuda | muuda lähteteksti]

Monica Eleonora Mustavaara oli sarjas aastast 2014-2018. Teda mängib Irina Vartia.

Ta oli abielus Aki Nikkinenga ja tal oli suhe Sebastian Vuorelaga ja lühike seksisuhe Eva Tamminenga.

Praegu on ta abielus Jiri Viitamäkiga.

Monical on poeg Magnus Mustavaara.

Monica kasuõde on Camilla Mustavaara. Tema vanemad on Dahlia ja Gunnar Mustavaara.

Magnus Mustavaara[muuda | muuda lähteteksti]

Magnus Mustavaara on sarjas aastast 2017. Tema vanemad on Jiri Viitamäki ja Monica Mustavaara. Tema osa mängib Ukke Sirén.

Gunnar Mustavaara[muuda | muuda lähteteksti]

Gunnar Valdemar Mustavaara on sarjas aastast 2016. Teda mängisid Antti Seppä aastatel 2016–2017 ja Raimo Grönberg aastast 2017.

Gunnaril on lapsed Camilla ja Monica Mustavaara eelmisest abielust Dahlia Mustavaaraga.

Gunnar elab koos Ulla Taalasmaaga.

Gunnaril on alzheimeri tõbi.

Dahlia Mustavaara[muuda | muuda lähteteksti]

Dahlia Mustavaara on sarjas alates aastast 2016. Tema osa mängib Inkeri Mertainen.

Tema eksmees oli Gunnar Mustavaara. Tema lapsed on Camilla ja Monica Mustavaara.

Satu Similä[muuda | muuda lähteteksti]

Satu Similä on sarjas aastast 2018. Osatäitjaks Nora Rinne. Tema identne kaksikõde on Camilla Mustavaara.

Raivo Vihkama[muuda | muuda lähteteksti]

Raivo Vihkama oli sarjas aastal 2003. Ta oli Toni Veijalaise tuttav. Toni oli Raivole võlgu. Lõpuks Raivo uputas Toni merel.

Ken Ojala[muuda | muuda lähteteksti]

Kenneth "Ken" "Kentsu" Viljami Ojala osatäitja oli Aleksi Sariola. Seda tegelast võis näha sarjas aastatel 2001–2005.

Tema õde Madde Ojala uppus. Tal on ka vend Daniel Ojala ja ema Jutta Ojala.

Elina Taalasmaa oli Keni sõber ja äripartner.

Ken jäi trammi alla, kuid jäi ellu. Praegu elab ta Austraalias.

Daniel Ojala[muuda | muuda lähteteksti]

Daniel "Dani" Emmanuel Ojala tegelaskuju oli sarjas 2002–2004.

Tal on vend Ken Ojala ja õde Madde Ojala, kes uppus. Tal on ka ema Jutta Ojala.

Jutta Ojala[muuda | muuda lähteteksti]

Jutta Ojala oli sarjas aastatel 2003, 2004 ja 2005. Tema osa mängis Katja Salminen. Tema lapsed on Daniel, Ken ja uppunud Madde.

Teresa Ala-Uotila[muuda | muuda lähteteksti]

Teresa Ala-Uotila oli sarjas 2004–2006 figureerinud õpetaja. Tal oli suhe oma õpilase Heli Sievisega.

Tanja Jääskeläinen[muuda | muuda lähteteksti]

Tanja Jääskeläinen (endine Rasi) figureeris sarjas aastatel 2005–2009, kus tema osa täidab Johanna Raunio.

Tal oli kaks last: poeg Riku Jääskeläinen, kes hukkus autoõnnetuses, ja tütar Juulia Autio, kes suri gaasimürgistusse.

Tanja õde on Helena Rasi (keda pole sarjas nähtud) ja õepoeg on Ami Vainio.

Tal on olnud suhe Antti Jääskeläisega, Ossi Puolakkaga ja Ismo Laitelaga. Kristo Päivinen vägistas Tanjat nooruses, mille tagajärjel sündiski tütar Juulia, kelle Tanja ära andis.

Praegu elab ta Prantsusmaal koos Jarkko Peltosega.

Riku Jääskeläinen[muuda | muuda lähteteksti]

Riku Jääskeläinen oli sarjas aastatel 2004–2006. Rikul olid akoholiprobleemid. Riku hukkus autoõnnetuses. Tama vanemad olid Tanja Jääskeläinen ja Antti Jääskeläinen.

Juulia Autio[muuda | muuda lähteteksti]

Juulia Autio figureeris sarjas aastatel 2007–2009. Tal on sarjas üks kasuõde – Noora Autio. Juulia suri gaasimürgistusse.

Juulia vanemad olid Tanja Jääskeläinen ja Kristo Päivinen. Juulia kasuvanemad olid Raija ja Timo Autio.

Kristo Päivinen[muuda | muuda lähteteksti]

Kristo Päivinen oli sarjas aastal 2008 figureeriv poliitiline tegelane, kes juhtis KKI (kodu, kirik ja isamaa) -parteid. Teda mängis Tomi Salmela.

Kristo meelitas Maarit Salini koos endaga kajule enesetappu tegema ühe leheartikli pärast, kuid kukkus siis ise rüseluse käigus kaljult alla ja suri. Maarit jäi ellu.

Kristo vägistas Tanja Jääskeläist nooruses, mille tagajärjel sündis tütar Juulia Autio.

Pärast Kristo surma anti mehe neer tema tütrele Juuliale, sest Juulia jäi auto alla ning jäi raskelt haigeks ja Kristo neer oli selleks sobiv ning asendamatu, kuna Juulial oli väga haruldane kiudtüüp.

Abielust eksnaisega on tal veel üks tütar ja poeg Aatu Päivinen, kes käis Oona Kiviranna, Niko Vainio ja Sofia Saliniga samas koolis.

Irma Halonen[muuda | muuda lähteteksti]

Irma Halonen oli sarjas aastatel 2005–2006. Teda mängis Petra Frey. Tal oli suhe Seppo Taalasmaaga ja Ismo Laitelaga. Tema tütar on Anna-Maija Halonen ja tütrepoeg on Taneli Halonen.

Taneli Halonen[muuda | muuda lähteteksti]

Taneli Halonen oli sarjas aastatel 2005–2006. Teda mängis Julius Pillai. Tal oli suhe Katri Sievisega. Tema ema on Anna-Maija Halonen ja vanaema on Irma Halonen.

Lari Väänänen[muuda | muuda lähteteksti]

Lari Väänänen oli sarjas aastatel 2011, 2012–2017 ja 2018-dast aastast uuesti. Osatäitjaks Ronny Roslof.

Laril on ka poeg Ilja Taalasmaa.

Lari oli gei ja tal oli suhe Iida Mustosega, Elias Vikstedtiga ja Kalle Laitelaga.

Lari isa on Ilkka Väänänen. Laril on ka tädi Raakel Kurki ja nõod Marianna Kurki ning Johanna Kurki, kes on kõik juba surnud. Tal on veel ka onu, keda pole sarjas nähtud. Lari vanaisa, ehk Ilkka isa, keda pole sarjas nähtud, suri südameinfarkti.

Ismo Laitela oli Lari sõber ja isalik eeskuju.

Lari mängis jäähokit ja ta oli kooli jäähoki meeskonna kapten. Ta unistas NHL-meistrivõistlustest, haige põlve tõttu oli ta sunnitud treeningud katki jätma ja jäähokist loobuma.

Kooliajal Lari oli kiuslik ja vihkas homosid, kuid avastas lõpuks isegi, et on omasooihaldaja. See ei meeldinud tema isale Ilkka Väänäsele. Algul ta ei sallinud avalikult oma homoseksuaalsust rõhutanud klassikaaslast Elias Vikstedti, kuid pärast tundis ta ise, et on gei, ning tal tekkisid Eliase suhtes tunded. Nende vahel tekkis suur armastus, mida takistasid vahepeal Lari ebakindlus homoseksuaalsuse suhtes, Lari suhe Iida Mustosega, Lari isa, klassikaaslaste ja jäähokimeeskonna liikmete vihkamine homode suhtes, ja Lari teine armusuhe Kalle Laitelaga. Lõpuks Lari valis Eliase. Geipaari armastus sai traagilise lõpu, kui Elias jäi auto alla ja suri.

Lari ja Eliase armulugu "Larias' story" või "Elias' story" on kogunud YouTube'is populaarsust mitmes keeles: näiteks inglis- ja hispaaniakeelsete subtiitritega.

Lari tegelaskuju esines veel kahes muus sarjas.

Praegu elab ta välismaal.

Ilkka Väänänen[muuda | muuda lähteteksti]

Ilkka "Ile" Olavi Väänänen oli sarjas aastal 2013 figureerinud transpordifirma omanik ja keskealine üksikisa. Tema osa mängis Ari-Matti Hedman. Tal on poeg Lari Väänänen. Ilkkal oli raske aru saada, et poeg on gei. Lõpuks kolis Lari kodust ära pärast tülisid ja kehvasid suhteid isaga.

Tema õde oli Raakel Kurki ning õelapsed olid Johanna ja Marianna Kurki, kes on kõik juba surnud.

Ilkkal on veel ka vend, keda pole sarjas nähtud.

Marianna Kurki[muuda | muuda lähteteksti]

Marianna Kurki oli sarjas aastatel 2013–2017 figureerinud vaimuhaige tegelane. Osatäitjaks Oona Kare.

Marianna ema oli Raakel Kurki ja õde oli Johanna Kurki, kes uppus vanni. Mariannal on kaks onu, kellest üks on Ilkka Väänänen. Marianna nõbu on Lari Väänänen.

Heidi Aaltonen ja Selina olid Marianna sõbratarid.

Marianna hoidis naabreid vangis enda ehitatud ja eristatud ruumis, mistõttu ta sattus vaimuhaiglasse ja kohtusse. Hiljem tal oli suhe Sergei Kuulaga.

2016. aastal sõitis ta autoga üle Elias Vikstedtist, kuna ta oli ikka veel vaimuhaige. Elias suri saadud vigastustesse. 2017. aastal Marianna tunnistas süü üles ja ta pandi vangi.

Tema ema aitas tal põgeneda, kui teda viidi üle raviasutusse. Pärast nad uputasid mõlemad ennast merre.

Raakel Kurki[muuda | muuda lähteteksti]

Raakel Kurki (endine Väänänen) oli sarjas aastatel 2015, 2016 ja 2017. Teda mängis Mia Räikkönen.

Raakelil olid lapsed Marianna Kurki ja Johanna Kurki, kes on mõlemad surnud.

Raakelil on ka kaks venda, kellest üks on Ilkka Väänänen.

Raakeli vennapoeg on Lari Väänänen.

Raakel uputas end merre koos lapse Marianna Kurkiga.

Iida Mustonen[muuda | muuda lähteteksti]

Iida Maria Mustonen on sarjas aastatel 2011–2016, 2017 ja 2018. Osatäitjateks Rosa Rosanen (2011–2016) ja Pinja Kanon (2016, 2017, 2018).

Iida ema oli Maria Mustonen, kes abiellus Sebastian Vuorelaga ja jäi pulmaööl auto alla, langes koomasse ning suri. Tema isa on Juha Korhonen, kes tegi soovahetusoperatsiooni ja nüüd on ta nimi Jutta Korhonen.

Elias Vikstedt oli Iida hea sõber. Iida on biseksuaalne ja ta on suudelnud Violat.

Iidal on olnud suhe Janne Haukkalaga, homoseksuaalse Lari Väänäsega, Joonatan Sievisega ja narkomaani Anton Heleniuksega.

Iida tegelaskuju oli nähtav veel mõnes sarjas.

Maria Mustonen[muuda | muuda lähteteksti]

Maria Inkeri Mustonen oli sarjas aastatel 2011 ja 2012. Tal on tütar Iida Mustonen. Ta abiellus Sebastian Vuorelaga, kuid pulmaööl jäi ta auto alla, sest tollal psühhoosis Isabella Holm sõitis temast üle. Maria langes koomasse ja suri.

Jutta Korhonen[muuda | muuda lähteteksti]

Jutta Korhonen (endine Juha Korhonen) oli sarjas aastatel 2014, 2016 ja 2017-dast aastast uuesti. Tal oli suhe Maria Mustosega. Suhtest sündis tütar Iida Mustonen. Kuid siis ta jättis perekonna ja tegi soovahetusoperatsiooni.

Janne Haukkala[muuda | muuda lähteteksti]

Janne Haukkala on sarjas aastast 2011. Osatäitjaks Hemmo Karja.

Jannel on olnud suhe Iida Mustosega, Heidi Aaltosega, Aino Kaukovaaraga ühes teises sarjas, Alissa Nikkisega ja Sanni Pohjosega.

Janne on ametilt kokk ja tänavatoitlustuse ärimees.

Jannel on stripiklubi omanikust vend Pietari, õde Aleksandra (oli nähtav ühes teises sarjas) ja vanemad, keda sarjas pole nähtud. Suthed venna Pietariga on Jannel kehvad, kuid nüüd nad on ära leppinud.

Tema parim sõber on Onni Taalasmaa.

Jannel on kombeks sattuda alatasa igasugustesse jamadesse ning on juhtunud, et ta on mässinud neisse ka Onni Taalasmaa.

Janne tegelaskuju oli nähtav veel mõnes sarjas.

Pietari Haukkala[muuda | muuda lähteteksti]

Pietari Haukkala on sarjas aastast 2016. Ta on Janne vend ja stripiklubi omanik. Tema osa mängib Miikka Wallin.

Lola Vinberg[muuda | muuda lähteteksti]

Lola Vinberg on sarjas aastast 2017. Tema osa mängib Sodia Arasola. Lola on Pietari Haukkala endine tüdruksõber. Lola oli kolm aastat koomas.

Pekka Toroppa[muuda | muuda lähteteksti]

Pekka Ilmari Toroppa oli sarjas 2014. aastal figureerinud pedofiil, kes hoidis Iida Mustoneni kinni oma suvilas, kuid Iida pääses.

Teda mängis Juho Lehto.

Pekka tegelaskuju oli ka ühes teises sarjas. Seal sarjas Janne Haukkala lasi Pekka ammunoolega maha, sest Pekka oli jälle ahistamas Iidat.

Miska Koistinen[muuda | muuda lähteteksti]

Miska Koistinen oli sarjas aastatel 2013–2015 osalenud pitsapoiss. Tema osa mängis Juska Reiman.

Miska oli gei.

Tal oli vahepeal suhe Elias Vikstedtiga.

Heiskanen[muuda | muuda lähteteksti]

Heiskanen oli sarjas nähtav aastatel 2009, 2010 ja 2013. Osatäitjaks Aku Laitinen.

Heiskanen oli steroidikaubitseja ja jõusaali omanik aastal 2009.

Aastal 2010 ta sõitis mootorsaaniga üle Ismo Laitelast, kuigi otsasõit oli mõeldud tegelikult Isabella Holmile. Ismo jäi siiski ellu.

2013. aastal tahtis ta kätte maksta Helenale, Sergeile, Sebastianile, Seppole, Isabellale ja Peppile, sest Helena ja Sergei olid rüseluse käigus kogemata katuselt alla lükanud tema ema Korppi. Heiskanen ähvardas Kuula perekonda tehtud teo eest ja lasi kogemata maha Jenni Vainio, kuigi lask oli tegelikult mõeldud Seppo Taalasmaa jaoks. Heiskanen meelitas Kuule pere tunnelisse, kus ta sidus nad kinni, piinas neid ja tahtis nad õhku lasta. Helena jõudis õnneks Heiskase kirvega uimaseks lüüa ja Kuula perekond pääses põgenema, kuid sellega see jant ei lõppenud. Seppo oli võitnud ristsõnalehega luksuslennu kahele Hawaijle. Seppo läks Helenaga reisile. Luksuslennuki WC-d otsima läinud Seppo leidis tagaruumist kinni seotud Sebastiani, Isabella, Sergei ja Peppi. Heiskanen oli mürgitanud piloodi ja kaaperdanud lennuki. Lennuk kukkus Siberisse. Kõik jäid õnneks ellu. Mitu nädalat püüdsid nad ellu jääda Siberi metsade vahel asuvas suvilas. Heiskanen leidis nad ja tahtis majale tule otsa panna, aga Seppo jõudis enne Heiskase maha lasta. Nii oligi lõpuks Kuula pere pääsenud ja Heiskasest lahti saanud. Heiskase maha laskmine oligi peamine põhjus, miks Seppo ei tahtnud enam Helenaga koos elada ja lahkus sarjast tol korral.

Korppi[muuda | muuda lähteteksti]

Korppi (eesti keeles Ronk) oli sarjas 2011. aasta aprillis ainult kahes osas. Osatäitjaks Hannele Lauri.

Korppi oli jõhker allmaailmategelane, kes ähvardas Sebastian Vuorelat, mistõttu Sebastian oli sunnitud vahepeal põgenema ja oma surma lavastama, et Korppi ei osanud midagi kahtlustada. Sebastian ise polnud Korppit kunagi näinud.

Korppi suri, kui ta kukkus rüseluse käigus katuselt alla, sest ta ähvardas seal Sergei ja Helana Kuulat. Pärast Korppi surma Sebastian ei olnud enam ohus ja ilmus välja.

Korppil oli poeg Heiskanen, kes tahtis ema surma eest kätte maksta Kuula perekonnale.

Kasper Koponen[muuda | muuda lähteteksti]

Kasper Koponen oli sarjas aastatel 2003–2006. Teda mängis Joona Meilonen. Sauli Kiviranta oli tema hea sõber. Kasperil oli suhe Annika Sievisega.

Leea Leivo[muuda | muuda lähteteksti]

Leea Leivo (endine Huovanainen ja Packalen) oli sarjas aastatel 2000 ja 2010.

Tal oli suhe Ismo Laitelaga. Tal on kriminaalist poeg Esa Leivo.

Tema osa mängis Tiia Louste.

Esa Leivo[muuda | muuda lähteteksti]

Esa Leivo oli sarjas aastal 2010 murdvaras. Tema osatäitjaks oli Janne Turkki. Tema ema on Leea Leivo. Esa istus vanglas. Tema kongikaaslased olid Kimmo Kylmälä ja Sebastian Vuorela.

Noa Okada[muuda | muuda lähteteksti]

Noa Okada oli sarjas aastatel 2009–2010. Noa oli Jaapanist pärit vahetusõpilane.

Elsa Toivio[muuda | muuda lähteteksti]

Elsa Akuliina Toivio (sünninimega Korpela) oli sarjas 2010. aastal.

Teda mängis Saara Pakkasvirta.

Elsa oli vana lesknaine ja poepidaja.

Elsa suri südameinfarkti.

Elsa mees oli Oiva Toivio, kes suri varem. Oivat pole sarjas nähtud. Tal olid ka lapsed: viinatõppe surnud Pekka Toivio, keda pole ka sarjas nähtud, ja kloostris elav nunn Liisa Toivio. Siru Honkanen on Elsa lapselaps ehk Pekka Toivio laps, kelle ema Arja (keda pole sarjas nähtud) on alkohoolik, mistõttu ta kasvas noortekodus.

Isom Laitela oli Elsa hea sõber. Elsa pärandas oma poe ja kogu varanduse Ismole.

Elsa oli temperamentne Karjalast pärit vanaproua, kuid põgenes sealt, kui tuli sõda ja Nõukogude Liit vallutas Karjala.

Siru Honkanen[muuda | muuda lähteteksti]

Siru Honkanen oli sarjas aastal 2011.

Tema vanemad olid viinatõppe surnud Pekka Toivio (pole sarjas nähtud) ja alkohoolik Arja (pole sarjas nähtud). Pekka suri enne Siru sündi.

Tema vanaema oli Elsa Toivio, kes suri südameinfarkti, keda pole sarjas nähtud ja tädi on kloostris elav nunn Liisa Toivio. Tema vanaisa oli surnud Oiva Toivio, keda pole sarjas nähtud.

Siru kasvas üles lastekodus. Vahepeal kasvatas teda ka Ismo Laitela.

Siru käis Onni Taalasmaaga samas koolis ja neil oli suhe.

Katariina Mäkelä[muuda | muuda lähteteksti]

Katariina Mäkelä oli sarjas aastatel 2009–2014. Teda mängisid Jasmin Hamid ja hiljem natuke aega Jenni Banerjee.

Katariina oli ametilt kirurg.

Tama eksnaine oli Miika Mäkelä, kes piinas Katariinat ja Niko Vainiot mitu nädalat puuris kinni hoides. Pärast seda, kui ta Nikoga puuris kinni oli, avastas ta, et tal on tunded Niko vastu. Nad alustasid pärast Miika vangiminemist suhet, mis oli algusl küll salasuhe, kuid hiljem Katariina leidis, et Niko on tema jaoks liiga noor ja kogenematu. Pärast lahkuminekut Niko kolis Oulusse.

Ta on veel olnud suhtes Antti Polvijärviga, Sebastian Vuorelaga ja Jiri Viitamäega.

Miika Mäkelä[muuda | muuda lähteteksti]

Miika Mäkela oli sarjas 2009–2010 ja 2011 figureerinud tegelaskuju. Teda mängis Juha-Pekka Mikkola.

Miika oli ametilt arst.

Miika eksnaine oli Katariina Mäkelä.

Ta piinas oma eksnaist Katariinat ja Niko Vainiot mitu nädalat puuris kinni hoides.

Praegu on ta vanglas.

Roni Jalava[muuda | muuda lähteteksti]

Roni Jalava oli sarjas aastatel 2012–2013. Onni Taalasmaa oli tema hea sõber.

Ta oli mõnda aega Onni Taalasmaaga, Iida Mustosega, Janne Haukkalaga, Matleena Rintalaga, Elias Vikstedtiga samas koolis.

Tal oli ka suhe Matleena Rintalaga.

Roni harrastas joonistamist.

Roni tegelaskuju oli ka ühes teises sarjas.

Heidi Aaltonen[muuda | muuda lähteteksti]

Heidi Aaltonen oli sarjas aastatel 2009–2015. Osatäitjaks Venla Savikuja.

Tal on vanem vend Tuukka Aaltonen ja isa Pertti Aaltonen. Vanemate vahelise tüli käigus isa Pertti lasi oma naise ning Tuukka ja Heidi ema maha. Lapsed Tuukka ja Heidi pääsesid põgenema. Pertti lasi ka lõpuks ennast maha.

Heidil oli suhe Konsta Nurmiga, Joonatan Sievisega, Jiri Viitamäega ja Ossi Puolakkaga

Peppi Puolakka ja Marianna Kurki olid tema hea sõbratarid.

Heidi tegelaskuju oli nähtav ka ühes filmis.

Tuukka Aaltonen[muuda | muuda lähteteksti]

Tuukka Aaltonen oli sarjas aastatel 2009–2010.

Tuukka õde on Heidi Aaltonen.

Tuukkal oli suhe Cindy Rintalaga.

Liisa Salo[muuda | muuda lähteteksti]

Liisa Salo oli sarjas aastatel 2010–2014 ja 2017. Osatäitjaks Susanna Mikkonen.

Liisa eksmees oli Mikael Salo, kellega tal on tütar Venla Salo.

Abielust jõhkardi ja pangaröövli Mikael Saloga ta kaotas usu inimestesse ja headusse ning hakkas ise ka petturiks ja vargaks, kuid on suutnud muutuda.

Liisa oli suhtes ka Ismo Laitelaga ja Lasse Sievisega.

Mikael Salo[muuda | muuda lähteteksti]

Mikael Salo oli sarjas aastatel 2012 ja 2017. Teda mängis Juha Veijonen.

Mikaeli eksnaine on Liisa Salo ja neil on tütar Venla Salo.

Mikael oli kriminaal ja paadunud retsidivist.

Venla Salo[muuda | muuda lähteteksti]

Venla Salo oli sarjas aastal 2010. Tema vanemad on Liisa ja Mikael Salo.

Antti Polvijärvi[muuda | muuda lähteteksti]

Antti Polvijärvi oli politseinik, kes osales sarjas aastatel 2010–2012. Osatäitjaks Timo-Pekka Luoma.

Anttil on kaks poolvenda Sebastian Vuorela ja Sergei Kuula ning kasuõde Sara Polvijärvi, kes uppus jõkke.

Antti kasuvanemaid pole sarjas nähtud, kuid päris vanemad on tal Helena Kuula ja Olavi Kanerva alias Igor Kuula.

Antti on olnud suhtes Katariina Mäkelägä ja Isabella Holmiga.

Sara Polvijärvi[muuda | muuda lähteteksti]

Sara Polvijärvi oli sarjas aastatel 2009 ja 2010 figureerinud vaimuhaige tegelane.

Teda mängis Saija Lentonen.

Ta uppus jõkke.

Tema kasuvend oli Antti Polvijärvi.

Rönkkö[muuda | muuda lähteteksti]

Rönkki oli tegev sarjas aastal 2014. Osatäitjaks Joni Saarela.

Rönkkö oli allmaailmategelane. Ta läks Katariina Mäkela salakliiniku heategevustantsupeole ja hakkas seal inimeste pihta tulistama.

Seireeni[muuda | muuda lähteteksti]

Seireeni (eesti keeles Sireen) oli sarjas aastatel 2015, 2016 ja 2018. figureeriv palgamõrvar, kes tappis Heikki Pohjoneni noalöögiga selga. Teda mängib Martiina Aitolehti.

Mari[muuda | muuda lähteteksti]

Mari oli sarjas aastal 2008 figureerinud ajakirjanik, kellel oli suhe Seppo Taalasmaaga ja ta tegi Seppost artikli. Teda mängis Martiina Aitolehti.

Yrjö Merilä[muuda | muuda lähteteksti]

Yrjö Sakari Kalervo Merilä oli sarjas aastatel 2005–2006 figureerinud tegelaskuju. Teda mängis Paavo Liski.

Yrjö suri südameinfarkti.

Yrjöl oli suhe Ulla Taalasmaaga.

Valtteri Elovirta[muuda | muuda lähteteksti]

Valtteri Elovirta oli sarjas aastatel 2000, 2012 ja 2013.

Teda mängisid Matti Ristinen (2000) ja Rami Rusinen (2012, 2013).

Valtteri on jurist, gei ja paadunud sarivägistaja. Üks tema ohvritest oli Kalle Laitela.

Valtteri on olnud suhtes Kalle Laitelaga, Katja Vainioga, Jenni Vainioga ja Katariina Mäkelägä.

Mikko Kannas[muuda | muuda lähteteksti]

Mikko Kannas oli sarjas aastatel 2013–2014 osalenud tegelane. Joonatan Sievinen oli tema tuttav, kes varastas temalt mänguidee.

Martti Viljanen[muuda | muuda lähteteksti]

Martti Aulis Viljanen oli sarjas aastatel 1999 ja 2000 figureerinud tegelaskuju.

Martti oli antiigipoe omanik ja murdvaras.

Seppo Taalasmaa oli tema hea sõber.

Marttil oli armusuhe Ulla Taalasmaaga.

Aastal 2004 selgus, et Martti on surnud südameinfarkti.

Martti ema oli Selma Viljanen, kes suri samuti südameinfarkti.

Martti lapsed on Juha Viljanen ja Elina Taalasmaa.

Juha Viljanen[muuda | muuda lähteteksti]

Juha Viljanen oli sarjas aastatel 2004–2005. Osatäitjaks Petri Liski. Juha isa oli südameinfarkti surnud Martti Viljanen. Juha poolõde on Elina Taalasmaa. Juha vanaema oli südameinfarkti surnud Selma Viljanen.

Selma Viljanen[muuda | muuda lähteteksti]

Selma Viljanen oli sarjas nähtav aastal 2005. Selma suri südameinfarkti. Selma poeg oli Martti Viljanen, kes samuti südameinfarkti. Selmal on ka lapselapsed Juha Viljanen ja Elina Taalasmaa.

Antero Voima[muuda | muuda lähteteksti]

Antero Voima oli sarjas aastatel 2005 ja 2006–2007 figureerinud politseinik. Teda mängis Kasperi Nordman. Tal oli suhe Laura Kivirannaga. Ta oli koos Aaro Vaalanteega samas politseikoolis. Hiljem nad töötasid natuke aega koos.

Vanessa Turunen[muuda | muuda lähteteksti]

Vanessa Turunen oli aastatel 2011–2014 sarjas figureerinud koolikiusaja.

Ta käis Onni Taalasmaaga, Iida Mustosega, Janne Haukkalaga, Matleena Rintalaga, Sanni Pohjosega, Lari Väänäsega ja Elias Vikstedtiga samas koolis.

Sami Pajola[muuda | muuda lähteteksti]

Sami Pajola oli sarjas aastatel 2006–2008 figureerinud homoseksuaalne tegelane. Heli Sievinen oli tema koolikaaslanen.

Mika Paju[muuda | muuda lähteteksti]

Mika Paju oli sarjas aastatel 1999–2000.

Mika hukkus autoõnnetuses.

Mika isa on Tapani Paju. Mika ema, keda pole sarjas nähtud, on surnud.

Mika oli suhtes Miia Laitelaga.

Tapani Paju[muuda | muuda lähteteksti]

Tapani Paju oli sarjas aastatel 1999–2000, 2002, 2003.

Tapani poeg oli Mika Paju, kes hukkus autoõnnetuses.

Tapani oli politseinik.

Topi Nylund[muuda | muuda lähteteksti]

Tobias "Topi" Nyrlund oli sarjas aastatel 2010–2011 figureerinud terapeut ja narkodiiler.

Topil oli suhe Peppi Puolakkaga ja Heidi Aaltonenga. Topi müüs narkootikume Peppile. Topi suri narkootikumide üledoosi.

Tema ema oli Tessa Nylund, kes oli nähtav ühes osas. Tessa suri ühel saarel, kui ta teist last sünnitas, kuid see episood oli nähtav ühes teises filmis.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]