Sulev Kuuse

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Sulev Kuuse (sündinud 15. jaanuaril 1962 Tartus) on Eesti raku- ja molekulaarbioloog.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Ta lõpetas 1985 Tartu Ülikooli zooloog-ökoloogina. Diplomitöö teemaks oli „Eesti karihiirte süstemaatika, morfoloogia ja histoloogia“.[1]

Töökäik[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast lõpetamist on Kuuse olnud pidevalt seotud TÜ loodusteaduste valdkonnaga (olnud aspirant, assistent, spetsialist, nooremteadur jne). Alates 2002 töötab TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi vivaariumi juhatajana.[2] Koos professor Alar Karisega on ta Eesti vabariigis esimene transgeense tehnoloogia rakendaja laboriloomadel.

Ta on lugenud alates 1985. aastast mitmeid arengu- ja rakubioloogia, geneetika, molekulaarbioloogia, katseloomade ning geneetiliselt modifitseeritud organismidega seotud kursuseid, samuti andnud praktikume nii TÜs kui TTÜs nii bakalaureuse- kui ka magistriõppes.

Sulev Kuuse on mitme kõrgkooliõpiku toimetaja ja kaasautor: Ain Heinaru „Geneetika“ (2012) toimetuskolleegiumi juht koos Mart Viikmaa ja Rein Sikutiga, „Rakubioloogia“ e-õpiku (2018) vastutav toimetaja koos Toivo Maimetsaga[3]. Lisanduvad teaduspublikatsioonid ning populaarteaduslikud artiklid Eesti ajakirjades ja perioodikas.

Kuuse on teadus-, õppe- ja administratiivse tegevuse kõrval väga aktiivne ja mitmekülgne teaduse populariseerija. Alates 2009. aastast on ta Eesti bioloogiaolümpiaadi gümnaasiumiastme žürii esimees, rahvusvahelise bioloogiaolümpiaadi Eesti võistkonna juht ja peamentor, rahvusvahelise bioloogiaolümpiaadi IBO žürii liige.[4]

Ta on MTÜ Eesti Talendikeskuse asutaja- ja juhatuse liige (2016)[5], Tartu Mänguasjamuuseumi Sõprade Seltsi liige (1996, esimees 2002–2010, juhatuse liige tänaseni), Tartu Ida Tantsukooli juhatuse liige 1998–2012.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Sulev Kuusel on neli tütart.

Tema hobid on fotograafia, matkamine, peotants, suusatamine. Alates 1997 on Sulev Kuuse kas üksi või sõpradega korraldanud 10 fotonäitust Eestimaa erinevais paigus. Samuti on Sulev Kuuse kureerinud mitmeid näitusi. Matkanud on ta alates 1977. aastast (jalgsi-, vee-, mägimatkad, alpinism) nii Eestis, Venemaal, Euroopas, Aafrikas kui Aasias ja Ameerikas. Worldloppet'i suusamaratonide sarja meister.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]