Mine sisu juurde

Stephen Gately

Allikas: Vikipeedia
Stephen Gately, 2009

Stephen Gately (täisnimega Stephen Patrick David Gately; 17. märts 1976 Dublin10. oktoober 2009 Mallorca) oli iiri laulja ja näitleja, kes saavutas rahvusvahelise tuntuse poisteansambli Boyzone lauljana.

Sündis ja kasvas viielapselises perekonnas. Kooliajal osales muusikalides ja kooliteatris.

1993. aastal valiti ta produtsent Louis Walshi loodava poisteansambli Boyzone liikmeks ning kujunes koos Ronan Keatingiga selle esilauljaks. Pärast Boyzone'i lagunemist 2000. aastal tegutses sooloartistina. 2008. aastast laulis uuesti kokku tulnud Boyzone'is, mille koosseisus esines surmani.

Muusikalist karjääri silmas pidades oli Stephen Gately kõige edukam Boyzone'i lauljana: kuusteist selle ansambli singlit jõudis Suurbritannia singlite esikümnesse ja kõik selle ansambli kolm stuudioalbumit saavutasid Suurbritannia plaadimüügi edetabelis esikoha. Oma ainsa sooloalbumi "New Beginning" avaldas ta 2000. aastal, üsna soolokarjääri alguses. Suurbritannia edetabelites jõudis see 9. kohale.

Gately oli esimene oma põlvkonna rahvusvaheliselt tuntud poplauljatest, kes andis avalikkusele teada, et on gei. Ta tegi vastava avalduse 15. juunil 1999, soovides ennetada oma isiklikku elu puudutava teabe lekitamist meediasse ansambli endise turvatöötaja poolt.

Alates 2002. aastast oli Gately tegev ka näitlejana. Tema tuntuim roll oli Joosepi osa Andrew Lloyd Webberi muusikalis "Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat". Lisaks muusikalidele osales ta pantomiimiteatris, debüteerides detsembris 2005 Bromleys asuva Churchilli teatri lavastuses "Tuhkatriinu".

2006. aastal hakkas Gately kirjutama oma esimest raamatut, lastele mõeldud seiklusromaani "The Tree of Seasons". Romaan pidanuks valmima sügisel 2009 ja ilmuma sama aasta jõuludeks.

Ühtlasi oli ta kadunuks jäänud laste ja noorte ning nende vanemate tugiorganisatsiooni Missing People üks patroone.

33-aastane Stephen Gately leiti 10. oktoobril 2009 surnuna talle ja tema abikaasale Andrew Cowlesile kuulunud korterist Mallorca saarel Hispaanias. Lahkamisel tuvastati surmapõhjusena kopsuödeemist tingitud hingamispuudulikkus. Gately matusetseremoonia toimus 17. oktoobril 2009 Dublini Püha Laurence O'Toole'i kirikus.