Samantha Fox

Allikas: Vikipeedia

Samantha Karen Fox (sündinud 15. aprillil 1966 Londonis) on Suurbritannia poplaulja ja modell.

Tema tähelend sai alguse 1983. aastal, mil populaarne Briti tabloid The Sun palkas ta kolmanda lehekülje tüdrukuks ("Page 3 Girl"). Fox töötas seal 1986. aastani ning teda peeti Margaret Thatcheri ja printsess Diana kõrval üheks pildistatumaks naiseks Inglismaal. 1986. aastal lõpetas Fox The Suniga lepingu ning siirdus muusikaärisse.

1986. aastal ilmus tema esimene singel "Touch Me (I Want Your Body)", mis jõudis esikohale 16 riigi muusikaedetabelites. Plaadifirma Jive Music otsustas kohe välja anda ka samanimelise albumi. Album oli menukas üle maailma ning Jive sõlmis Foxiga viie albumi tegemise lepingu.

1987. aasta album "Samantha Fox" valmis koostöös sel ajal maailmakuulsate produtsentidega. Populaarsemad singlid plaadilt on "Nothing's Gonna Stop Me Now", "Naughty Girls (Need Love Too)" ja "I Surrender (To The Spirit Of the Night)". Album osutus väga menukaks ka Kanadas ja USA-s. Samal aastal siirduski Fox tööle USA-sse, kus ta töötab muusikakanali MTV saatejuhina ja osaleb komöödiasarjades.

1988. aasta albumi "I Wanna Have Some Fun" populaarsemad singlid on "I Wanna Have Some Fun", "Love House" ja "I Only Wanna Be With You". Plaat osutus edukaks.

1990 toimus turnee maailma eri paigus.

1991 ilmus album "Just One Night", mida saatis edu vaid Kanadas. Fox ei jäänud rahule plaadifirma tööga albumi reklaamimisel ning kaebas Jive Recordsi kohtusse. Ta võitis protsessi.

1992 otsustas Jive Foxiga kõik suhted lõpetada ning andis välja kogumikalbumi "Greatest Hits".

1993. aastal külastas Fox Eestit ja esines Rock Summeril. Pärast Eesti külastamist sõitis ta Iževskisse, kus Lääne artistid ei olnud varem esinenud, sest linn oli nõukogude ajal välismaalastele suletud.

1995 osales Fox Suurbritannia Eurovisiooni lauluvõistluse eelvoorus ja saavutas looga "Go For The Heart" neljanda koha. Järgnes ka singel ja lugu saatis edu Hollandis.

Järgmistel aastatel andis Fox albumeid välja koostöös erinevate indie-plaadifirmadega.

1997 ilmus album "21-th Century Fox". Mõningane edu saatis seda Saksamaal ja Suurbritannias. See oli esimene album, millel Fox esitas ka enda kirjutatud muusikat.

1998 ilmus singel "Santa Maria" koostöös DJ Milanoga. Singel saavutas esikoha Austrias ja jõudis esimese 20 hulka paljudes Euroopa edetabelites. Sellest kujunes ka sel aastal üks mängitumaid hitte Euroopa tantsuklubides. Avalikkuses levisid kuuldused, et Fox võib olla lesbi. Selle peale avalikustas Fox ajakirjanduses enda suhte oma mänedžeri Myra Strattoniga. Kuna Fox oli tuntud kui 1980. aastate seksisümbol, šokeeris see uudis paljusid.

1999 esines Samantha Fox taas Eestis, seekord Pärnus üritusel "Watergate".

2004 ilmus singel uusversioonist "Touch Me (I Want Your body)" koostöös Rootsi popartisti Güntheriga. Singel saavutas kohe esikoha Rootsis ning figureeris kõigis Skandinaavia edetabelites esiviisikus.

2005 – album "Angel With An Attitude". Album anti välja Kanadas, kus plaadi nimilugu sai üsna palju tähelepanu ja seda esitati paljudes raadiojaamades.

2007 anti sama album välja Austraalias.

2008 valisid briti tabloidi The Sun lugejad Foxi läbi aegade parimaks kolmanda lehekülje tüdrukuks ("Page 3 Girl").

Oma kodumaal Suurbritannias on ta tihti avalikkuse huviorbiidis. Sageli esineb ta Skandinaavias ja Euroopa geiklubides. Viimane suurem ülesastumine leidis aset 2008. aastal Sopoti muusikafestivalil Poolas.

2009 registreeris Fox partnerlussuhte oma mänedžeri Myra Strattoniga.

2010 ühines Fox teise 1980. aastate legendi Sabrina Salernoga ning nad andsid koos välja singli Blondie kunagisest hitist "Call me". Singel saavutas Itaalia muusikaedetabelites 4. koha.

2010–2015 toimus palju esinemisi retromuusikaüritustel Skandinaavias ja Ida-Euroopas, sealjuures külastas Fox jälle Eestit ja andis kontserdi Tallinna ööklubis Apollo.

Augustis 2015 suri raske haiguse tagajärjel Foxi kauaaegne elukaaslane ja mänedžer Myra Stratton.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]