Samantha Fox

Allikas: Vikipeedia
Samantha Fox in Lombardy crop.jpg

Samantha Karen Fox (sündinud 15. aprillil 1966 Londonis) on Briti poplaulja ja modell.

Tema tähelend sai alguse aastal 1983, mil populaarne Briti tabloid The Sun palkas ta kolmanda lehekülje tüdrukuks ("Page 3 Girl"). Fox töötas ajalehe juures aastani 1986 ning teda peeti Margaret Thatcheri ja printsess Diana kõrval üheks pildistatuimaks naiseks Inglismaal. Aastal 1986 lõpetas Fox The Suniga lepingu ning siirdus muusikaärisse.

Aastal 1986 ilmus tema esimene singel "Touch Me (I Want Your Body)", mis jõudis esikohale 16 riigi muusikaedetabelites. Plaadifirma Jive Music otsustab kohe välja anda ka samanimelise albumi. Album on menukas üle maailma ning Jive sõlmis Foxiga viie albumi tegemise lepingu.

1987 album "Samantha Fox" koostöös sel ajal tuntud produtsentidega üle maailma. Populaarsemad singlid plaadilt "Nothing's Gonna Stop Me Now", "Naughty Girls (Need Love Too)" ja "I Surrender (To The Spirit Of the Night)". Album osutus väga menukaks ka Kanadas ja USA-s. Samal aastal siirduski Fox tööle USA-sse, kus töötab muusikakanali MTV juures saatejuhina ja osaleb komöödiasarjades.

1988 album "I Wanna Have Some Fun". Populaarsemad singlid "I Wanna Have Some Fun", "Love House" ja "I Only Wanna Be With You". Plaat osutub edukaks.

1990 – maailmaturnee maailma eri paigus.

1991 – album "Just One Night", mida saadab edu vaid Kanadas. Fox ei ole rahul plaadifirma tööga albumi reklaamimisel ning kaebab Jive Recordsi kohtusse. Fox võidab protsessi.

1992 otsustas Jive Foxiga kõik suhted lõpetada ning andis välja kogumikalbumi "Greatest Hits".

1993 aastal külastas Fox Eestit ja esines Rock Summeril. Pärast Eesti külastamist sõitis ta Siberisse, olles esimene välismaine artist, kes seal kunagi on esinenud.

1995 osales Fox Suurbritannia Eurovisiooni eelvoorus ja saavutas looga "Go For The Heart" neljanda koha. Järgnes ka singel ja lugu saatis edu Hollandis.

Järgmistel aastatel andis Fox albumeid välja koostöös erinevate indie-plaadifirmadega.

1997 – album "21-th Century Fox". Mõningane edu Saksamaal ja Suurbritannias. Esimene album, millel Fox esitab ka enda kirjutatud muusikat.

1998 – singel "Santa Maria" koostöös DJ Milanoga. Singel saavutas esikoha Austrias ja jõudis esi-20 hulka paljudes Euroopa edetabelites. Sellest kujunes ka sel aastal üks mängitumaid hitte Euroopa tantsuklubides. Avalikkuses levis kuuldus Foxi lesbilisusest ning lõpuks avalikustas Fox ajakirjanduses suhte oma naismänedžeri Myra Strattoniga. Kuna Fox oli tuntud kui 1980. aastate seksisümbol, šokeeris see uudis paljusid.

1999 esines Samantha Fox taas Eestis, seekord Pärnus üritusel "Watergate".

2004 – singel uusversioonist "Touch Me (I Want Your body)" koostöös Rootsi popartisti Güntheriga. Singel saavutas kohe esikoha Rootsis ning figureeris kõigis Skandinaavia edetabelites esiviisikus.

2005 – album "Angel With An Attitude". Album anti välja Kanadas, kus plaadi nimilugu sai üsna palju tähelepanu ja seda mängiti paljudes raadiojaamades.

2007 anti sama album välja Austraalias.

2008 valisid briti tabloidi The Sun lugejad Foxi läbi aegade parimaks kolmanda lehekülje tüdrukuks ("Page 3 Girl").

Avalikkusest ei ole Samantha Fox kadunud. Oma kodumaal Suurbritannias on ta tihti avalikkuse huviorbiidis. Aktiivselt esineb ta Skandinaavias ja Euroopa geiklubides. Viimane suurem ülesastumine leidis aset 2008. aastal Sopoti muusikafestivalil Poolas.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]