Riho Baumann

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Riho Baumann (sündinud 2. märtsil 1952) on Eesti kultuuritegelane, keda on kutsutud nii rokitaadiks, diskotaadiks, pungitaadiks kui ka elavaks legendiks.

Kooliteed alustas ta Prangli saarel ja edasi läks õppima Tallinna, kus õppis alguses Kalamaja Põhikoolis. Hiljem õppis Gustav Adolfi Gümnaasiumis, mille lõpetas aastal 1970[1]. Õppis Tartu Ülikoolis füüsikat. Tartus said alguse ka tema korraldatud legendaarsed muusikaüritused, kust ta diskotaadi tiitli sai. Baumann on juhtinud lugematul arvul kontserte ja muusikaüritusi.

Peale ülikooli töötas ta nooremteadurina Kino ja Fotodokumentide Riiklikus Keskarhiivis. Aastatel 19721987 oli Eesti Raadio muusika- ja noortesaadete autor ja Kunstilise Isetegevuse Maja metoodik diskokultuuri alal. Aastatel 19882004 oli kultuuriajakirjanik, lisaks on ta olnud ka ettevõttes Eesti Kaabel TKO kontrolör. Pikemalt on töötanud Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogus.

Baumann kandideeris Eesti Vasakpartei nimekirjas 2005. aasta Eesti KOV valimistel ja 2007. aasta Riigikogu valimistel Tallinnas.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]