Riho Baumann

Allikas: Vikipeedia
Riho Baumann

Riho Baumann (sündinud 2. märtsil 1952) on Eesti kultuuritegelane, keda on kutsutud nii rokitaadiks, diskotaadiks, pungitaadiks kui ka elavaks legendiks.

Oma kooliteed alustas ta Prangli saarel ja edasi läks õppima Tallinna, kus õppis alguses Kalamaja Põhikoolis. Pärast läks õppima Gustav Adolfi Gümnaasiumisse, mille lõpetas aastal 1970[1]. Õppis Tartu Ülikoolis füüsikat. Tartus said alguse ka tema korraldatud legendaarsed muusikaüritused, kust ta endale diskotaadi tiitli sai. Baumann on juhtinud lugematul arvul kontserte ja muusikaüritusi teades kõikidest Eesti ansamblitest ja muusikaüritustest, mis Eestis toimuvad.

Peale ülikooli töötas nooremteadurina Kino ja Fotodokumentide Riiklikus Keskarhiivis. Aastatel 19721987 oli Eesti Raadio muusika- ja noortesaadete autor ja Kunstilise Isetegevuse Maja metoodik diskokultuuri alal. Aastatel 19882004 oli kultuuriajakirjanik. Ta on töötanud ka ettevõttes Eesti Kaabel TKO kontrolörina. Pikemalt on tema töökoht Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogus.

Riho on kandideerinud Eesti Vasakpartei nimekirjas 2005. aasta Eesti KOV valimistel ja 2007. aasta Riigikogu valimistel Tallinnas.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]