Retriit

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Noor munk retriidis Yerpa kloostris Tiibetis (1993)

Retriit (inglise keeles retreat, 'tagasitõmbumine', 'süvenemine') on intensiivse vaimse praktika, meeleharjutuste tegemise periood paljudes traditsioonides.

Retriit võib olla kas üksilduse aeg või kogukonna kogemus. Mõned retriidid peetakse vaikides ja teistel võib olla palju vestlusi, sõltuvalt vastuvõtva asutuse ja/või osaleja(te) mõistmisest ja aktsepteeritud tavadest. Retriidid toimuvad sagedasti maapiirkondades või kaugetes kohtades, nii eraviisiliselt kui ka retriidikeskuses, näiteks kloostris. Retriidid annavad aega mõtisklusteks, palveks või meditatsiooniks.

Budismis on see tavaline praktika vassa ehk vihmaperioodi ajal.[1] See traditsioon algas juba Buddha aegadel. Zen-budismis on retriidid tuntud nimetusega sesshin.

Meditatsioonikursused või retriidid grupis või üksida on paljude meditatsioonitraditsioonide ja -tehnikate ühine osa.[2][3][4][5][6] [7]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "What is a retreat? at Padmaloka.org". Originaali arhiivikoopia seisuga 11. august 2010. Vaadatud 28. juunil 2019.
  2. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 24. juuni 2019. Vaadatud 28. juunil 2019.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)
  3. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 2. oktoober 2019. Vaadatud 28. juunil 2019.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)
  4. https://www.dharma.org/meditation-retreats/retreat-center/retreat-center-schedule/
  5. https://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/how-an-intensive-ten-day-meditation-retreat-could-transform-your-life-for-the-better-10461380.html
  6. https://www.theguardian.com/travel/2018/jan/13/best-yoga-meditation-retreats-fitness-breaks-mind-body
  7. https://edition.cnn.com/travel/article/best-meditation-retreats/index.html