Retriit

Allikas: Vikipeedia
Noor munk retriidis Yerpa kloostris Tiibetis (1993)

Retriit (inglise keeles retreat, 'taandumine', 'tagasitõmbumine', 'süvenemine') on intensiivne vaimne praktika, meeleharjutustega tegelemise aeg paljudes traditsioonides. Retriit võib olla nii üksildus kui ka kogukondlik kogemus. Mõned retriidid toimuvad vaikides, teised võivad sisaldada ka vestlusi, loenguid, arutelusid vm, sõltuvalt korraldusest ja/või osaleja(te) mõistmisest ja tavadest. Retriit toimub enamasti eraldatuses, retriidikeskuses, kloostris vm. Retriit annab aega mõtisklusteks, palveks või meditatsiooniks.

Budismis on see tavaline praktika vassa ehk vihmaperioodi ajal.[1] See traditsioon algas juba Buddha aegadel. Zen-budismis on retriidid tuntud nimetusega sesshin.

Meditatsioonikursused või retriidid grupis või üksida on paljude meditatsioonitraditsioonide ja -tehnikate ühine osa.[2][3][4][5][6] [7]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "What is a retreat? at Padmaloka.org". Originaali arhiivikoopia seisuga 11. august 2010. Vaadatud 28. juunil 2019.
  2. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 24. juuni 2019. Vaadatud 28. juunil 2019.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)
  3. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 2. oktoober 2019. Vaadatud 28. juunil 2019.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)
  4. https://www.dharma.org/meditation-retreats/retreat-center/retreat-center-schedule/
  5. https://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/how-an-intensive-ten-day-meditation-retreat-could-transform-your-life-for-the-better-10461380.html
  6. https://www.theguardian.com/travel/2018/jan/13/best-yoga-meditation-retreats-fitness-breaks-mind-body
  7. https://edition.cnn.com/travel/article/best-meditation-retreats/index.html