RedOne

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Nadir Khayat (araabia keeles: نادر الخياط‎‎), paremini tuntud oma lavanimega RedOne (sündinud 9. aprillil 1972 Tétouanis, Marokos) on Maroko-Rootsi produtsent, laulja, laulukirjutaja ja plaadifirma tegevjuht.

Olles albumite produtsent on ta töötanud mitmete tuntud nimedega, sealhulgas Lady Gaga, Michael Jackson, U2, Nicki Minaj, Jennifer Lopez, Cross Gene, Pitbull, Enrique Iglesias, Shakira, Wyclef Jean, Mariah Carey, Paulina Rubio, Mylène Farmer, Inna, Alexandra Burke, Austin Mahone, One Direction, Marc Anthony, The Band Perry, Prince Royce, Rod Stewart. RedOne omab ka endanimelist plaadifirmat RedOne Records.

Mitmed tema laulud on jõudnud Billboardi edetabelisse ja saanud isegi ülemaailmseteks hittideks. RedOne on olnud nomineeritud kümnele Grammy auhinnale, millest ta on võitnud kolm. Ta võitis ka The Grammis auhinna "Aasta produtsent" kategoorias (võistlus on Grammy auhindade Rootsi versioon). Aastal 2009 oli ta edetabelis Billboard Hot 100 esikohal produtsendina ning kolmandal kohal laulukirjutajana, kuid BMI nimetas ta ka kategooria "Aasta laulukirjutaja" esikoha võitjaks. Tavaliselt on ta pop-, rokk-, dance-, eurodance- ja house-muusika produtsent.