Nicki Minaj

Allikas: Vikipeedia
Nicki Minaj (2012)

Nicki Minaj (nɪki məˈnɑːʒ; õieti Onika Tanya Maraj; sündinud 8. detsembril 1982 Saint Jamesis, Trinidadi ja Tobago pealinna Port of Spaini eeslinnas) on Trinidadi ja Tobago päritolu Ameerika Ühendriikide naisräppar. Ta on välja andnud kolm stuudioalbumit, mis kõik on jõudnud USA-s plaatinaplaadi staatuseni. 2010. aastast saadik on temalt 69 laulu sooloartistina või äranimetatud artistina jõudnud tabelisse Billboard Hot 100, mis on enam kui ühelgi teisel naisräpparil ning selle arvuga jagab ta naisartistidest üleüldse teist kohta koos Taylor Swiftiga (Aretha Franklini järel).[1] Sooloartistina on ta selles tabelis olnud 25 lauluga.

Ta asus elama New Yorki, kui oli viiene. Nicki Minaj on lõpetanud Fiorello H. LaGuardia keskkooli ning pärast kooli üritas saada näitlejaks. Muusikaga hakkas ta rohkem tegelema 2004. aastal ning 2007. aastal jõudis ta esimese plaadilepinguni. Samal aastal ilmus ta esimene mixtape.

Ta on ülemaailmselt müünud üle 65 miljoni singli. Samuti on ta albumid olnud väga edukad.

Nicki Minaji debüütalbum "Pink Friday" müüs esimesel nädalal 375 000 eksemplari. See oli Nicki Minaji esimene number 1. album. Hetke seisuga on müüdud albumit üle 2 miljoni eksemplari.

Nicki Minaji teine album "Pink Friday: Roman Reloaded" müüs esimesel nädalal üle 253 000 eksemplari. See oli Nicki Minaji teine number 1 album. Hetke seisuga on müüdud seda albumit üle 1,4 miljoni eksemplari.

Nicki Minaji kolmas stuudioalbum "The Pinkprint" avaldati 15. detsembril 2014 ja see müüs esimesel nädalal üle 244 000 eksemplari ja see on Nicki Minaji kolmas number 1. album.

Nicki Minaji kolmandalt stuudioalbumilt pärinev laul "Anaconda" on YouTube'is enim klikke saanud 24 tunniga. 24 tunniga sai "Anaconda" üle 19,6 miljoni kliki mis ületas Miley Cyruse laulu "Wrecking Ball" rekordi. Samuti müüs see laul üle 2 miljoni koopia.

Nicki Minaji kõige edukaim laul on "Super Bass", mis on müünud üle 5 miljoni koopia.

Diskograafiat[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. http://www.billboard.com/articles/columns/chart-beat/7573289/nicki-minaj-ties-taylor-swift-second-most-hot-100-hits-women

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]