Nicki Minaj

Allikas: Vikipeedia
Nicki Minaj (2011)

Onika Tanya Maraj (lavanimi Nicki Minaj [mina:ž]; sündinud 8. detsembril 1982 Saint Jamesis, Trinidadi ja Tobago pealinna Port of Spaini eeslinnas) on Trinidadi ja Tobago päritolu Ameerika Ühendriikide naisräppar. Ta on kõige edukam naisräppar. Ta asus elama New Yorki, kui oli viiene. Saint Jamesis elas ta koos oma vanaemaga, sest tema vanemad otsisid paremat elukohta. Nicki isal olid alkoholiprobleemid ja ta tarvitas uimasteid.

Nicki Minaj on lõpetanud Fiorello H. LaGuardia keskkooli.

Tema esimene mixtape tuli välja aastal 2007.

Ta on ülemaailmselt müünud üle 65 miljoni singli. Samuti on ta albumid olnud väga edukad.

Nicki Minaji debüütalbum "Pink Friday" müüs esimesel nädalal 375 000 eksemplari. See oli Nicki Minaji esimene number 1. album. Hetke seisuga on müüdud albumit üle 2 miljoni eksemplari.

Nicki Minaji teine album "Pink Friday: Roman Reloaded" müüs esimesel nädalal üle 253 000 eksemplari. See oli Nicki Minaji teine number 1 album. Hetke seisuga on müüdud seda albumit üle 1,4 miljoni eksemplari.

Nicki Minaji kolmas stuudioalbum "The Pinkprint" avaldati 15. detsembril 2014 ja see müüs esimesel nädalal üle 244 000 eksemplari ja see on Nicki Minaji kolmas number 1. album.

Nicki Minaji kolmandalt stuudioalbumilt pärinev laul "Anaconda" on YouTube'is enim klikke saanud 24 tunniga. 24 tunniga sai "Anaconda" üle 19,6 miljoni kliki mis ületas Miley Cyruse laulu "Wrecking Ball" rekordi. Samuti müüs see laul üle 2 miljoni koopia.

Nicki Minaji kõige edukaim laul on "Super Bass", mis on müünud üle 5 miljoni koopia.

Diskograafiat[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]