Queen

Allikas: Vikipeedia
Queen
Queen 1984 011.jpg
Päritolu London, Suurbritannia
Stiilid hard rock, heavy metal, progressiivrokk
Tegev 1970–1991
Plaadifirma(d) Parlophone
Hollywood Records
Seotud esitajad Queen + Paul Rodgers
Veebileht http://www.queenonline.com/
Koosseis
Brian May
Roger Meddows Taylor
Freddie Mercury
John Deacon

Queen oli inglise rokkansambel, mille asutasid 1970. aastal Londonis kitarrist Brian May, vokalist Freddie Mercury ja trummar Roger Meddows Taylor. Esimene Queeni kontsert oli 27. juunil 1970 Truros. Queeni lauludest tulid seal ettekandele "Son And Daughter", "Stone Cold Crazy" ja "Doin' Alright". Võimalikud esitatud laulud olid ka "Keep Yourself Alive", "Liar", "Hangman", "Great King Rat" ja "Modern Times Rock 'n' Roll". Basskitarrist John Deacon liitus ansambliga järgmisel aastal ning tema esimene kontsert oli 2. juulil 1971 Surreys. Queeni endised basskitarristid olid Mike Grose, Barry Mitchell ja Doug E. Queeni helikeel on omapärane ning äratuntav, samas on nende loomingu stiiliulatus väga lai, hõlmates nii hard rock'i kui ka ooperielemente. Kuulsad on Queeni kontserdietteasted; 1976. aasta tasuta kontsert, Londonis Hyde Parkis 18. septembril hõlmas üle 100 000 kuulaja. Queeni viimane kontsert koos Freddie Mercuryga oli Knebworth Parkis 9. augustil 1986 Kagu-Inglismaal, kuhu tuli kontserti vaatama umbes 120 000 inimest. Kontserdil pussitati surnuks 21-aastane fänn.

Kogu karjääri jooksul andis Queen väga vähe intervjuusid. See tulenes sellest, et ajakirjandus oli neid algusaastatel maha tampinud.

Bändi suurima läbimüügiga singel on 1975. aastal välja lastud 6-minutiline singel "Bohemian Rhapsody", see seisis 9 nädalat Suurbritannia edetabelites esikohal ja andis bändile nende teise esikümnesingli (1974. aastal välja antud "Killer Queen" oli esimene).

Queen oli üks suurimaid staadioni rokkbände ja nende esinemine "Live Aidil" 1985. aastal, 20 minuti jooksul on hinnatud ajaloo parimaks kontserdiks.

Pärast vokalist Freddie Mercury surma 1991. aastal Queen uusi lugusid eriti juurde ei teinud ning 1997. aastal läks ansambel laiali. Freddie Mercury suri AIDSist tingitud kopsupõletikku. 2004. aastast tuldi uuesti kokku, võttes vokalistiks Paul Rodgersi ning basskitarristiks Spike Edney. Uus koosseis võttis endale nime Queen + Paul Rodgers.

2012. aastal esines Queen ka Londoni olümpiamängude lõputseremoonial. Tallinna Lauluväljakul andsid nad koos Adam Lambertiga kontserdi 5. juunil 2016.

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]