Pärtel Piirimäe

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Pärtel Piirimäe (sündinud 10. mail 1972) on eesti ajaloolane, kes on keskendunud varauusaegse riikluse ja ideedeajaloo uurimisele ja õpetamisele. Alates 2017. aastast on ta Tartu Ülikooli mõtteloo professor.

Alates 2006. aastast on Piirimäe Ajaloolise Ajakirja peatoimetaja.

2007. aasta 10. jaanuaril kaitses Piirimäe Cambridge'i ülikoolis doktoritöö teemal "Õiglane sõda teoorias ja praktikas: Rootsi sõdade õigustamine suurvõimu perioodil". Tema juhendaja oli Peter Burke.

Alates 2008. aastast oli ta ajaloo ja arheoloogia instituudi uusima aja ajaloo õppetooli dotsent.

Piirimäe isa on Helmut Piirimäe, ema Krista Piirimäe, vend Kaarel Piirimäe ning abikaasa Eva Piirimäe. Nad on kõik ajaloolased.

Teoseid[muuda | muuda lähteteksti]

  • Maaisandad, seisused ja maapäev: Vana-Liivimaa riiklusest Wolter von Plettenbergi perioodil (1494-1535). Magistritöö. Juhendaja Jüri Kivimäe. Tartu, 1998. Käsikiri Tartu Ülikooli Raamatukogus.
  • Inimene, ühiskond, kultuur. 2, Keskaeg ja varauusaeg: XI klassi ajalooõpik. Kaasautor. Koostaja: Helmut Piirimäe. Tallinn: Koolibri, 2000. 2. trükk aastal 2005.
  • The Just War in Theory and Practice. Legitimations of Sweden's Conflicts during the Great Power Period. Doktoritöö. Juhendaja Peter Burke. Cambridge, 2007.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]