Otto Friedemann Jakob Hörschelmann

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Otto Friedemann Jakob Hörschelmann (15. detsember 1830 Viru-Jaagupi31. oktoober 1873 Kuressaare) oli Eesti vaimulik.

Õppis Tallinna toomkoolis. Tartu Ülikooli usuteaduskonnas õppis ta aastatel 18511853 ja 1856. Oli seejärel koduõpetajaks Müüriku- ja Mõdriku mõisas.

Oli aastatel 18601861 Nõo Püha Laurentsiuse koguduse õpetaja. Vabastati 18. juulil 1861 tervislikel põhjustel ametist. Elas seejärel Kuressaares, kus ta ka suri[1].

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tema isa Friedrich August Hörschelmann oli Viru-Jaakobi koguduse õpetaja, vanaisa Ernst August Wilhelm Hörschelmann oli Tallinna gümnaasiumi professor ja aastatel 17861807 "Revalische Wöchentliche Nachrichten"i väljaandja. Tema vend Heinrich Emil August Hörschelmann oli Põltsamaa Niguliste koguduse ja Peterburi Anna koguduse õpetaja, teine vend Carl Anton Ferdinand Hörschelmann oli Kose Püha Nikolause koguduse õpetaja. Tema abikaasa Marie isa Constantin Winkler oli Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja, abikaasa vanaisa Friedrich August Hörschelmann oli Viru-Jaakobi koguduse õpetaja. Tema poeg August Konstantin Hörschelmann oli pastoriks Vändras, Paldiskis ja Guttstadtis (praegu Dobre Miasto, Olsztyni maakonnas, Warmia-Masuuria vojevoodkonnas, Poolas)

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Die evangelischen Prediger Livlands bis 1918. Böhlau Verlag Köln, Wien 1977