Mine sisu juurde

Ossiachi vald

Allikas: Vikipeedia
Ossiach
Vaade üle Ossiacher See
Vapp

Pindala: 17,4 km² Muuda Vikiandmetes
Elanikke: 785 (1.01.2018)[1] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid: 46° 41′ N, 13° 59′ E
Ossiachi vald (Austria)
Ossiachi vald

Ossiach (sloveeni: Osoje) on vald Austrias Kärnteni liidumaal Feldkircheni ringkonnas. Väike asula on tuntud peamiselt Ossiachi kloostri tõttu.

See asub Ossiacher See lõunakaldal väikese Ossiacher Tauerni mäestiku nõlval Nocki mägedes, mis on Gurktali Alpide mäestik, Villachi ja Feldkircheni vahelise maantee ääres. Valla osad on Alt-Ossiach, Ossiach, Ostriach, Rappitsch, Tauern ja Untertauern.

Ossiachi klooster

Ossiachi klooster asutati u 1000. aastal. Kloostrikirikut on mainitud 1028. aasta dokumendis, seega benediktlasi esimest korda Kärnteni hertsogkonnas. Kloostrist kujunes piirkonna kiriku- ja kultuurikeskus, kuigi selle ümbrusse ei tekkinud ühtegi suuremat talu. Pärast kloostri laialisaatmist 1783. aastal keiser Joseph II käsul oli maapiirkond 1850. aastast Steindorfi osa. Ossiachi vald asutati alles 1904. aastal.

Tänapäeval on kirik tuntud ka klassikalise muusika festivali "Carinthischer Sommer" poolest, mis toimub igal aastal umbes juulis ja augustis. Pianist Wilhelm Backhaus pidas 29. juunil 1969 seal oma viimase kontserdi. Alates 1974. aastast on kloostris etendatud kirikuooperite lavastusi, eriti Benjamin Britteni tähendamissõnu, aga ka muid teatrilavastusi. Mõni austerlane on festivali jaoks spetsiaalselt teoseid kirjutanud, näiteks Cesar Bresgen ("Das Spiel vom Menschen", 1982) ja Dieter Kaufmann ("Bruder Boleslaw", 1989).

Tauerni külas seisab kerguskabel. Esimest korda mainitud 1290. aastal, ehitati Tauernkirche 1519. aastal hilisgooti stiilis ümber ja sai 17. sajandil barokksisseseade, sealhulgas kõrgaltari.