Orava raudteejaam

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Orava raudteejaam
Orava raudteejaam.JPG
Orava jaam aastal 2013
Asukoht Rõssa
Koordinaadid 57° 55′ 12,3″ N, 27° 28′ 23,1″ E
Omanik AS Eesti Raudtee
Rööpapaaride arv 6

Orava raudteejaam on raudteejaam Tartu–Koidula raudteeliinil Võrumaal Võru vallas Rõssal (nime saanud läheduses asuva Orava küla järgi).

Reisirongid sõidavad Oravalt edasi Koidula jaama. Nende peatuste vahel on olnud ka peatus Kliima. Kuni 30. augustini 2011. aastal lõppes reisirongiliiklus Oraval.

Orava jaamas asus üks madal perroon pikkusega 89 m, mis 2012. aastal lammutati ja asendati uue disainiga lühikese ooteplatvormiga (35 m), mille tõttu toimub väljumine ja sisenemine rongi ainult läbi C-ala. Jaamas asub lisaks peateele neli kõrvalteed ja kauba laadimiseks üks tupiktee – kokku üheksa pöörmega.

Raudteejaam asub Balti jaamast 262 km kaugusel ja Tartust 73 km kaugusel.

Tartu–Koidula raudteeliinil sõidab sõltuvalt nädalapäevast ja aastaajast 1–4 reisirongi päevas. Rong sõidab Tartust Oravale umbes 1 tund ja 25 minutit.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Jaam avati aastal 1931, seoses Tartu–Petseri raudteeliini rajamisega. Avamisel jäi jaam Orava valda. Algne jaamahoone hävis II Maailmasõjas.

1950. aastate alguses valmis tüüpprojekti järgi stalinistlikus stiilis kivist jaamahoone, mis on analoogne samal perioodil ehitatud Abja ja Keeni jaamahoonetega.

Pildid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Eelnev peatus
Icon train.svg
Raudteepeatus idasuunalistel reisirongiliinidel
Järgnev peatus
Human-go-previous.svg Ilumetsa
Train station.svg
Orava
Koidula Human-go-next.svg