Koidula raudteejaam

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Koidula raudteejaam
Koidula.JPG
Üldinfo
Asukoht Setomaa vald, Võru maakond Eesti Vabariik
Avamine 3. september 2011
Omanik Eesti Raudtee
Koordinaadid 57° 50′ 12,6″ N, 27° 34′ 33,8″ E

Koidula raudteejaam on raudteejaam (raudteepiirijaam) Võru maakonnas Setomaa vallas Koidula külas. Avamisel jäi jaam Põlvamaa Värska valda.

Aasta 2011 keskpaigaks ehitati seoses Koidula piiripunkti ja seal asuva Koidula raudteejaama renoveerimisega Piusa lähedal (Eesti alal) kokku Valga poolt tulev Valga–Petseri raudteelõik ja Tartu poolt tulev Tartu–Petseri raudteelõik, mistõttu sai võimalikuks rongiliiklus nn Kagu-Eesti kolmnurgas (Tartu-Valga-Koidula-Tartu). Varem said raudteed kokku alles Venemaal (tõsi küll, aastaks 1964 olid valminud raudteid Eesti NSV pinnal ühendav harutee ja Tartu-Petseri raudteelõigult Valga suunas viiv harutee, mis algasid Piiroja raudteepeatuse ja Petseri raudteejaama vahelisel alal, ent hiljem võeti sealt rööpad üles[1]).

Kaubaveod[muuda | muuda lähteteksti]

Raudteepiirijaama põhiülesandeks on Venemaaga peetava kaubavahetuse korraldamine (selleks otstarbeks on jaamas näiteks röntgen, mis valgustab jooksvalt läbi kõigi kaubarongide sisemuse). Varem toimus see protseduur Tartus.[2]

Koidula jaamas asub 10 rööpapaari ja 38 pööret. Ehitusel paigaldati kokku 25,6 km rööpaid. Raudteejaam suudab vastu võtta kuni 40 rongipaari ööpäevas.

Lisaks jaamahoonele asub Koidula raudteepiirijaamas ka maksu- ja tolliameti kaubaladu, depoohoone, vedurite pöördsild, ning mitmed kauba käitlemiseks mõeldud abiehitised.

Reisirongiliiklus[muuda | muuda lähteteksti]

Jaamas peatub vastavalt päevale kuni 4 reisirongi liinil Tartu–Koidula.

Alates 2012. aasta suveperioodist pikenes Tartu–Koidula raudteeliin Piusani. Liini pikendus on seni olnud kasutusel ainult suveperioodil. Elron alustas sõite Piusale 1. juunist 2014. Käigus on üks reisirong päevas.

Pildid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Maa-ameti geoportaal
  2. [1] Koidula piiriraudteejaam avab reisivõimaluse kolme suurlinna. Postimees 25.09.2009

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Eelnev peatus
Icon train.svg
Raudteepeatus idasuunalistel reisirongiliinidel
Järgnev peatus
Human-go-previous.svg Orava
Train station.svg
Koidula
Valga poole:
Piusa Human-go-next.svg
Petseri poole:
Flag of Russia.svg Petseri No-Symbol.svg