Olari Elts

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Olari Elts (sündinud 27. aprillil 1971) on eesti dirigent.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Aastal 1993 lõpetas Olari Elts Eesti Muusikaakadeemia koorijuhtimise erialal professor Kuno Arengu klassis ning jätkas samas õpinguid orkestridirigeerimise erialal Paul Mägi ja Eri Klasi juhendamisel.

Aastatel 19941996 täiendas end Viini Kõrgemas Muusikakoolis orkestridirigeerimise erialal (professor Uros Lajovic). Ta on osalenud mitmel Jorma Panula meistrikursusel.

Elts on juhatanud ansambleid, koore ja orkestreid. Ta on 1993. aastal loodud NYYD Ensemble'i kunstiline juht ja dirigent.

Ta on tegelenud kõigi ajastute muusikaga. Elts peab oluliseks eesti muusika värskendamist, ta on mitmelt eesti heliloojalt teoseid tellinud ja olnud nende esmaesitaja.

Kontserttegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Elts on dirigeerinud Soome Raadio Sümfooniaorkestrit, Dresdeni Sinfonikeri, Barcelona Sümfooniaorkestrit, Birminghami Sümfooniaorkestrit, Rootsi Raadio Sümfooniaorkestrit ning mitut Saksa orkestrit. Ta on Läti Riikliku Sümfooniaorkestri ametlik külalisdirigent (2000) ning peadirigent (2001–2006). Ta on olnud ERSO esimene külalisdirigent aastast 2007. Alates 2020 sügisest on ta ERSO Eesti Riiklik Sümfooniaorkester peadirigent.

Tema dirigeerimisel on ette kantud mitu kontserdisarja: "Vox Nova", "City Life", "Avangard", "Dekadents", "Hüvastijätud".

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]