Paul Mägi

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel räägib eesti dirigendist; lavastaja ja laulja kohta vaata artiklit Paul Mägi (1917–1973).

Paul Mägi (sündinud 13. oktoobril 1953) on eesti dirigent ja õppejõud, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor.

Paul Mägi on ka tunnustatud džässviiuldaja, kes on mänginud koos Londoni BBC orkestri ja Bostoni sümfooniaorkestriga.

Ta on lõpetanud Tallinna 42. Keskkooli (praegu Kadrioru Saksa Gümnaasium).

Töökäik[muuda | muuda lähteteksti]

1978. aastal pani Paul Mägi aluse Eesti Raadio Kammerorkestrile. Aastatel 19841991 töötas ta Rahvusooperi Estonia dirigendina.

19901994 oli Läti Riikliku Sümfooniaorkestri kunstiline juht ja peadirigent. Tema juhtimisel astus orkester muuhulgas üles Rootsis, Šveitsis, Saksamaal, Hispaanias, Itaalias ja Austrias, festivalidel Amsterdamis, Portugalis, Suurbritannias, Belgias ja Prantsusmaal.

Aastal 1995 naasis Mägi Estoniasse, kus töötas 2002. aastani kunstilise juhi ja peadirigendina. 20042017 oli ta Uppsala Kammerorkestri kunstiline juht ja dirigent ning 20112020 ühtlasi Vanemuise teatri muusikajuht ja peadirigent.

Praegu on ta EMTA sümfooniaorkestri peadirigent.

Kontserdid ja lavastused[muuda | muuda lähteteksti]

Paul Mägi on juhatanud kontserte USA-s (Detroiti SO), Venemaal (Moskva Filharmoonia Orkester), Soomes, Ukrainas, Rootsis (Rootsi Raadio SO, Kuninglik Filharmooniaorkester, Göteborgi SO, Malmö SO), Norras, Taanis, Itaalias, Prantsusmaal, Belgias, Hollandis, Portugalis, Leedus, Bulgaarias, Poolas, Saksamaal, Hispaanias, Šveitsis, Ecuadoris, Iirimaal ja mujal.

Rahvusvahelised lavastused, milles Paul Mägi on osalenud: Gioachino Rossini "Itaallanna Alžiiris", Giuseppe Verdi "Trubaduur", Johann Straussi "Nahkhiir" Soomes, Puccini "Õde Angelica" ja "Gianni Schicchi" Rootsis, Aleksandr Dargomõžski "Rusalka" Wexfordi Festivalil Iirimaal, Modest Mussorgski "Boriss Godunov" Nantesi Ooperis, Georges Bizet' "Carmen" Belgias ja Küprosel, Giacomo Puccini "La Bohème" Rootsi Kuninglikus Ooperiteatris, Verdi "Rigoletto" Malmö Ooperis, Moskva Helikoni ooperiteatriga Salzburgi Festspielhausis, Prantsuse Raadio Festivalil Montpellier’s, Champs-Elyseé teatris Pariisis ja mujal.

Dirigeeritud lavastused[muuda | muuda lähteteksti]

Rahvusooperis Estonia[muuda | muuda lähteteksti]

Vanemuises[muuda | muuda lähteteksti]

PromFesti raames[muuda | muuda lähteteksti]

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]