Mooste valla lipp

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Mooste valla lipp

Mooste valla lipp on Põlva maakonnas asunud endise Eesti haldusüksuse Mooste valla lipp.

Lipp kinnitati 16. veebruaril 1998.

Lipu kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Valla lipuks on ruudukujuline vapilipp. Rohelisel kangal valge sarikas, milles kolm viie õielehega sinist valge südamikuga linaõit 1+2.

Lipu normaalmõõtmed on 105x105 cm.

Kolm linaõit sümboliseerivad valla kolme suuremat asulat - Mooste, Kauksi, Rasina. Linaõis viitab Moostele kui ühele linakasvatuse keskusele.

Lipu kasutamise kord[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Heisatav ja väljapandav Mooste valla lipp peab vastama riigisekretäri poolt 16. veebruaril 1998. a kinnitatud Mooste valla lipu kirjeldusele, olema puhas ja terve.
  2. Mooste valla lipp heisatakse alaliselt valla haldushoone peasissekäigu juurde koos riigilipuga lipumasti.
  3. Mooste valla lipu võivad heisata kõik Mooste valla kodanikud valla tähtpäevadel või muude sündmuste korral.
  4. Seinalipu varda pikkus on ligikaudu kolm korda suurem lipu laiusest, lipumasti kõrgus on ligikaudu kuus korda suurem lipu laiusest.
  5. Heisatud lippudel jääb lipukanga alumine serv maapinnast vähemalt kolme meetri kõrgusele.
  6. Mooste valla lipu heiskamisel leinalipuna kinnitatakse lipu ülemisse otsa 50–100 millimeetri laiune must lint, mille mõlemad otsad ulatuvad lipu laiust pidi kuni lipukanga alumise servani, või heisatakse lipp poolde lipumasti nii, et lipu alumine äär on masti keskel.
  7. Mooste valla lipu võib heisata üksi või koos Eesti riigilipuga. Üks lipp teist ei asenda. Valla lipu mõõtmed ei või koos riigilipuga heiskamisel ületada riigilipu mõõtmeid.
  8. Mooste valla lipu heiskamisel koos Eesti riigilipuga, mõne välisriigi lipuga ning maakondade ja linnade-valdade lippudega asetseb lippude poolt vaadates paremal Eesti riigilipp, sellest vasakul välisriikide lipud prantsuskeelsete riiginimede tähestikulises järjekorras, seejärel maakondade lipud maakondade tähestikulises järjekorras, seejärel linnade-valdade lipud linnade-valdade tähestikulises järjekorras ja seejärel Moose valla lipp vasakul äärel. Lipud peavad olema ühelaiused, iga lipp heisatud eri lipuvardasse või masti ja samale kõrgusele.
  9. Mooste valla lippu võib kasutada ka miitingutel, demonstratsioonidel ja pidustustel.

Kasutuskõlbmatuks muutunud lipp kuulub sündsal viisil hävitamisele.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]