Miranda Kerr

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Miranda Kerr
Miranda Kerr 2.jpg
Sünninimi Miranda May Kerr
Sündinud 20. aprill 1983 (35-aastane)
Sünnikoht Gunnedah, Uus-Lõuna-Wales, Austraalia
Kasv 175 cm
Juuste värvus Pruun
Silmade värvus Sinine
Kaal 59 kg
[Koduleht Ametlik veebileht]

Miranda May Kerr (sündinud 20. aprillil 1983) on Austraalia supermodell. Ta on tuntud eelkõige Victoria's Secreti Inglina ja Austraalia moeketi Portmans esindusnäona.

Miranda on esimene austraallane, kes on saanud lepingu Victoria's Secretiga.

Ta sai tuntuks 1990ndate lõpus, kui ta võitis Austraalia üleriigilise modellikonkursi, mille korraldas Dolly Magazine.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Miranda Kerr sündis 20. aprillil 1983 Gunnedah' linnakeses Uus-Lõuna-Walesi osariigis. Tema vanemad on Therese ja John Kerr. Mirandal on ka noorem vend Matthew. Miranda avaldas, et kui ta noorem oli, siis sõitis ta mootorratastega ja hobustega vanaema farmis. Ta rääkis, et tal oli lapsepõlves hea elu. Ei olnud mingit teesklemist ja keegi ei hoolinud, milline ta välja nägi ja millised riideid kannab.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Kerr lõpetas All Hallowsi keskkooli. Ta plaanis küll hakata õppima toitumisõpetust, kuid otsustas siiski modellitöö kasuks.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Karjääri algus[muuda | muuda lähteteksti]

13-aastaselt võttis Kerr 1997. aastal osa iga-aastasest Dolly Magazine'i / Impulse Modeli võistlusest ja võitis selle. Võiduga kaasnes sõit Sydneysse pildistama Dolly Magazine'i jaoks. Pärast seda arvas kohalik meedia, et ta on moetööstuse jaoks liiga noor. Tema pildid olevat olnud kergelt pornograafilised, sest ta oli liiga napis rõivastuses.

Pärast arusaamatusi lahkus Miranda Dolly Magazine’ist ja proovis pühenduda õppimisele. Modellitööst eemalehoidmine tõi aga kaasa hoopis suurema huvi tema vastu. Keskkooli viimases klassis hakkas kõik allamäge minema pärast seda, kui Miranda poisssõber hukkus autoõnnetuses. Tema hinded langesid ja oli oht koolist välja langeda, kuid Miranda võttis end kokku ja lõpetas keskkooli. Pärast lõpetamist sõlmis ta lepingu Chadwick Modelsi agentuuriga Melbourne'is. Kohe pärast seda sõlmis ta lepingu Chic Modeli agentuuriga Sydneys. See tõi talle tööd Austraalias ja Jaapanis. Kõige enam tegi ta modellitööd Austraalia surfitarvete firmale Billabong. Pärast lepingu lõppu asus ta elama New Yorki.

Elukutselise karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Miranda karjääri on muutnud fotograaf Erick Seban-Meyer, kellega tehti reklaamikampaaniat brändile Ober Teksad Pariisis.


Pärast mitmel moeüritusel osalemist allkirjastas Miranda 2004. aastal lepingu agentuuriga Next Model. Tänu sellele sai ta ka lepingud selliste kuulsate moefirmadega nagu Baby Phat, Lisa Ho, Voodoo Dolls, Levi’s, Bettina Liano, Nicola Finetti, L.A.M.B, Heatherette, Betsey Johnson, Trelise Cooper, Jets, John Richmond, Blumarine Swimwear, Seafolly Swimwear, Anna Molinari, Roberto Cavalli, Enrico Coveri, Arden B, Cia Maritima ja Amuleti J ning osales ka 2006. aasta Victoria’s Secret Show’l. Samal ajal avaldati teda ka ajakirjades Elle, Oyster, Madison, Australian Vogue ja Harpers Bazaar ning ta osales firmade Portmans, Bonds ja Veet telereklaamides. 2006. aastal sisenes Kerr USA turule, kui ta sõlmis lepingu kosmeetikafirmaga Maybelline New York. Sellega pääses ta veel ajakirjadesse Cosmopolitan, CLEO ja ELLE kaantele ning lõpuks ka Victoria’s Secreti kataloogi.

Pärast edukat lepingut Maybelline’iga sai Mirandast esimene austraallasest modell, kellele pakuti lepingut Victoria’s Secretiga. Selle lepinguga jõudis ta selliste moetööstuse tipptegijate nagu Adriana Lima, Heidi Klum, Gisele Bündchen ja Alessandra Ambrosio sekka. Tänu sellele lepingule sai ta esineda Victoria’s Secreti 2006. ja 2007. aasta sõudel.

Kõige viimati sõlmis Miranda lepingu California moeketiga Arden B.

Filmograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Kerr (ja mõned teised Victoria’s Secreti ja Nexti agentuuri modellid) osalesid Ameerika hiphopi staaride Kanye Westi ja Pharrell Williamsi laulu „Number One“ videos. Miranda osales ka tema endise poisssõbra Jay G Lyoni bändi Tamarama muusikavideos „Everything To Me“.

Kerr tegi kaasa ka koos teiste Victoria’s Secreti modellide Adriana Lima, Marisa Milleri, Heidi Klumi, Alessandra Ambrosio ja Selita Ebanksiga CBS-i komöödiasarjas „How I Met Your Mother“.

Muu[muuda | muuda lähteteksti]

Kerr kirjutab raamatut "Treasure Yourself", mis on mõeldud teismelistele tüdrukutele.

Avalik Ilme[muuda | muuda lähteteksti]

Modellindusmaailma vastuvõtmine[muuda | muuda lähteteksti]

Kerr on dubleeritud kui "järgmine MacPherson" ja tekitab väga suurt huvi nii Austraalia, Euroopa kui Ameerika moeturgudel. Kerri kaubamärk on tema põselohud. Kuulsuste fotograaf Russel James on öelnud Kerri kohta: "Ameerika Ühendriigid on temasse armunud. Me armastame teda, sest et tal on kõige imelisem "naabritüdruku" ilme ja ta on hullupööra ilus. See tähendab seda, et naised ei ole hirmutatud tema väljanägemisest ja mehed arvavad, et neil võib olla võimalus temaga rääkida. See on fantastiline ühendus ... inimesed tahavad tema ümber olla; ta on pildistamistel lõbus ja tore ... ja ta ei ole rumal, mis võib olla mõnede modellide väga tüütu omadus“. Modelliagent Ursula Hufnagl kirjeldas Kerri kui "täiuslikku toetusavaldust“, viidates tema võimele "tõeliselt müüa toodet".

Heategevus[muuda | muuda lähteteksti]

Kerr on seotud kahe heategevusorganisatsiooniga: Wildlife Warriors Worldwide'i ja Children Internationaliga.

Eraelu[muuda | muuda lähteteksti]

2003. aastal algas Kerril suhe Austraalia finantsmaakleri Adrian Camilleriga. Pärast Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni juurdlust selgus, et Camilleri on süüdi aastatel 2003–2004 toime pandud viies kuritegelikus pettuses. Pärast seda lõpetas Miranda suhte Camilleriga. Aruannete põhjal kannatas Camilleri tegude tõttu rahaliselt ka Kerr, kuid ta ei esitanud Camillerile süüdistust.

2005. aastal tekkis Mirandal suhe Austraalia muusiku ja eeskätt Dieseli modellina tuntud Jay G Lyoniga. Nad elasid koos 2 aastat Miranda New Yorgi korteris. Paar lõpetas oma suhte 2007. aasta keskel. Suhte kestel levisid kuulujutud, et Miranda petab oma poiss-sõpra näitleja Orlando Bloomiga. Kuulujuttude aluseks olid pildid, kus Miranda ja Orlando otsisid koos korterit. Mõni aeg pärast seda juhtumit tunnistas Miranda, et tema suhe Jay G Lyoniga on karile jooksmas. Kõmuajakirjanduse allikatel oli pärast Miranda ja Jay lahkuminekut Mirandast huvitatud näitleja Stephen Dorff ja üks jõukas New Yorgi advokaat, kes tegi Mirandale palju hinnalisi kingitusi. Kuigi Miranda väitel pole tema ja Orlando vahel mingit suhet ning nad on vaid head sõbrad, on neid nähtud koos peaaegu igal üritusel. Ühe fotograafi sõnul kuulis ta 2007. aasta detsembri lõpus Sydney lennujaamas, kui Miranda rääkis telefonis Orlandoga. Fotograaf olevat kuulnud lauset: „Kallike, ma soovin, et sa oleksid praegu koos minuga siin.“

Kerr on vahetanud usku ja on nüüd budist. Teda inspireeris tema pikaajaline sõbranna ja näitlejanna Eliska Survosa. Kerr harjutab Nichireni budismi – Jaapani budism – ja usub, et "meil on vastutus ja kohustus tuua oma ellu ja maailma rahu ning harmooniat". Nichireni uskumuste tõttu laulab Kerr mantraid igal hommikul ja õhtul 20 minutit, harjutab joogat, mediteerib ja loeb laialdaselt vaimsuseteemadel.

2007. aastal avaldas Kerr oma "vastumeelsust" Ameerika ühiskonnategelase Paris Hiltoni vastu, väites, et Hilton oli mõni minut enne Heatherette'i moefirma esitlust ilmunud sinna sooviga ka esineda. Hiltonile oligi võimalus antud ja ta võis valida ükskõik millise kostüümi. Talle jäi silma just Miranda kleit ja ta otsustaski sellega üles astuda. Vaatamata sellele, et see vahejuhtum äratas rahvusvahelist meedia huvi ja et seda kujutati Hiltoni ja Kerri esimese konfliktina, andsid "allikad" teada, et kõnealused naised olid ka varem "kokku põrganud“. Põhjuseks oli asjaolu, et Kerr oli sõbrustama hakanud Hiltoni eelmise kihlatu Paris Latsisiga ja Hiltoni lähedase sõbra, naftamagnaadi pärija Brandon Davisega. Kirjeldati mitut kokkupõrget Hiltoni ja Kerri vahel (sh ka ühekordne läbiastumine Hollywoodi restoranist Mr. Chow; kuna Kerr lõunatas seal koos Eliska Survosaga, palus Hilton sinna saabudes ühe oma kaaskonna liikme kaudu Kerr välja visata, aga restorani personal siiski seda Hiltoni nõudmist ei täitnud) ja kahtlustati, et konflikte kutsub esile Hiltoni armukadedus.

Miranda Victoria’s Secreti profiili järgi, mis oli postitatud CBS-i YouTube'i kasutajalt, kirjeldas Miranda Kerr oma ellusuhtumist järgmiselt: „Ma naudin kõike, mida annab nautida, ja ma proovin olla nii realistlik inimene kui võimalik."

Alates 2007. aasta lõpust on Mirandal suhe Orlando Bloomiga. Kerr ja Bloom teatasid oma kihlusest juunis 2010 ja abiellusid järgmisel kuul. Jaanuaris 2011 sündis neil poeg Flynn Christopher Blanchard Copeland Bloom. Oktoobris 2013 teatas paar lahkuminekust.