Liana Kolodinskaja

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Liana Kolodinskaja
Liana Kolodinskaja.jpg
Liana Kolodinskaja
Sündinud 12. november 1985
Võru
Rahvus eestlane
Amet laulja, õpetaja
Bändid Paha Polly, Maria Stuart

Liana Kolodinskaja (sündinud 12. novembril 1985 Võrus) on Eesti laulja. Ta oli ansambli Pariis asutaja ja Paha Polly solist.

Kolodinskajat on inspireerinud Tõnu Trubetsky, Debby Harry ja Joan Jett.[viide?]

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Liana Kolodinskaja lõpetas 2004. aastal Lähte Ühisgümnaasiumi meediakallakuga humanitaarklassi ja suundus sama aasta sügisel Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonda eesti ja soome-ugri keeleteadust õppima. Ülikoolis õppimise kõrvalt töötas Tartus Alo TV-s uudistetoimetaja ja diktorina.

Lõpetanud Tartu Ülikooli 2007. aastal, läks Liana Kolodinskaja tööle Järvamaale eesti keele ja kirjanduse õpetajaks[1]. Oma õpetajakarjääri jooksul on Liana juhendanud luule- ja näiteringe ning andnud huvilistele kitarritunde[2].

2009. aastal lõpetas Liana Kolodinskaja Tartu Ülikooli täiendkoolituse pedagoogika erialal.

Liana Kolodinskaja töötab raadios Elmar saatejuhina.

Muusikukarjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Lauljana sai Liana Kolodinskaja tuntuks 2005. aastal, mil ta kirjutas eesti bändile Paha Polly laulu "Naerame". Laul sai kuulsaks, sest kõlas Statoili telereklaamis.

Paha Polly[muuda | muuda lähteteksti]

Paha Polly loodi Võrus 2005. aastal ja esialgu mängiti tuntud poprock-bändide, nagu näiteks Nirvana, kavereid.[3] Pahasse Pollysse kutsusid Liana Kolodinskaja selle asutajaliikmed Alari Uibo ja Harry Ruotsi. Ajapikku hakkas Liana bändile ise lugusid kirjutama. Lisaks laulule "Naerame" on tema kirjutatud näiteks "Ma olen Tartu", "Külm detsember", "Mu valgus" ning "Tule ja leia".

Maria Stuart[muuda | muuda lähteteksti]

Maria Stuart loodi pärast Paha Polly laialiminekut aastal 2013. Bänd on avaldanud lood "Luuraja", "Emotsioonid" ja "Peegelpildis". Ansamblisse kuuluvad veel Meelis Tisler, Margus Sekk, Hanna-Roosi Karro ja Hans K. Pikani.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]