Alo TV

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Alo Televisioon on Eesti telekanal, mis näitab ööpäevaringselt Eesti muusikavideoid.

Algselt oli selle äriidee orienteeritud teksti-TV'le. Peatoimetajat polnud, I tegevdirektor oli Ülo Veldre. Tehti paar katsesaadet, kuni lõpuks jõudis järg Jaan Kalmuse kätte. ALO-TV omanik inseneriühistu ALO (Tõnis Mets) oli osaline ka Tartu Raadios (kui ERR 1993 Tartu Raadiost loobus). ALO TV looja Tõnis Mets sai oma teleprogrammile taasiseseisvunud Eesti vabariigis väljastatud eetriloa number üks.[1] ALO TV juhatusse kuulus Tõnis Mets kuni 20. veebruarini 2007.

Alo TV alustas 27. detsembril 1992, kui eetrisse anti esimene, kolme tunnine otsesaade. Esimest otsesaadet juhtisid Tiina Joosu ja Ando Sinisalu. Selles üle kolmetunnises saates tegi oma eetridebüüdi ka EHHEE-TV seltskond koosseisus Erkki Kõlu, Valdo Jahilo ja Janek Luts. Lisaks osalesid Tarmo Jürisson, Tõnis Mets, Enn Räpp, Lembitu Kuuse jpt.

Peale kanal Seitsme sulgemist 31. detsembril 2016 on Alo TV ainuke muusikakanal Eestis. Erinevalt kanal Seitsmest, näeb Alo TVs ainult Eesti loomingut. Suur osa vanematest muusikapaladest on üles võetud ALO TV vanas stuudios EPA torni all. Kui varemalt piirdus telekanali leviala Tartu linna lähiümbrusega, siis nüüd on see nähtav ka Elioni ja Starmani Digi-TVs, hübriidTV-s ja Alo TV kodulehel. Kanali kodulehe andmetel kulutavad eestimaalased ALO-TV vaatamisele 10 000 tundi ööpäevas ja igakuiselt jälgib ALO-TVd üle 200 000 inimese.

Alo TV juht on Jaan Kalmus seenior.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]