Lavassaare valla vapp

Allikas: Vikipeedia
Lavassaare valla vapp

Lavassaare valla vapp on Pärnu maakonnas asunud endise Eesti haldusüksuse Lavassaare valla vapp.

Vapp kinnitati Eesti Vabariigi Riigikantselei riigisümboolika osakonna poolt 14. mail 2004 ning oli kasutusel 20. oktoobrini 2013, kui Lavassaare vald ühines Audru vallaga. Uue valla nineks sai Audru vald ning kasutusele jäi Audru valla vapp. Lavassaare valla vapp anti hoiule Lavassaare Külaseltsile.

Lavassaare valla vapi autor on Priit Herodes.

Vapi kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Lavassaare valla vapi rohelisel kilbil on siseäärisena kuldne ehisnöör, mille kaunistused koosnevad sõõrikujulistest marjadest ja lehtedest. Kilbi parempoolses ülanurgas on kuldne ruut kahe diagonaalse musta joonega. Mustad jooned langevad paremalt vasakule.

Põhjendus[muuda | muuda lähteteksti]

Roheline sümboliseerib loodust ja elu. Kollane ääris tähistab valda ning seda ümbritsevad lehed ja marjad valla rikkusi. Kollane ruut kahe musta diagonaalse joonega tähistab Pärnu maakonda, kohalikku turbatööstust, kitsarööpmelist raudteed ning Lavassaares asuvat raudteemuuseumi.

Vapi kasutamise kord[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Värvides ja värvideta vapi kujutist kasutatakse volikogu, vallavalitsuse ja ametiasutuse hallatavate asutuste dokumendiplankide, pitsatite, trükiste, suveniiride, siltide jms kujunduselementidena. Muudel juhtudel reguleerib vapi kujutise kasutamist vallavalitsus.
  2. Vapi kujutisega pitsat on sõõr, mille keskel on vapi kujutis. Pitsati läbimõõt on 3,5 cm.
  3. Teistel juhtudel toimub vapi kasutamine ainult vallavalitsuse loal.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]