Korneuburg

Allikas: Vikipeedia
Korneuburg

[ kɔʁˈnɔʏbʊʁk ]
Korneuburgi raekoda
Vapp
Vapp

Pindala 9,8 km² (2018)[1] Muuda Vikiandmetes
Elanikke 12 986 (1.01.2018)[2] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid 48° 21′ N, 16° 20′ E
Asend Korneuburgi ringkonnas
Korneuburg (Austria)
Korneuburg
Korneuburg - Püha Egidiuse katoliku kirik

Korneuburg on linn (Stadtgemeinde) Austrias. See asub Alam-Austria liidumaal ja on Korneuburgi ringkonna halduskeskus. Korneuburg asub Doonau vasakkaldal, Klosterneuburgi linna vastas, ja on 12 km Viinist loodes.

Korneuburg oli algselt Nivenburgi nime all Klosterneuburgiga seotud kaldaasula. Asulat on esmamainitud 1136. aastal. 1298. aastal sai ta õiguse Klosterneuburgist ametlikult eralduda.

1938. aastal liideti Korneuburgi laevatehasega Hermann-Göring-Werke ja seda suurendati oluliselt. 1941. aastal lisandus 16 kasarmut sakslastele, sunnitöölistele ja sõjavangidele. 1945. aastal vallutas Punaarmee laevatehase.

Linna hõlmavate sõjaliste kampaaniate hulka kuuluvad Viini lahing, Kolmekümneaastane sõda, Prantsuse revolutsioonisõjad ja Teise maailmasõja naftakampaania.

Korneuburgi laevatehases asub tänapäeval Viini Sõjaajaloo muuseumi filiaal, mis koosneb kahest patrull-laevast, Niederösterreich ja Oberst Brecht. Need olid Austria armee viimased patrull-laevad Doonaul ja KuK Kriegsmarine järglased.

Inimesi[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]