Kategooria arutelu:Vaimsed õpetajad

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Problemaatiline kategooria[muuda lähteteksti]

Ise ma selle tegin, kui oli vaja David Hawkins kuhugi paigutada ja kasutaja:Andres oli temast artiklit alustades teda nõnda nimetanud. Aga asi läheb kiiresti käest ära. Seda on näha juba kasutaja:Estopedist1 kõhklustest, kas see kategooria kuulub kategooriasse "pedagoogid" või mitte. Kui siin on juba koos Jeesus, Rudolf Steiner ja Sri Ram Tamm, siis tulevad siia peagi ka Muhamed, Mooses, Osho, Sai Baba, Maharishi Mahesh Yogi, Luule Viilmaa, Vigala Sass, Peeter Liiv, Vello Väärtnõu, Jüri Lina, Andrus Kahn jne. Õpetamine ongi vaimne tegevus, millised õpetajad siis ei ole "vaimsed"? --Lulu (arutelu) 17. juuli 2019, kell 07:24 (EEST)

Lisaks kõigele võib vaimne õpetaja olla ka vaim, nägemus, tulnukas, jumal, ingel, mandala, mantra, eluraskus või kannatus jne jne. --Lulu (arutelu) 17. juuli 2019, kell 07:47 (EEST)

et see arutelu üles leida lingin märksõnad vaimne õpetaja, guru, õpetaja, pedagoog--Estopedist1 (arutelu) 17. juuli 2019, kell 08:01 (EEST)

Äkki siis kustutaks ära, kui selgepiiriline mõiste puudub? Ühe vaimne õpetaja on teise ketser, kolmanda šarlatan ja neljanda idioot. Kindlasti leidub inimesi, kelle "vaimne õpetaja" on olnud Karl Marx, uuemal ajal ka Ruuben Kaalep või Donald Trump. Kategooriad on kategoriseerimiseks mõistete, mitte turundusterminite järgi. --Ehitaja (arutelu) 30. aprill 2020, kell 15:15 (EEST)

Nõus kustutamisega. --Lulu (arutelu) 30. aprill 2020, kell 18:25 (EEST)
Siiski, las jääb. Lisasin ta alamkategooriana [[Kategooria:New Age]] alla, kuhu ta nüüd sobib üsna hästi. Ühtlasi eemaldasin [[Kategooria:Inimesed]] ja [[Kategooria:Pedagoogid]].--Lulu (arutelu) 4. mai 2020, kell 06:50 (EEST)
Noh, see tähendab fraasi ümber defineerimist uue, kitsama tähendusega, mis samas ei ole selle väljendi kasutajatele sugugi ilmne (muidu poleks siia Jeesust jts kaaluma hakatudki). Häda on selles, et seda väljendit pruugitaksegi ebamääraselt ja eri tähendustes. Nagu öeldud, ei ole selel taga selgepiirilist mõistet. Isegi kui me tahaks, et oleks. --Ehitaja (arutelu) 14. mai 2020, kell 02:20 (EEST)
Ärge siis Igor Mangi unustage. --Metsavend 14. mai 2020, kell 08:41 (EEST)