David Hawkins

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Disambig gray.svg  See artikkel räägib vaimsest õpetajast; filosoofi kohta vaata artiklit David Hawkins (filosoof)

David Ramon Hawkins[1] (3. juuni 1927 Milwaukee, Wisconsin19. september 2012, Sedona, Arizona) oli USA psühhiaater ja vaimne õpetaja.

Hawkins töötas New Yorgi osariigis psühhiaatrina ning juhatas suurt psühhiaatriaasutust. Pärast arstitegevusest loobumist 1980 elas ta tagasitõmbunult ning tegeles seitse aastat peamiselt spirituaalsuse ja teadvusega. Aastal 1995 avaldas ta raamatu "Power vs. Force".

Hawkins püüdis edendada inimese spirituaalsust. Tema õpetuse järgi on vaimne kasv kõige sügavam vahend kannatuse leevendamiseks selles maailmas. Hawkinsi järgi elavad inimesed erinevatel teadvuse tasanditel ning võtavad tegelikkust ja tõde vastu vastavalt oma tasandile.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Hawkins kasvas üles Wisconsini osariigis, õppis Wisconsini meditsiinikolledžis psühhiaatriat ja oli teise maailmasõja ajal lühikest aega sapöör.

Kuni 1980. aastani juhatas Hawkins New Yorgi osariigis Manhassetis tollal riigi suurimat psühhiaatriasutust North Nassau Mental Health Center. Enda sõnul elas ta 38-aastaselt läbi äkilise valgustumise. Ta tõmbus seitsmeks aastaks tagasi Arizona osariiki Sedonasse, et end erakuna "vaikuses vaimselt täiustada". Pärast ühiskonda naasmist uuris ta teadvust, pidas ettekandeid ja kirjutas raamatuid. Raamatuga "Power vs. Force" sai ta tuntuks. Seda on tõlgitud 15 keelde ning mitmes riigis oli see bestseller.

Teadvuse tasandite kalibreerimine[muuda | muuda lähteteksti]

Hawkinsi töid läbib kontseptsioon teadvuse tasandite kalibreerimisest, mis põhineb nn rakenduslikul kinesioloogial. Teadvuse tasandeid kalibreeritakse logaritmilisel skaalal vahemikus ühest kuni tuhandeni ning seda rakendatakse nii inimeste, raamatute, õpetuste kui ka organisatsioonide, asutuste ja ettevõtete ning mitmesuguste toodete suhtes, et määratleda nende "tõeväärtust". Tulemuseks on kõikehõlmav "teadvuse kaart"[2], milles igale nähtusele on omistatud kindel arv-väärtus.

Raamatud[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. books.google.com[1]
  2. Liste der Bewusstseinswerte nach D. Hawkins. [2] - Üks kõige põhjalikumaid variante "teadvuse kaardist".

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Toetavad[muuda | muuda lähteteksti]

Kriitilised[muuda | muuda lähteteksti]