Karl-Ander Reismann

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Karl-Ander Reismann
Sünninimi Karl-Ander Reismann
Päritolu Tallinn, Harjumaa, Eesti
Pill kitarr, klaver
Tegev 2018 -
Seotud esitajad Inger
Stefan
Sissi

Karl-Ander Reismann on eesti helilooja ja muusikaprodutsent, kes on mitmel aastal järjest jõudnud mitme erineva (enamasti esitajaga kahasse kirjutatud) looga lauluvõistluse Eesti Laul finaali.


Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Karl-Ander Reismann on lõpetanud Tallinna 21. Kooli ning Tallinna Muusikakooli kitarri erialal. Tal on bakalaureusekraad rahvusvahelises ärijuhtimises Amsterdami Ülikoolist[1] ning magistrikraad finantsjuhtimises (cum laude) Rotterdami Ülikoolist[2].

Muusika[muuda | muuda lähteteksti]

Reismann on laulnud Tallinna Poistekooris ning õppinud Tallinna Muusikakoolis kitarri ja klaverit[3].

Esimesed palad kirjutas koolikaaslasele Artjom Savitskile[1] ja on teinud koostööd Vajéga ja selle solisti Stefaniga, Ingeriga, Rasmus Rändvee, Uudo Sepa, Getter Jaani, Mikk Mäe, Sissi ja Trafficuga.

Eesti laulu konkurss[muuda | muuda lähteteksti]

Karl-Ander Reismann on silma paistnud sellega, et tema osalusel kirjutatud lugudest on mitmed jõudnud lauluvõistluse Eesti Laul finaali.

2020. aasta lauluvõistluse 12. finaali pääsenud loost oli tema osalusel kirjutatud neli[4] - Rasmus Rädvee, Stefani, Ingeri ja Shira lood.

2019. aastal sai temast esimene produtsent ja laulukirjutaja, kes on pääsenud Eesti Laulu finaali korraga kolme lauluga (mida esitasid Inger, Stefan ja Sissi).[3] Kõik kolm artisti lõpetasid kuue parema hulgas, kellest Stefan sai lauluga "Without You" 3. koha ja Sissi lauluga "Strong", mis saavutas 4. koha.[3][5]

Aastal 2018 saavutas tema kirjutatud ja produtseeritud laul „Laura (Walk With Me)“ Eesti laulu konkursil kolmanda koha.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 Kristi Sarap. "Rahamaailmast muusikasse. Karl-Ander Reismann pääses kolme looga Eesti Laulu finaali". 25.05.2019.
  2. Keit Paju. "„Eesti laulule“ neli lugu kirjutanud Karl-Ander Reismann: minu eesmärk on noorte ja andekate artistide aitamine". 01.12.2019.
  3. 3,0 3,1 3,2 Terttu Jazepov. "Kolme looga „Eesti laulu“ finaali pääsenud produtsent ja laulukirjutaja: tähistamise asemel hakkame hoopis finaaliks valmistuma". Õhtuleht.
  4. Kerttu Kaldoja. Puudub pealkiri. Lisa: |Pealkiri=pealkiri kirjuta siia.
  5. Kerttu Kaldoja. "Eesti Laulu võitis Victor Crone". ERR, 16.02.2019.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]