Karl-Ander Reismann

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Karl-Ander Reismann
Sünninimi Karl-Ander Reismann
Päritolu Tallinn, Harjumaa, Eesti
Pill kitarr, klaver
Tegev 2018 -
Seotud esitajad STEFAN
Ott Lepland
Uku Suviste
Getter Jaani

Karl-Ander Reismann on eesti helilooja ja muusikaprodutsent.

Tema osalusel kirjutatud ja produtseeritud lood on kümnel korral jõudnud lauluvõistluse Eesti Laul finaali ning korra ka aastal 2022 looga "Hope" võistluse võitnud.[1][2]

Esimesed palad kirjutas koolikaaslasele Artjom Savitskile.[3] Hiljem on ta teinud koostööd Vajé, Stefani, Ingeri, Ott Leplandi, Uku Suviste, Getter Jaani, Rasmus Rändvee, Uudo Sepa, Sissi ja Trafficuga.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Karl-Ander Reismann on lõpetanud Tallinna 21. Kooli ning Tallinna Muusikakooli kitarri erialal. Ta on laulnud ka Tallinna Poistekooris.[4] Tal on bakalaureusekraad rahvusvahelises ärijuhtimises Amsterdami Ülikoolist[3] ning magistrikraad finantsjuhtimises (cum laude) Rotterdami Ülikoolist[5].

Eesti Laulu konkurss[muuda | muuda lähteteksti]

Karl-Ander Reismann on silma paistnud sellega, et tema osalusel kirjutatud lugudest on kümme jõudnud lauluvõistluse Eesti Laul finaali.

Aastal 2018 saavutas tema kirjutatud ja produtseeritud laul „Laura (Walk With Me)“ Eesti laulu konkursil kolmanda koha.

2019. aastal sai temast esimene produtsent ja laulukirjutaja, kes on pääsenud Eesti Laulu finaali korraga kolme lauluga (mida esitasid Inger, Stefan ja Sissi).[4] Kõik kolm artisti lõpetasid kuue parema hulgas, kellest Stefan sai lauluga "Without You" 3. koha, Sissi lauluga "Strong" 4. koha ning Inger lauluga "Coming Home" 6. koha. [6]

2020. aasta Eesti Laulu 12 finaali pääsenud laulu hulgas oli tema osalusel kirjutatud neli[7] - Rasmus Rändvee, Stefani, Ingeri ja Shira lood.

2022. aastal võitis tema ja Stefani koostöös kirjutatud lugu Hope Eesti Laulu konkurssi[8] ja saavutas Eurovisiooni lauluvõistlusel 13. koha.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Merilin Mölder (12.02.2022). "Eesti Laulu võiduloo kirjutanud Karl-Ander Reismann: mul on finaalis olnud kümme lugu ja nüüd tuli võit ära!". delfi.ee.
  2. Laura-Marleene Jefimov (12.05.2022). "Eesti euroloo kaasautor: kui Ukraina lugu tekitab Euroopa inimestes suurimat emotsiooni, on nad ka võitu väärt". Eesti Päevaleht.
  3. 3,0 3,1 Kristi Sarap (25.05.2019). "Rahamaailmast muusikasse. Karl-Ander Reismann pääses kolme looga Eesti Laulu finaali".
  4. 4,0 4,1 Terttu Jazepov. "Kolme looga „Eesti laulu" finaali pääsenud produtsent ja laulukirjutaja: tähistamise asemel hakkame hoopis finaaliks valmistuma". Õhtuleht.
  5. Keit Paju (01.12.2019). "„Eesti laulule" neli lugu kirjutanud Karl-Ander Reismann: minu eesmärk on noorte ja andekate artistide aitamine".
  6. Kerttu Kaldoja (16.02.2019). "Eesti Laulu võitis Victor Crone". ERR.
  7. Kerttu Kaldoja (23.02.2020). "Edukas produtsent Karl-Ander Reismann teeb vahet lauljal ja artistil". ERR.
  8. "Eesti Laulu võitis STEFAN looga "Hope"". ERR. 12.02.2022.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]