Inger Fridolin

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Inger Fridolin (sündinud 11. märtsil 1999) on noor eesti laulja ja laulukirjutaja.

Inger Fridolin (lauljanimega Inger) jõudis muusikuna avalikkuse ette 2017. aasta sügisel, kui ta osales konkursil Noortebänd 2017, jõudes seal finaali. Samuti osales ta Eesti Laul 2019 konkursil, kus jõudis samuti finaali ja saavutas 6. koha lauluga "Coming Home". Inger pääses Eesti Laul 2020 poolfinaali.

2019. aastal kutsuti ta ka osalema Ameerikasse Los Angelesse MUSEXPO muusikakonverentsile, kus on varem esinenud teiste hulgas Katy Perry, LMFAO ja Jessie J ja teised hiljem kuulsust kogunud artistid.[1] Samuti on ta valitud rahvusvahelise A&R Worldwide'i uudiskirja nädala uueks artistiks[2][3].

Lisaks muusika tegemisele tegeleb ta jalgpalliga ja treenib lapsi Viimsis. Inger läks jalgpallitrenni juba kuueaastaselt, kui astus Martin Reimi jalgpallikooli. 2017. aastal lõppes tema karjäär põlveoperatsiooni tõttu, millest alates on ta pühendunud muusikale.

Alates aastast 2018 teeb ta koostööd produtsent Karl-Ander Reismanniga[4], kellega koos on valminud laulud "I'm Alright" ja "Coming Home".

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Rutt Ernits. "Inger sai esinemiskutse mainekale Los Angelese muusikakonverentsile". ERR.
  2. Rutt Ernits. "Inger valiti A&R Worldwide uudiskirja nädala uueks artistiks".
  3. "INFECTIOUS FOLK–POP SOUNDSCAPES FROM ESTONIA’S INGER “ARTIST OF THE WEEK”".
  4. Britten Torstenberg. "Eesti Laulul särav Inger - jalgpallur, kes õppis ise selgeks kitarri ja tahab nüüd muusikaga saale täita".

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]