Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Mitte segi ajada MTÜga Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus (lühend: KKEK; inglise Estonian Centre for Contemporary Art, lühend: CCA) on aastal 1992 Avatud Eesti Fondi loodud sihtasutus, mis muu hulgas kogub ja jagab nüüdisaegse kunsti kohta infot ning vahendab Eesti kunstnike teoseid rahvusvahelistel üritustel[1].

KKEK asutati 1992 nimega Sorosi Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus[1]. Aastast 1999 tegutseb KKEK iseseisva sihtasutusena[1], mille tegevust rahastab peamiselt Kultuuriministeerium.

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus on Veneetsia biennaali Eesti paviljoni ametlik korraldaja olnud alates 1999. aastast ning sellest on saanud KKEKi üks olulisemaid ja laiahaardelisemaid projekte. Eesti paviljonis esindatud projekt valitakse välja avatud konkursil ning otsuse langetab rahvusvaheline žürii. Eesti riigil ei ole oma paviljonihoonet, mistõttu on näitus aegade jooksul asunud erinevates paikades üle Veneetsia linna.

KKEKi asutav juhataja perioodil 1992–2005 oli Sirje Helme. Aastatel 2005–2013 juhtis keskust Johannes Saar[1] ning 2013. aastast Maria Arusoo[2].

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]