Janno Trump

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Foto: Andrei Chertkov

Janno Trump (sündinud 10. novembril 1990 Tallinnas) on eesti basskitarrist, helilooja ja arranžeerija ning ansambli JT Conception eestvedaja. 2017. aasta aprillis pälvis ta Jazzkaarel "Noore jazzitalendi" auhinna.

Trump on võitnud auhindu ka Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil. 2012. aastal pälvis võistlusel II koha tema kompositsioon "Miles Away" ning 2015. aastal sama koha "Torumees".

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Trump on lõpetanud Aruküla Huvikooli Pääsulind akordioni erialal (2004), Aruküla Põhikooli (2006), Tallinna 21. Kooli (2009), Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli basskitarri erialal (2012) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzbassi erialal (2016).

Janno Trump on salvestanud heliplaate ning teinud koostööprojekte teiste eesti pop- ja džässmuusikutega, sh Sofia Rubina, Uku Suviste, Kristjan Kasearu, Karl-Erik Taukari, Teele Viira ja paljude teistega. Ta musitseerib lisaks JT Conceptionile veel ansamblites Funkifize, Karl-Erik Taukar Big Band, Late's 5, Linda Kanter Quartet, MA ja The Swingin' Sisters & Band.

Trump Conception[muuda | muuda lähteteksti]

2015. aasta kevadel kutsus Janno Trump kokku 10-liikmelise jazz funk'i ansambli Trump Conception, millega hakati mängima tema enda komponeeritud muusikat. 2016. aasta aprillis ilmus bändil debüütalbum "One" ning 2017. aasta sügisel juba järgmine, sedapuhku kontsertalbum "Wait For It". Bändi koosseisu kuuluvad lisaks Trumpile veel Allan Järve, Jason Hunter, Johannes Kiik, Danel Aljo, Keio Vutt, Dmitri Nikolajevski, Caspar Salo, Madis Muul ja Pent Järve. 2018. aastal vahetas kollektiiv nime - Trump Conceptionist sai JT Conception. 2019. a valiti JT Conception Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu poolt Aasta Jazzansambliks.

Muusikavideod[muuda | muuda lähteteksti]

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

  • "One" (2016)
  • "Wait For It" (2017)

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Janno on pärit muusikute perekonnast, ka tema isa Juhan Trump on vabakutseline muusik ja helilooja.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Meedias