Jaan Tepp

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel räägib ettevõtjast; kirurgi kohta vaata artiklit Jaan Tepp (kirurg)

Jaan Tepp

Jaan Tepp (sündinud 23. juunil 1966) on eesti majandustegelane, publitsist ja taastuvenergia propageerija.

Ta on töötanud Vabariigi Presidendi Kantselei välisosakonna nõunikuna, seejärel on ta olnud taastuvenergia sektori kõneisik – majandusministeeriumi taastuvenergeetika nõukogu liige, tuuleenergia erialaliidu juht ning Kliima- ja Energiaagentuuri nõukogu aseesimees; praegu jätkab samas valdkonnas tehnoloogiaettevõtjana.

Ta on kirjutanud ühiskonnakriitilisi artikleid ja esseid, pidanud loenguid mitmes kõrgkoolis ja on pikaajaline Raadio 7 kaastööline. Ta on avaldanud ühe filosoofilise traktaadi[1] ja ühe romaani.

Haridustee[muuda | muuda lähteteksti]

Ta lõpetas 1994. aastal Eesti Humanitaarinstituudi bakalaureusekraadiga teoloogias ja filosoofias. 1995-1996 oli kaks semestrit täiendkoolitusel Steubenville Frantsiskaani ülikooli Austria harus ja 1995. aastal aktsepteeriti ta Püha Thomase Pontifikaalülikooli litsentsiaadiks. Samal ajal kohtus ta Vatikanis paavst Johannes Paulus II-ga [2], kes andis õpinguteks oma õnnistuse. Kuid 1996. aastal oli Tepp perekondlikel põhjustel sunnitud Rooma-õpingud pooleli jätma.

Aastatel 2000–2003 õppis ta Tartu Ülikooli Euroopa Kolledžis rahvusvaheliste suhete eriala magistrantuuris ja kaitses magistrikraadi 14. veebruaril 2003 Euroopa Liidu õiguse, konkurentsipoliitika ja kaubandussuhete valdkonnas (magistritöö "Presidendi roll ja võimalused EL poliitika kujundamise protsessi mõjutamisel parlamentaarse riigikorra puhul: Eesti näide", juhendaja Keit Kasemets[3]).

Töökäik ja ühiskondlik tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Aastatel 1993–1994 töötas ta Humanitaarinstituudi tegevdirektorina, 1996–2001 aastatel töötas Vabariigi Presidendi kantselei välisosakonna nõunikuna ning 1999. aastal Euroülikooli lektorina. Pärast Presidendi kantseleist lahkumist oli Tepp aastatel 2001–2009 Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni juhatuse esimees. Ta asutas 2003. aastal Energiasäästubüroo, mis on spetsialiseerunud energiasäästu ja taastuvenergia rakenduste turustamisele, 2007–2009 oli ta KredExi Kliima- ja Energiaagentuuri nõukogu aseesimees, paralleelselt oli aastatel 2002-2008 majandusministeeriumi taastuvenergeetika nõukogu liige ja 2010 aastal käivitas kliimatehnoloogiat eviva ettevõtte Venditehnik OÜ

Ta on kuulunud Erakonna Eestimaa Rohelised juhatusse ja on hetkel Erakond Eesti 200 liige. Ühtlasi juhib Harjumaal Jõelähtmes MTÜ Ruu Küla Heakorra Seltsi, mis võitleb kohaliku põlismetsa planeeritava paekivikarjääri vastu.

Raamatud[muuda | muuda lähteteksti]

2000. aastal kirjastas Ilo teoloogilis-filosoofilise teose "Kurjuse kuningriik. Uurimus kurjusest" ([1]). "Kurjuse kuningriik" on Tepi iselaadne katse mõista ja näha maailmas eksisteeriva kurjuse fenomeni läbi religioonifilosoofilise prisma. 2017. aastal ilmus Tepilt 400-leheküljeline seiklusromaan "Maria Theresia taaler" – raamat "armastusest ja ebausust ning nähtamatust reaalsusest meie ümber"[4].

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]