Mine sisu juurde

Isterberg

Allikas: Vikipeedia
Isterberg

Pindala 20,3 km² (2017)[1] Muuda Vikiandmetes
Elanikke 594 (31.12.2022)[2] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid 52° 21′ N, 7° 9′ E
Valla asend Grafschaft Bentheimi kreisis

Isterberg on vald Grafschaft Bentheimi kreisis Alam-Saksimaal, mis tekkis 1970. aastatel kahe endise valla Wengseli ja Neerlage liitumisel. See asub Bad Bentheimi ja Nordhorni vahel ning kuulub valdade ühendusse Samtgemeinde Schüttorf. Valla pindala on 20,28 km². 31. detsembril elas seal 566 inimest.

Tegelik külakeskus puudub. Nimekaimust küngas Isterberg kõrgusega 68 m on üks viimaseid Teutoburgi metsa jäänukeid. Vallas on kohalik NMKÜ (CVJM Isterberg-Quendorf), mis on mitte ainult noorte, vaid ka täiskasvanute ja vanemate kodanike kohtumiskohaks. Veelgi enam, vallas on loodud ka Landjugend ("Maanoored"). Landjugend korraldab muu hulgas iga-aastast telkimisfestivali, mis on tuntud kogu vanas Bentheimi krahvkonnas. Väikeses vallas on ka oma vabatahtlik tuletõrje salk, millest paljud vabatahtlikud osa võtavad.

Teutoburgi metsa kaugeim jäänuk ei ole Isterberg, vaid see lõpeb Bad Bentheimi eemalolevas keskuses Gildehausis. Väljudes sealt, minnes Hollandi suunas, lõpevad metsa viimased puud. Siiski peaks eeldama, et Teutoburgi mets ulatus kord Fürstlicher Buschini (Vürstlik põõsas), mis asub Bardeli põllumajandusvallas.

Isterbergis on ka tasuta väliujula.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]