Isidor Levin

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Isidor Levin (20. september 1919 Daugavpils, Läti24. juuli 2018) oli juudi soost Saksamaal elav Eesti rahvaluuleteadlane, orientalist ja teoloog, Peterburi Religiooni ja Filosoofia Instituudi professor.

Levin tegutses rahvusvaheliselt tunnustatud folkloristina ning aidanud kaasa Tartu Ülikooli rahvaluuleprofessori Walter Andersoni teadusliku metoodika ülemaailmsele levikule.

Levin oli suur eestluse toetaja ning võimaldanud mitmel Eesti kultuuritegelasel okupatsiooni tingimustes jätkata oma teaduslikku tööd. 21. sajandi alguses kinkis Levin Tartu Ülikoolile oma hindamatu väärtusega isikliku raamatukogu.

Lätis sündinud Levini side Eestiga sai alguse 1937. aastal, kui ta asus õppima Tartu Ülikooli filosoofia teaduskonnas juuditeadust ning hiljem Eesti ja võrdlevat rahvaluulet, Tartu Ülikooli lõpetas ta 1941. aastal. Pärast Teist maailmasõda õppis Levin 1946-1947 Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas. Lisaks Tartu Ülikoolile lõpetas Levin Leningradi ülikooli folkloristina ning kaitses doktorikraadi NSVL Teaduste Akadeemia orientalistika instituudis Moskvas.

Levin oli Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi auliige.

Ta elas Hamburgis.[1]

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Teosed[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Teenekas folklorist sai viimaks lõpudiplomi, Tartu Postimees, 26. juuni 2012

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]