Ingrid Teesalu

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Ingrid Teesalu Kroonika meelelahutusauhindade galal 30. mail 2019

Ingrid Teesalu (sündinud 12. jaanuaril 1990 Tallinnas) on eesti teleajakirjanik.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Teesalu lõpetas 2009. aastal Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi. Samal aastal võitis ta Tallinnas toimunud ingliskeelse kõnevõistluse ning esindas Eestit Londonis toimunud rahvusvahelisel kõnevõistlusel.[1] Lõi kaasa koolilehe Kresku toimetamisel, mis 2006. aastal pälvis Eesti parima koolilehe tiitli.[2]

Pärast gümnaasiumi jätkas ta õpinguid Balti Filmi- ja Meediakoolis (BFM) audiovisuaalse meedia bakalaureuse õppes. Koostöös Madis Veltmaniga valminud lõputöö, lühidokumentaal "Koolitee"[3], esilinastus Eesti Televisioonis 1. septembril 2012.

Töö[muuda | muuda lähteteksti]

Ülikooliõpingute ajal 2011. aasta veebruaris alustas tööd toimetajana Eesti Rahvusringhäälingu ingliskeelses uudisteportaalis.[4] 2012. aastal töötas monteerijana kanalis Sony Channel.

2013. aasta veebruarist töötas TV3 "Seitsmestes uudistes" välisuudiste toimetajana. Aastatel 2013-2015 töötas TV3 ilmateadustajana. 2015. aasta juunist on ta "Seitsmeste uudiste" saatejuht.[5]

Hobid[muuda | muuda lähteteksti]

Koroonapandeemia ajal hakkas tegelema taimekasvatuse[6] ja klaverimänguga[7]. Armastab reisida. [8]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Kasvas üles Tallinnas Lasnamäel kakskeelses perekonnas, kus räägiti eesti ja vene keelt. Enamiku lapsepõlvesuvedest veetis Pärnus vanavanemate juures.[9] Ta ema on raamatupidaja ja isa programmeerija. Kooliajal tegeles karate ja show-tantsuga.

Ta on elanud nii Ameerika Ühendriikides[viide?] kui ka Suurbritannias.

2020. aastal kihlus Uus-Meremaalt pärit sisekujundaja ja tootedisaineri Keith Orchardiga.[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]