Janne Fridolin

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Janne Fridolin (sündinud 23. juulil 1976 Jõgeval) on eesti koorijuht ja muusikaõpetaja.

Janne Fridolin lõpetas 1997. aastal Tallinna Pedagoogilise Seminari muusikaosakonna, 2003. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koolimuusika instituudi (erialaõpetaja Ene Kangron) ning 2009. aastal koorijuhtimise osakonna cum laude (prof. Ants Üleoja). 2017. aastal lõpetas ta doktorantuuri Tõnu Kaljuste ja Anne Türnpu juhendamisel ning talle omistati filosoofiadoktori kraad.

Koorijuhiteed alustas ta segakoori „Noorus“ ja poistekoori „Revalia“ abidirigendina. Janne Fridolin on Noorte Segakoor Vox Populi dirigent alates koori loomisest, samuti ka Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoori ja poistekoori ning Tallinna Rahumäe Põhikooli lastekoori dirigent ning muusikaõpetaja. Ta on Tallinna Muusikakeskkooli koorijuhtimise osakonna dirigeerimise ja partituuri lugemise õppejõud.

Janne Fridolin on olnud liigijuht mitmel laulupäeval ja laulupeol, sealhulgas noorte laulu- ja tantsupeol „Mina jään“ ja Eesti Meestelaulu Seltsi 30. laulupäeval „Laulis isa, laulis poega“. Ta on valitud Eesti Kooriühingu mentoriks.

2002. aastal premeeriti Janne Fridolini Heino Kaljuste nimelise fondi stipendiumiga. 2011. aastal nimetas Eesti Kooriühing ta aasta noore dirigendi preemia laureaadiks. 2012. aastal pärjati teda parima dirigendi tiitliga Freamunde rahvusvahelisel koorikonkursil Portugalis. 2013. aastal nimetas Eesti Kooriühing Janne Fridolini aasta dirigent-muusikaõpetaja preemia laureaadiks. 2017. aastal omistati talle Rimini rahvusvahelise koorifestivali grand prix vooru parima dirigendi eripreemia ning 2019. aastal Uno Järvela nimeline stipendium.


[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Riina Mägi. Janne Fridolin: neli tähtsündmust kolme nädalaga. Vooremaa, 12. august 2017

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]