Janne Fridolin

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Janne Fridolin (sündinud 23. juulil 1976 Jõgeval) on eesti koorijuht ja muusikaõpetaja.

Janne Fridolin lõpetas 1997. aastal Tallinna Pedagoogilise Seminari muusikaosakonna, 2003. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koolimuusika instituudi (erialaõpetaja Ene Kangron) ning 2009. aastal koorijuhtimise osakonna cum laude (prof. Ants Üleoja). 2017. aastal lõpetas ta doktorantuuri Tõnu Kaljuste ja Anne Türnpu juhendamisel ning sai filosoofiadoktori kraadi.

Koorijuhiteed alustas ta segakoori Noorus ja poistekoori Revalia abidirigendina. Janne Fridolin on Noorte Segakoor Vox Populi dirigent alates koori loomisest[viide?], samuti Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoori[viide?] ja poistekoori ning Tallinna Rahumäe Põhikooli lastekoori dirigent ning muusikaõpetaja. Ta on Tallinna Muusikakeskkooli koorijuhtimise osakonna dirigeerimise ja partituuri lugemise õppejõud.

Janne Fridolin on olnud kooriliigijuht mitmel laulupäeval ja laulupeol, sealhulgas noorte laulu- ja tantsupeol „Mina jään“ ja Eesti Meestelaulu Seltsi 30. laulupäeval „Laulis isa, laulis poega“. Ta on valitud Eesti Kooriühingu mentoriks.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tema tütar on laulja ja laulukirjutaja Inger Fridolin.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Riina Mägi. Janne Fridolin: neli tähtsündmust kolme nädalaga. Vooremaa, 12. august 2017

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]