Hergo Tasuja

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Hergo Tasuja (sündinud 20. oktoobril 1986 Tubalal) on Eesti omavalitsustegelane, ajakirjanik ja kogukonnaaktivist. Ta on 2017. aastast Emmaste osavallavanem.

Tasuja on kirjutanud artikleid ajalehes Hiiu Leht. Ta on õpetanud Emmaste Põhikoolis ajalugu ja kehalist kasvatust ning tegutsenud jalgpallitreenerina.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Tasuja on õppinud Palade Põhikoolis ja Noarootsi Gümnaasiumis. Ta on omandanud Tallinna Ülikoolis ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja eriala ning Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžis inglise keele õpetaja eriala.

Poliitiline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Tasuja kuulus 20042006 erakonda Res Publica, seejärel juunini 2015 Isamaa ja Res Publica Liitu. Ta oli detsembrist 2013 erakonna Hiiumaa piirkonna juht. [1] Alates 2016 on Tasuja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige. [2]

Tasuja osales 2009. aasta kohaliku omavalitsuste volikogude valimistel Pühalepa vallas, saades 33 häält ega osutunud volikokku valituks [3] Ta osales 2013. aasta kohaliku omavalitsuste volikogude valimistel Emmaste vallas, sai 41 häält ja osutus valituks volikokku [4] Ta osales 2017. aasta kohaliku omavalitsuste volikogude valimistel Hiiumaa vallas Emmaste osavallas, saades 153 häält ja osutus valituks Hiiumaa valla volikokku [5] Ta osales 2019. aasta Riigikogu valimistel 5. valimisringkonnas, saades 208 häält ega osutunud valituks.

Kogukondlik aktiivsus[muuda | muuda lähteteksti]

Tasuja on Kaitseliidu liige. Ta oli Noorte Kotkaste Hiiumaa malevkonna pealik ja 2009. aastast Hiiu maakonna noortekogu Ankur juhatuse esimees. Hiljem käivitas ta Hiiumaa spordiblogi. Tasuja pälvis 2014 Hiiu maakonna aasta vabatahtliku tunnustuse.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]