Hearts of Iron II

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Hearts of Iron II
Arendaja(d) Paradox Interactive
Platvorm(id) Microsoft Windows, Mac OS X
Väljalaskeajad 4. jaanuar 2005
Žanr Strateegia
Süsteemi nõuded PC: Pentium III 800 MHz, 128 MB RAM, 1 GB vaba ruumi kõvakettal, 4 MB DirectX-ühilduv videokaart, DirectX-ühilduv helikaart.
Macintosh: PowerPC G3 500 MHz, 256 MB RAM, 1 GB vaba ruumi kõvakettal, Mac OS X 10.1.
Meedia 1 CD-ROM
Sisendseaded klaviatuur, hiir.

"Hearts of Iron II" on suurstrateegia arvutimäng, mis baseerub oma eelkäijal "Hearts of Ironil". Mäng toimub ajal 1. jaanuarist 1936 31. detsembrini 1947 ja võimaldab mängijal kontrollida ükskõik millist üle 175 selle perioodi riigist enne Teist maailmasõda, selle ajal ja pärast seda. Mängu töötas välja Paradox Interactive ja avaldas 4. jaanuaril 2005. Juhtprogrammeerija oli Johan Andersson.

Mängu sisu[muuda | muuda lähteteksti]

Mäng sisaldab palju elemente, mis teevad selle suurstrateegia mänguks. Need sisaldavad võimalust moodustada maaväe diviise, lennuväe eskadrone ja mereväe laevu ning flotille, nagu ka võimalust ühendada neid korpusteks ja armeedeks. Mängija saab määrata üksustele ülemaid, samuti määrata ametisse ministreid ja väejuhte kindralstaapi. Mängijal on lisaks võimalik määrata ametisse riigipead ja valitsusjuhti, kuid seda üksnes läbi demokraatlike valimiste, milliste puhul mängija valib võitja. Mängija kontrollib tehnoloogilist uurimistööd.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]