Garage48

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Garage48 on üritus (inglise keeles "hackathon" [1]), mis võimaldab inimestel ja iduettevõtetel uusi äriideid ellu viia. Selles osalejad peavad 48 tunni jooksul oma idee prototüübiks realiseerima ja võimalusel küsima ideele ka klientide tagasisidet.

Tänaseks on toimunud mitusada sündmust ja sageli on sündmusel teema, milles ideid oodatakse ja teostatakse - näiteks tarkvara- ja mobiilirakendused, kosmos, riistvara, tervishoid, haridus, küberkaitse, puidutooted jne.

Garage48 üritused said alguse Eestist 2010. aasta aprillis ja on laienenud nüüdseks ka mujale maailma. Garage48 Sihtasutuse algatajateks olid tehnoloogiaettevõtjad Jüri Kaljundi, Rain Rannu, Ragnar Sass, Martin Villig, Priit Salumaa ja Asko Seeba.

Selline üritus toimub skeemi järgi, kus mitukümmend osalejat kogunevad reede õhtul, kõik saavad oma ideid lühidalt turvustada. Ideed pannakse seinale ja iga osaleja peab valima oma lemmik idee. Need ideed kes saavad kokku 4-7 liikmelise meeskonna, hakkavad ideed ellu viima. Korralajad pakuvad meeskondadele ruume, mentoreid ja süüa-juua ning koordineerivad tegevust.

Meeskonnad peavad 48 tundi hiljem esitlema oma prototüüpe, mida hindab žürii ja publik, ning parematele on rahalised ja mitterahalised auhinnad.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]