Gabriella

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
S Gabriella.jpg
Gabriella
Ehitaja: Brodogradiliste Split, Split, Horvaatia
IMO number: 8917601
Valmistatud: 1992
Liin: HelsingiMaarianhaminaStockholm
Endised nimed: Frans Suell, Silja Scandinavia
Tehnilised andmed
Kogumahutavus: 35492
Pikkus: 171,5 meetrit
Laius: 28,2 meetrit
Süvis: 6,26 meetrit
Võimsus: 23 780 kW
Kiirus: 21,5 sõlme
Reisijaid: 2400
Kajutikohti: 2170
Autosid: 480
Rajameetreid: 970
Jääklass: 1 A Super
Sõsarlaevad: Isabelle, Amorella, Crown of Scandinacia
Lipp: Flag of Finland.svg Soome


Gabriella on Soome laevakompaniile Viking Line kuuluv parvlaev, mis on ehitatud 1992. aastal Horvaatias Brodogradiliste Splitis kui Frans Suell. Gabriella sõidab liinil HelsingiMaarianhaminaStockholm.

Laeva ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Euroway[muuda | muuda lähteteksti]

Laev telliti 28. septembril 1989. Ehituse ajal toimus Horvaatias kodusõda, mis lükkas laeva valmimist edasi, kuid 1992. aasta 4. mail anti laev Eurowayle üle. Mai lõpus alustas reisilaev liiklust liinil MalmöTravemünde. Septembris pikendati liini Lübeckini. 1993. aasta juunis tegi SeaLink Shipping, kellele Euroway kaubamärk kuulus, Silja Line'iga lepingu, et Silja Line vastutab Euroway kaubamärgi all liiklevate laevade eest ning Silja Line lisas liinile Malmö–Travemünde–Lübeck teise parvlaeva Silja Festival. Kahjuks vaevles liin reisijatepuuduse käes ning Silja Line lõpetas tegevuse sellel liinil. Silja Line aga soovis Frans Suelli oma laevastikku ning sõlmis SeaLinkiga laeva rendilepingu 1997. aastani.

Silja Line[muuda | muuda lähteteksti]

Enne, kui laev asus liinile TuruStockholm, dokiti laev Soomes, värviti laev Silja Line'i värvidesse ning uuendati siseruume. Reisilaeva uueks nimeks sai Silja Scandinavia. 1994. aasta märtsis hakkas laev sõitma Soome ja Rootsi vahelisel liinil. Kolm aastat sõitis parvlaev oma liinil, kuid Silja Line oli sattunud majanduslikesse raskustesse ning ei suutnud rendilepingu pikendamiseks nõutud summat maksta. Seetõttu müüdi laev Viking Line'ile.

Viking Line[muuda | muuda lähteteksti]

Enne Viking Line'i teenistusse astumist värviti laev Viking Line'i värvidesse, uuendati siseruume ja anti talle ka uus nimi Gabriella. Uus omanik paigutas laeva liinile HelsingiStockholm, 1999. aastal lisati tax-free-kaubandust võimaldav vahepeatus Mariehamnis. 2008. aasta mais tehti laeval ümberehitustöid, mille käigus uuendati siseruume ning lisati laevale kajuteid. Alates 2014. aastast asendati suviti päeval Helsingis seismine reisiga Tallinna. See võimaldas pakkuda reisi Tallinn-Helsingi-Stockholm.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]