Travemünde

Allikas: Vikipeedia
Travemünde rand ja traditsioonilised katustega toolid (Strandkorb'id)

Travemünde on Lübecki linnaosa, see asub Trave jõe suudmes Lübecki sadamaalal. Suurem asustus tekkis Travemünde aladele 12. sajandil, kui Saksimaa hertsog Heinrich Lõvi sinna Trave jõe valvamiseks kindluse ehitas, hiljem tugevdasid seda taanlased. Travemünde sai linnaks 1317, aastal 1329 läks lõplikult Lübecki vabalinna alla. Kindlustusrajatised hävitati aastal 1807.

Travemünde on aastast 1802 olnud merekuurort, seal on Saksamaa suurim Läänemere-äärne parvlaevasadam. Senini säilinud majakas, mis ehitati aastal 1539, on Saksamaa Läänemere kalda äärsetest vanim. Teine turismiatraktsioon on Trave suudmes ankrus seisev muuseumlaev Flying P-Liner Passat.

Igal aastal toimuv Travemünde Nädal (Travemünder Woche) on üle kogu Põhja-Euroopa tuntust kogunud purjevõistlus. Seal toimub igal aastal ka liivafestival Sand World.

Travemündes elas 2016. aastal 13 534 inimest.

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

Travemündet kui 19. sajandi kuurortlinna kirjeldas Thomas Mann oma 1901. aastal ilmunud romaanis "Buddenbrookid". Mann kirjeldas Travemündet vabaduse, õnne ja raamatu tegelase Antonie puhul ka armastuse kohana, mis vastandub argielu probleemidele.

Pildid[muuda | muuda lähteteksti]

Inimesed[muuda | muuda lähteteksti]

Ida Boy-Ed

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]