Fats Domino

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Fats Domino018.JPG

Fats Domino (pärisnimega Antoine Dominique Domino; 26. veebruar 1928 New Orleans Louisiana osariik – 24. oktoober 2017) oli USA rhythm and blues'i ja rock'n'roll'i laulja ja pianist. Tema näol on kahtlemata tegemist rock'n'roll'i ühe tugevama esindajaga. Elvis Presley't kutsutakse küll rock'n'roll'i kuningaks, kuid Fats Dominot võib see-eest vabalt tituleerida rock'n'roll'i isaks.

Aastal 1949 ilmus Fats Domino esimene lugu "The Fat Man". Esile kerkis Fats aga aastal 1956 looga "Blueberry Hill", millest sai tema suur hitt ning mis tõstis ta samale tasemele Elvis Presley, Bill Haley ja Chuck Berry'ga.

Fats Domino polnud vihane rocker, vaid hoopis tõsisem ja rahulikum kui näiteks Jerry Lee Lewis ja Elvis Presley. Domino oli mõjutatud džässist ta tundnud nooruses huvi Fats Walleri muusika vastu. Arvatavasti oligi Fats Waller talle suunanäitajaks.

Domino on läinud muusikaajalukku eelkõige sellega, et paljud, teiste hulgas näiteks Led Zeppelin, on püüdnud matkida tema külmetanud kõlaga madalat häält.

Domino oleks peaaegu surma saanud, kui orkaan Katrina 2005. aastal ta kodulinnast üle käis. Domino päästeti ära 1. septembril, kuigi vahepeal oli ta kadunud.

Domino on hääletatud ajakirja Rolling Stone poolt 25. rock'n'roll'i suuruseks läbi aegade, kuigi oma mõjukuse tõttu võinuks ta olla ehk natukene kõrgemalgi.

Viimastel aastatel esines Domino harva.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]