Fats Domino

Allikas: Vikipeedia

Fats Domino (kodanikunimega Antoine Dominique Domino; 26. veebruar 1928 New Orleans Louisiana osariik – 24. oktoober 2017) oli USA rhythm and blues'i ja rock'n'roll'i laulja ja pianist. Tema näol on kahtlemata tegemist rock'n'roll'i ühe tugevama esindajaga. Elvis Presleyt kutsutakse küll rock'n'roll'i kuningaks, kuid Fats Dominot võib vabalt tituleerida rock'n'roll'i isaks.[viide?]

1949. aastal ilmus Fats Domino esimene lugu "The Fat Man". Esile kerkis Fats aga aastal 1956 looga "Blueberry Hill", millest sai tema suur hitt ning mis tõstis ta samale tasemele Elvis Presley, Bill Haley ja Chuck Berryga.

Fats Domino polnud vihane rocker, vaid hoopis tõsisem ja rahulikum kui näiteks Jerry Lee Lewis ja Elvis Presley. Domino oli mõjutatud džässist ta tundnud nooruses huvi Fats Walleri muusika vastu. Arvatavasti oligi Fats Waller talle suunanäitajaks.[viide?]

Domino on läinud muusikaajalukku eelkõige omapärase külmetanud kõlaga madala häälega, mida paljud, teiste hulgas näiteks Led Zeppelin, on püüdnud matkida.

Domino oleks peaaegu surma saanud, kui orkaan Katrina 2005. aastal ta kodulinnast üle käis. Domino jäi selle käigus kadunuks ja päästeti 1. septembril.

Domino on hääletatud ajakirja Rolling Stone poolt ajaloo 25. rock'n'roll'i suurkujuks.[viide?]

Viimastel aastatel esines Domino harva.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]