Andreas Kalkun: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 134 baiti ,  2 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
'''Andreas Kalkun''' (sündinud [[28. aprill]]il [[1977]]) on seto luuletaja, muusik ja [[folklorist]], kes uurib [[setud|setod]]e laule ja usundit.
 
2000–2011Andreas õppisKalkun talõpetas 2000. aastal [[Tartu Ülikool]]isÜlikooli eesti ja võrdlevatvõrdleva rahvaluulet,rahvaluule kaitsteserialal ja jätkas see järel õpinguid samas magistrantuuris. 2011. aastal kaitses ta doktorikraadi. Tema magistriväitekiri oli "Seto naiste eluloolaulud. Autobiograafiad ja utoopiad" (juhendajad [[Kristin Kuutma]] ja [[Paul Hagu]]) ning doktoriväitekiri "Seto laul eesti folkloristika ajaloos. Lisandusi representatsiooniloole" (juhendaja [[Kristin Kuutma]]).
 
1999–2004 oli Kalkun projektitäitja [[Eesti Rahvaluule Arhiiv]]is, septembrist 2005 on ta töötanud [[Eesti Kirjandusmuuseum]]i [[etnomusikoloogia]] osakonnaosakonnas teadurteadurina.
 
Andreas Kalkun laulab [[Tartu]] seto meestelaulukooris [[Liinatśuraq]] ning ansamblis [[Ütsiotsõ]]. [[Kontratenor]]ina on ta esitanud ka [[barokkmuusika]]t [[Vanamuusikaansambel|vanamuusikaansambli]] [[Grupeto (ansambel)|Grupeto]] koosseisus.
 
1997.Ta aastalon osaleskuulunud ta kirjandusrühmitusekirjandusrühmitusse [[Erakkond]] luulekogusja "Üheksavägine"osales 1997. aastal koos [[Kristiina Ehin]]i, [[Mehis Heinsaar]]e, [[Kalju Kruusa]] ja teistega [[Erakkond|Erakkonna]] luulekogus "Üheksavägine".
 
== Isiklikku ==
16 283

muudatust

Navigeerimismenüü