Kasutaja arutelu:Merleke5

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tere! Tahtsin öelda "tere tulemast Vikipeediasse", aga näen, et oled juba hulk aega tublit kaastööd teinud. Ütlen siis "jõudu tööle"! :) Adeliine 29. september 2019, kell 11:24 (EEST)


Tere! Reeglina ei tuleks artiklit kategooriasse lisada, kui artikkel kuulub juba selle kategooria alamkategooriasse. Kategooria "Tallinna teatrid" liikmed kuuluvad kategooriasse "Eesti teatrid", kuivõrd esimene kategooria on teise alamkategooria. Vt ka Vikipeedia:Kategoriseerimise kord. Pikne 20. oktoober 2019, kell 22:49 (EEST)

Aitäh selgituse eest! --Merleke5 (arutelu) 8. november 2019, kell 22:19 (EET)


Tere. Oled Juhan Viidingu artikli arutelulehelt kustutanud teise kasutaja kommentaari. Mis põhjusel? Üldjuhul teiste postitusi muuta ja kustutada ei tohiks (Vikipeedia:Arutelulehekülg). --Minnekon (arutelu) 30. detsember 2019, kell 15:34 (EET)

Oih, vabandust! See viide ei olnud enam relevantne. Korrastasin läbivalt ristviiteid ja arvasin, et kuna ei saa aru, millele viidatakse, ei osanud kahtlustada, et on probleem, kui ära kustutan. Arutelu on seal väga pikk ka. Igatahes võtan teadmiseks. Kas peaksin taastama?
Taastasin juba ise. Ega iseenesest see praegusel hetkel enam tähtis kommentaar polnudki, aga kui postitus otseselt sobimatu või sisutühi pole, siis las jääda igaks juhuks alles. --Minnekon (arutelu) 30. detsember 2019, kell 23:55 (EET)

Tere! Palun selgitage, mis põhjusel Te kustutate artiklite "Tunnustuse" jaotisest aastaarvu ja auhinna/autasu vahelt mõttekriipse ära? Märkasin, et olete teinud seda näiteks artiklis Enn Eesmaa. Mille poolest on sel moel tekkiv seos "2000 Eesti Ringhäälingute Liitu" parem variant kui kriipsuga selgelt eraldatud "2000 – Eesti Ringhäälingute Liidu aastaauhind Kuldmikrofon"? Vormistusjuhendist ma sellist kustutamisõpetust ei leia, aga olen märganud, et neid kriipse kustutavad eeskätt need, kes ei tunne kuigi hästi eesti keele reegleid. Ometi eeldan, et Teie tunnete, niisiis palun ärge kustutage selliseid kriipse ära, vaid pange nad sinna tagasi, kust olete ära võtnud. Kuriuss (arutelu) 7. veebruar 2020, kell 23:48 (EET)

Palun viidet eesti keele reeglile. Tõtt-öelda olen kustutanud neid ühtlustamise huvides, aga ise küll nii- või naapidisele reeglile osutada ei oska. Minu arvates on mõttekriipsud sellises loetelus tarbetud. --Merleke5 (arutelu) 7. veebruar 2020, kell 23:58 (EET)
See on teksti kujundamise võte, eesti keele reeglit kujunduse kohta ei ole. Küll aga ütleb eesti keele käsiraamat, et ilma arvu ja muud teksti eraldava kriipsuta tekib "põhi­arvsõna sisaldav fraas". Just sel moel tekkida võivad seosed on lugejat eksitavad, nii et palun ärge kustutage neid kriipse. Need kriipsud ei küsi leiba, aga eristavad selgelt ja üheselt mõistetavalt aastaarve muust tekstist. Kuriuss (arutelu) 11. veebruar 2020, kell 22:43 (EET)

Huvitab, et miks sa tühjendasid kategooria "Alkmaar"? Adeliine 26. veebruar 2020, kell 13:33 (EET)

Sihilikult ei tühjendanud, üritasin paari artiklit ümber liigitada. Kategooria kategooria pärast tundus see küll: seal oli Alkmaar ja vist üks artikkel veel (mitu päeva möödas, ei mäleta enam täpselt). Hakkan pisitasa mõistma neid, kes Vikipeedias kategooriaid oluliseks ei pea. Nende loomise põhimõtetest on väga keeruline aru saada.
Eks see asi ole nii, et nii palju kui on kaastöölisi, on ka arvamusi, ja kategooriatele on ka erisuguseid vaateid. Ideaalis peaks põhimõtted olema kokku lepitud, aga tegelikkuses päriselt ei ole. Ma olen üldiselt selle poolt, et 1-2-liikmelised kategooriad pole mõttekad, see killustab kategooriasüsteemi. Aga teisalt just selliseid väheste liikmetega linnakategooriaid on pika aja jooksul pidevalt loodud (saanud nö normaalsuseks ja valdava vaikiva nõusoleku) ja neil on üpris kergesti tajutav kasvupotentsiaal olemas. Adeliine 26. veebruar 2020, kell 14:49 (EET)

Lauri Pilter: "Tema esimene romaan oli kogumik novelle ja jutustusi" ?? --Morel (arutelu) 12. aprill 2020, kell 21:09 (EEST)

Tänan tähelepanu juhtimise eest, aga enne oli: "Novelli "Teisik" eest sai Pilter 2004. aastal Friedebert Tuglase novelliauhinna. Tema kogumik novelle ja jutustusi pealkirjaga "Lohejas pilv. Romaan lühijuttudes" (Tuum, 2004) pälvis samal aastal Betti Alveri kirjandusauhinna. 2010. aastal ilmus kirjastuse Tuum väljaandel Pilteri teine romaan, "Retk Rahemäkke"." Mismoodi see arusaadavam on? Milline see esimene romaan siis oli? Järeldaksin, et "Lohejas pilv" on romaan, mis koosneb novellidest/lühijuttudest (nagu nt Gailiti "Toomas Nipernaadi").--Merleke5 (arutelu) 12. aprill 2020, kell 21:16 (EEST)
Minu meelest oli eelmine sõnastus arusaadavam, sest seal on "romaan" ainult autori enda žanrimääratluses. Ehk siis panna "esimene teos" või "esimene raamat"?--Morel (arutelu) 12. aprill 2020, kell 21:30 (EEST)
Mina sattusin eelmisest sõnastusest segadusse, kui jõudsin kohta "teine romaan". Aga proovin paremini sõnastada. Aitäh veel kord tähelepanu juhtimast! --Merleke5 (arutelu) 12. aprill 2020, kell 21:32 (EEST)

Teenetemärgid[muuda lähteteksti]

Palun ära lihtsusta teenetemärkide linke. Las nad olla konkreetsele märgile. --Morel (arutelu) 14. mai 2020, kell 17:42 (EEST)

Hästi. Aga ma ei saa aru, miks ei võiks suunata õige artikli juurde? Või on perspektiiv teha iga klassi kohta ka artikkel?--Merleke5 (arutelu) 14. mai 2020, kell 21:55 (EEST)

Isikuartiklid[muuda lähteteksti]

Ehk soovid selgitada, miks sa isikuartiklitest Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiaga seotud infot kustutad. Kas kustutatud väited ei vasta tõele?--82.131.110.241 31. juuli 2020, kell 22:56 (EEST)

Ehk täpsustad küsimust. Olen lisanud isikuartiklitesse vastavat infot hoopis juurde ja parandanud ristviiteid.--Merleke5 (arutelu) 1. august 2020, kell 11:10 (EEST)
Nt siin, siin, siin, siin ja siin. Kui sulle tundub, et nominatsioone pole põhjust tingimata tunnustuse alajaotuses ära märkida, siis võiks selle info vähemalt kuhugi sobivamasse kohta tõsta, loometöö alla vmt. Täielikult kustutamine ei paista küll hea lahendus.--82.131.110.241 1. august 2020, kell 12:39 (EEST)