Kasutaja arutelu:Pärtel Toompere: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
:::: Ma arvan küll, et siin on mingi eksitus, aga las [[Kasutaja:Taivo|Taivo]] kommenteerib. [[Kasutaja:Andres|Andres]] ([[Kasutaja arutelu:Andres|arutelu]]) 27. juuli 2016, kell 21:18 (EEST)
:::::Iga fail Commonsis peab olema vaba kahes riigis: USA-s ja päritolumaal. USA-s on avalikus omandis kõik enne 1923 välismaal (mitte USA-s) avaldatu. Päritolumaal nõutakse tavaliselt 70 aastat autori surmast (mõnel maal on tingimused teised). 1930-ndatel tehtud foto, mille autor on surnud üle 70 aasta, on vaba küll päritolumaal, aga mitte USA-s. USA-s kehtib selline õudne seadus nagu [[:Commons:COM:URAA|URAA]], mis nõuab 95 aastat avaldamisest. Commonsis otsustati, et ainult URAA ei ole põhjuseks faili kustutamiseks, nii et piisab sellest, kui autori surmast on möödas 70 aastat (või nii palju kui kohalik seadus ette näeb). Autori nimi ja surma-aasta (parem ka sünniaasta) peavad olema antud. [[Kasutaja:Taivo|Taivo]] 29. juuli 2016, kell 13:54 (EEST)
:::::: See vajab õiendust. Enne 1923. aastat avaldatu on USA-s autoriõiguse kaitseta sõltumata avaldamisriigist (vt [[c:COM:HIRTLE]]). Eestis 1930. aastatel avaldatud foto võib küll olla USA-s vaba (autoriõiguse kaitseta), kui 1. jaanuaril 1996 oli Eestos autoriõiguse kehtivus lõppenud. Kuna sel kuupäeval kehtis autoriõigus Eestis 50 aastat, siis on nii USA-s kui ka Eestis vabad teosed, mille autor suri enne 1946. aastat (vt [[:en:WP:NUSC]]).
:::::: Mis puudutab teoseid, mille autorõigus kehtib USA-s URAA tõttu edasi, siis minu arusaamise järgi need ikkagi kustutatakse Commonsist, kui on märkimisväärne kahtlus, et teos pole USA-s vaba. [[c:COM:URAA]] ütleb vaid seda, et URAA-ga seotud faile ei kustutata massiliselt ja korraga ilma iga faili autoriõiguse staatust eraldi üle vaatamata.
:::::: Neid Eestis avaldatud teoseid, mille autoriõiguse kehtivus lõpeb Eestis käesoleva aastaga, ei tohiks sobida üles laadida ka eesti vikisse, kuna serverid on USA-s ja seetõttu peavad üles laaditud teosed olema ikkagi ka USA-s vabad.
:::::: Mis puudutab Karl Akeli fotosid, siis sobiv variant sellel vormil on "Another reson not mentioned above". Avanevasse lahtrisse võiks sobida süntaks <nowiki>{{PD-old-70-1996}}</nowiki>, millega on ära näidatud, miks on teos vaba nii Eestis kui ka USA-s. [[Eri:Kaastöö/90.190.59.170|90.190.59.170]] 1. august 2016, kell 18:50 (EEST)
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü