Kasutaja arutelu:Taivo

Allikas: Vikipeedia


Hi

Hossein.income


Please forgive me I did not know the permissions and patterns before, but now I'm ready to make Wikipedia better for future readers then release me so I can upload in the warehouse wiki

Arutelulehtede kustutamine, kui kõik käsitletud puudused on kõrvaldatud[muuda lähteteksti]

Ma ju kirjutasin resümeedesse, miks neid arutelusid polnud tarvis kustutada. Need arutelud ei jää ette, küll aga tekitab asjatult varjatud sisu küsimusi. Pikne 21. juuli 2014, kell 23:14 (EEST)


Palun vaata siia. Pikne 3. august 2014, kell 15:33 (EEST)

Vastasin. Taivo 3. august 2014, kell 18:46 (EEST)

Viidete asukoht[muuda lähteteksti]

Palun ära tõsta artiklites (nt Paul Klee) viiteid ümber kirjavahemärkide ette. Vikipeedias ei ole selles suhtes kehtestatud ühtset reeglit ja nii minu kui mitme teise arvates tuleks järgida enamikes akadeemilistes väljaannetes levinud tava, et viitenumber on kirjavahemärgi järel, kui viide ei käi just konkreetse sõna või väljendi kohta, millega lause lõpeb.--Morel (arutelu) 13. august 2014, kell 14:50 (EEST)

Minu seisukoht on jällegi vastupidine. Nimelt usun, et viited tuleks paigutada nii, et nad võimalikult vähe segadust tekitaksid. Kujutlegem, et viide on paigutatud lõigu lõppu. Kas sellega on nüüd viidatud ainult viimane lause või kogu lõik? Siin oleks oluline vahet teha. Kui viide on enne punkti, siis on viidatud viimane lause, kui pärast punkti, siis kogu lõik. Aga üldiselt oleks parem selle kohta tõepoolest ühtne seisukoht kujundada. Taivo 13. august 2014, kell 15:14 (EEST)
Kuna ühtset seisukohta ei ole, siis ongi palve suures osas teiste kirjutatud artiklites mitte omaenda stiili peale suruda. Tunnistan, et olen ka ise selle vastu mõnikord patustanud. Vaata ka Vikipeedia_arutelu:Viitamine#Punkti_asukoht_viitega_lauseis.--Morel (arutelu) 13. august 2014, kell 15:33 (EEST)
Tänan lingi eest, seda arutelu ma ei teadnud. Nähtavasti pole vikipedistide seas üksmeelt. Taivo 13. august 2014, kell 17:36 (EEST)
Ma ei ütleks, et viite paigutamine kirjavahemärgi ette on selgem. Kui viide on enne punkti, siis võib arvata, et see käib vaid viimase sõna kohta. Lihtsalt numbriviidet (erinevalt nimeviitest) tõesti pole kombeks sedasi vormistada. Pikne 14. august 2014, kell 00:24 (EEST)
Mis on numbriviide ja nimeviide?
Kui viide on enne punkti, siis võib viide käia nii viimase sõna, viimase fraasi kui ka kogu lause kohta. Kui viide on pärast punkti, võib see käia viimase lause, mitme viimase lause või terve lõigu kohta. Sellepärast, kui näiteks lause, mida viidatakse, on lõigu lõpus, siis ei jää muud üle kui panna viide enne punkti, eriti kui mõni lause lõigus on viitamata. Andres (arutelu) 14. august 2014, kell 07:08 (EEST)
See ei ole teaduskirjanduses tavaline praktika.--Morel (arutelu) 14. august 2014, kell 09:41 (EEST)
Kuidas ei jää muud üle, kui mõlemal juhul on teatav kaksipidi mõistmise võimalus, nagu isegi välja tood? Numbri- ja nimeviitest on juttu viidatud arutelus. Pikne 14. august 2014, kell 09:52 (EEST)
Kui viide on punkti ees, siis on üheselt mõistetav, et viidatakse seda, millest on jutt selles lauses. Kui lauses rohkem viiteid ei ole, siis ju käib kogu lause kohta. Kui viitan ainult lause lõpuosa, siis panen sel juhul ettepoole lisa-viide-malli. Andres (arutelu) 14. august 2014, kell 12:59 (EEST)
Aga siiski, alternatiiv oleks panna viide pärast punkti ja panna lõigu teiste lausete taha lisa-viide-märkused. Andres (arutelu) 14. august 2014, kell 13:01 (EEST)
Nojah, ükskõik kas panna viide enne või pärast kirjavahemärki, tuleb jälgida, et ei jääks mulje, et viidatud on midagi (mittetriviaalset), mida allikas tegelikult pole. Mina olen püüdnud materjali struktureerida ja sõnastada nii, et üldiselt saaks ilma lisa-viide-mallita hakkama. Pikne 14. august 2014, kell 13:37 (EEST)
Minagi olen täheldanud, et olen püüdnud teksti sõnastada nii, et viitamine oleks ühemõttelisem. Kui on pikk lause, millest viide kinnitab üksnes lõppu, olen teinud mitmeks lauseks, ja kui on lõik, millest viide kinnitab viimast lauset, olen jaganud eri lõikudesse. Järele mõeldes on seegi imelik: viited peaksid toetama teksti, mitte vastupidi. Taivo 14. august 2014, kell 15:29 (EEST)

Nädala pildid[muuda lähteteksti]

Miks oled sa järgmise nädala pildiks lisanud selle? Ma pean äärmiselt sobimatuks kommet valida pilte väljapoolt lehete "Vikipeedia:Nädala piltide valimine", kus teistel Vikipeedia kaastöölistel on võimalus omapoolset tagasisidet anda. Antud foto ei ole minu arvates sugugi piisava kvaliteediga, et olla nädal pilt! Ivo (arutelu) 18. august 2014, kell 00:09 (EEST)

Esialgu kavatsesin panna selle rukkilillepildi, mis oli nädala piltide valimise lehel, kuid lähemalt uurides selgus, et see foto on ebaõnnestunud ega kõlba nädala pildiks. Õigupoolest kustutaksin selle pildi meeleldi või vähemalt lõikaksin kõvasti väiksemaks. Ma tõstsin selle pildi nõrgemate kandidaatide hulka. Siis leidsin, et artiklis "rukkilill" on igapidi parem eesti autori pilt ja vahetasin ringi. Arvasin, et kui juba see viletsam pilt oleks sobinud nädala pildiks, siis Sedumi oma sobib ammugi. Ma huvi pärast küsin, mis pildil viga on? Minu meelest on see suurepärane pilt. Taivo 18. august 2014, kell 00:21 (EEST)
Vahetasin sisse selle nn ebaõnnestunud foto. Fotograafiaalaselt ei ole sellel pildil mitte vähimatki viga (näiteks on see hea kompositsiooni ja värvidega) ning see on kaugelt kvaliteetsem. Teine pilt on aga mõõtudelt väiksem, tugevalt teraline ja kohati ülepõlenud. Ivo (arutelu) 18. august 2014, kell 00:27 (EEST)
Vabanda, nii viletsat pilti pole ma nõus esileheküljel näitama. Kõik peale õie on hägune. Taivo 18. august 2014, kell 00:30 (EEST)
Sa ei jaga ikka mitte mõhkugi fotograafiast. Loe kasvõi seda. Kui arvad, et kõik peab alati fookuses olema, siis oled ikka väga valel teel.
Üks viisakas rukkiõite pilt Eesti autorilt on veel – Pilt:Rukilill - Centaurea cyanus.jpg. Äärmisel juhul võib selle sisse panna. Seda praegust ei luba ma aga mingil juhul esilehele! Ivo (arutelu) 18. august 2014, kell 00:35 (EEST)
Vahetasin ära. Kuid selle mõõtmed on ebaharilikud: laius on kõrgusest palju suurem. Ma pole kindel, et see jätab piisavalt hea mulje. Muide, rukkilille ei pea tingimata panema. Kui soovid, ma võin asemele panna Imre Sooääre pildi, see sobiks praegusse aega küll. Taivo 18. august 2014, kell 01:00 (EEST)
Minu poolest võib seal ka too rukkilille pilt olla. Ivo (arutelu) 18. august 2014, kell 01:05 (EEST)
Yes check.svgJ Taivo 18. august 2014, kell 01:08 (EEST)

Sõidukinimesid ei tule jutumärgistada. Need kirjutatakse nüüdisajal pigem ilma jutumärkidega nagu kõik teised nimedki. Jutumärkide lisamisega teed minu meelest lihtsalt sõidukinimede esituse Vikipeedias ebaühtlasemaks.

HTML-is vastupidi ei tule atribuudi väärtuse ümbert jutumärke ära korjata, kuigi mõnel juhul toimib atribuut ka ilma jutumärkideta. Vt selle kohta en:HTML attribute. Pikne 19. august 2014, kell 22:17 (EEST)

Laevad on siinkohas erandiks, sellest on palju juttu olnud, et laevanimed tuleb jutumärgistada. Taivo 19. august 2014, kell 22:24 (EEST)
Mis puudutab HTML-i atribuutide väärtuse jutumärgistamist, siis seda ma ei teadnud. Ma ei ole seda õppinud ja lihtsalt avastasin, et mõnikord võib ära jätta. Kuid ma juhin tähelepanu sellele, et sinu näidatud artikkel ütleb: "Leaving attribute values unquoted is considered unsafe". See väide on viidatud, aga viidatud allikas tegelikult ütleb, et see kehtib ainult siis, kui väärtus sisaldab kaldkriipse. (Kui sisaldab tühikut või täpitähti, siis ei tohi ära jätta, selle ma olen ise avastanud.) Taivo 19. august 2014, kell 22:44 (EEST)
Siin samas leheküljel on viidatud keele käsiraamatule, mille järgi laevanimesid ei tule jutumärgistada. Pikne 19. august 2014, kell 23:07 (EEST)
Jah, ja ma juba seal vastasin sellele. See pole kohustuslik, aga selguse huvides on parem. Taivo 19. august 2014, kell 23:20 (EEST)
Selguse peab tagama niigi kontekst, nagu sõnade mitmetähenduslikkuse puhul ikka. Pikne 19. august 2014, kell 23:39 (EEST)
Depends. Mõningatel puhkudel on vaja jutumärkidesse panna laevanimed, aga mõningatel puhkudel firma nimi, mõningatel aga näiteks üksiku toote nimi. Siin ei saa olla ühest reeglit.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 20. august 2014, kell 00:49 (EEST)
Minagi pole seda asja õppinud, lihtsalt püüdes kas või siin Vikipeedias erinevatest koodidest aru saada, on pika peale jäänud mulje, et atribuudi väärtuse ümbert jutumärkide ärajätmist ei peeta heaks stiiliks. See sama tundub olevat ka inglise vikis viidatud loo üldisem mõte, lisaks konkreetsele kaldkriipsu küsimusele. Pikne 19. august 2014, kell 23:07 (EEST)
Õigupoolest on hea, et sa seda ütlesid. Ma mõtlesin järele ja ma jätan edaspidi väärtuste ümber rohkem jutumärke alles. Taivo 19. august 2014, kell 23:20 (EEST)
Tahtsin seda öelda ka Paul Klee artiklis tehtud paranduste puhul, aga unustasin. Minu teada on ka hea tava seal jutumärle kasutada, sest nii on ohutum (kõik need erimärgid, mis juba välja toodud).--Morel (arutelu) 20. august 2014, kell 00:39 (EEST)

Barletta väljakutse[muuda lähteteksti]

Võtsin artiklist selle 13 ebausu välja; midagi seal selle osalejate arvuga oli, hetkel täpselt ei mäleta; panin viite Napoli 1633. aasta tekstile, kust on selgelt välja loetav dieci (kümme); kui mahti saan, lisan toimumise kirjelduse ka, ja selle, mis selle osalejate arvuga oli (siin tuleb arvestada ka seda, et kaks poolt, kelle vaated ei pruugigi hakkama kokku langema); tabelit kohendasin samuti (nt ilma käsuta "margin" jookseb tekst ja tabel kokku; class="infobox vcard" all on see käsk vist sees); margin peaks olema: kas ——— style="margin-left:15px; margin-bottom:15px;" ——— see jätab tabeli vasakule ja alumisele äärele 15 pikslit tühja ruumi; sama peaks tegema käsklus ——— style="margin: 0 0 15px 15px;" (lugema hakatakse ülalt, päripäeva, nullväärtusele "px" ei lisata). — Pietadè (arutelu) 31. august 2014, kell 00:14 (EEST)

Kuidas tahad. Inglise vikist tõlkisin, seal oli see 13 ebausu värk sees. Taivo 31. august 2014, kell 21:42 (EEST)
Tahtmises pole asi, kunagi sai seda lähemalt uuritud, Machiavelliga seoses, ja sellest ajast on meeles, et osalejate arvuga oli mingi jama. See kümme (dieci) on Google'i raamatust kenasti välja loetav; aga vist oli veel üks arv, kui mitte rohkem/vähem, kusagil välja pakutud— Pietadè (arutelu) 31. august 2014, kell 22:03 (EEST)

Sa küll kirjutasid, et Cherenkovi kiirguse kohta, et pealkiri on vigane. Tegelikult su lause on ebatäpne ja see ei ole vigane. Me küll siin kasutame transkriptsiooni, kuid vigane see kirjapilt otseselt ei ole.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 15. september 2014, kell 23:38 (EEST)


Ehk saad järele vaadata, milline litsents käis Commonsis selle ja selle pildi juurde. Pikne 28. november 2014, kell 16:07 (EET)

Mõlemal täpselt sama mis praegu: Maigi kinnitust mööda {{own}} ehk üleslaadija oma töö. Taivo 30. november 2014, kell 20:41 (EET)
Ma mõtlen litsentsi. Kas oli cc-by-sa-3.0 või midagi muud? Paistab, et hetkel, kui robot need pildid siia üles laadis, oli Commonsis litsents piltide juurest millegipärast eemaldatud. Pikne 30. november 2014, kell 20:55 (EET)
Sain litsentsi teada. Pikne 14. detsember 2014, kell 12:26 (EET)
Jah, palun anna andeks, mul olid vahepeal sisselogomise probleemid ja siis ma ei saanud aru, et "KunstiteoseFoto" ongi litsents. Taivo 18. detsember 2014, kell 15:30 (EET)

Mida sa arvad sellest artiklist? Ivo (arutelu) 2. märts 2015, kell 21:36 (EET)

Üks sobilik hea artikkel võiks olla veel Karepa. Kommentaare? Ivo (arutelu) 26. märts 2015, kell 21:45 (EET)

Kas tead, et ülekirjutamine[muuda lähteteksti]

Tere,
Miks sa kirjutasid selle nädala Kas teadsid sektsioonis üle kõik faktid?
Postituvi (arutelu) 18. aprill 2015, kell 09:36 (EEST)

Palun loe Vikipeedia:Kas teadsid esimest lõiku. Õigupoolest olen järginud veel teistki tingimust: head artiklid käivad esilehelt aeg-ajalt niikuinii läbi, mistõttu ma rubriigist "Kas teadsid, et ..." ei lingiks nendele. Ja nüüd vaatame sinu linke: Ludwig van Beethoven – hea artikkel, Merkuur – artikli alguses on mall "pole viiteid", Rapla-Virtsu raudtee – hea artikkel, varsti läheb nagunii uuesti esilehele, Vytautas Suur – artikli alguses on mall "vajab toimetamist", Euroopa kultuuripealinn – liiga vähe sisu, ainult 2 lõiku, Beethoveni pilt – juba 3 korda esilehelt läbi käinud, kaua võib?, Renavase mõis – ainus normaalne. Taivo 18. aprill 2015, kell 23:19 (EEST)
Sain aru. Kui järgid neid reegleid, palun pane need ka lehele Vikipeedia:Kas teadsid üles. Siis teavad teisedki neid järgida (kes teevad).
Ka headest artiklitest peaks põnevaimad faktid välja korjama ning sektsiooni lisama. Needki on huvitavad. Egas keegi pea artikleid lugema, lihtsalt faktid võivad ka olla. Postituvi (arutelu) 18. aprill 2015, kell 23:30 (EEST)
Head artiklid on selles osas juba korduvalt üle käidud. Postituvi, palun aita pigem uusi potentsiaalseid häid artikleid juurde leida. Ivo (arutelu) 18. aprill 2015, kell 23:36 (EEST)
Nagu näiteks António de Oliveira Salazar? Postituvi (arutelu) 18. aprill 2015, kell 23:39 (EEST)
Jah, kõlbab küll. Taivo 25. aprill 2015, kell 16:09 (EEST)

Miks sa kirjutad üle nädala artikli(d)? Need on 21. nädalani olemas ning ei ole vaja asendada. Postituvi (arutelu) 23. aprill 2015, kell 23:14 (EEST)

Uus esilehe kujundus: hääletamine[muuda lähteteksti]

Tere,
Oled osalenud arutelus uue esilehe tegemise kohta. Palun avalda oma arvamust uue esilehe kasutuselevõtu kohta siin.
Postituvi (arutelu) 18. aprill 2015, kell 19:07 (EEST)

Vastuseks sinu etteheidetele:
Rubriik Sel nädalal ajaloos ei pea jääma sinu kätte. Olen nõus iganädalaselt neid tegema, sest see pole kuigi raske.
Põnevaid fakte võib asendada lihtsalt fraasiga Kas teadsid?. Rubriigi eesmärk on lihtsalt leida huvitavaid fakte ning neid esitada, ilma, et need oleksid seotud hea artikliga. Tähtis on seal fakt, mitte artikkel. Kui on veel küsimusi, vastan neile meelsasti :) Postituvi (arutelu) 18. aprill 2015, kell 23:49 (EEST)
Jah, see polegi nii keeruline, kuid ma muretsen rohkem selle pärast, kuidas hakkab täituma rubriik "Kas teadsid, et ...", kui mitte tähtpäevadega. Taivo 19. aprill 2015, kell 00:33 (EEST)
Igalt poolt annab leida informatsiooni, mis on huvitav ning väheteatud. Ma hakkasin siin aktiivselt tegutsema küll paar nädalat tagasi, kuid mul on siin eesmärgid, mis ma tahan teha. Kuigi mind ei paelu uute artiklite loomine, huvitab mind toimetamine ning portaalide tööshoidmine (seal hulgas ka esileherubriikide täitmine). See on võimalik. Postituvi (arutelu) 19. aprill 2015, kell 00:42 (EEST)
Aeg-ajalt juhtub, et vaja on muuta asju, mis juba esilehel on. Näiteks mingi täheviga tekstis. Kuid esileht on kaskaadkaitse all, esilehel olevat saavad muuta üksnes administraatorid. Taivo 19. aprill 2015, kell 01:30 (EEST)
Millele vihjad? Ei mõista. Postituvi (arutelu) 19. aprill 2015, kell 01:39 (EEST)
Ma vihjasin sellele, et sinu tegevust esilehe rubriikide eest vastutajana võib hakata takistama see, et sa ei ole administraator. Taivo 19. aprill 2015, kell 15:57 (EEST)
Esilehe kaitsest oli juttu siin. Kaskaadkaitse on nüüd mõnda aega maas olnud. Pikne 19. aprill 2015, kell 16:13 (EEST)
Kuigi ma esilehte ei saa korrigeerida, on kõiki, mis selles mallidena seonduv, võimalik. Kui kaskaadkaitse (kas see tähendab, et kõik esilehega seotud (mallidega) lehed on kaitse all?) on maha võetud, ei näe ma selles küll mingit takistust. Ainsaks leheks, mida mina muuta ei saa, jääks esileht. Kõiki mallide sisu saan muuta. Postituvi (arutelu) 19. aprill 2015, kell 16:24 (EEST)

Kas mitte järgmise nädala Kas tead sektsioon pidanud olema vastavalt Esilehe arutelus kirjutatule seoses artikkel armeenia genotsiidist? Postituvi (arutelu) 19. aprill 2015, kell 01:24 (EEST)

Paningi selle sisse. Pilti kahjuks ei saanud panna, asjassepuutuvat pilti ma ei leidnud. Taivo 19. aprill 2015, kell 01:25 (EEST)
Aa, mina sain arutelust aru, et artikli kokkuvõte tuleb sinna. Aga nii sobib ka. Postituvi (arutelu) 19. aprill 2015, kell 01:38 (EEST)
Leidsin teemasse ühe pildi. Palun kontrolli üle ning kui pilt ei sobi, taasta endine olukord. Postituvi (arutelu) 19. aprill 2015, kell 02:07 (EEST)
Sellel polnud ju pisipildina midagi aru saada. Leidsin parema, mis väikeseltki mõjub. Taivo 19. aprill 2015, kell 15:56 (EEST)
Tore Postituvi (arutelu) 19. aprill 2015, kell 16:24 (EEST)

Kas selline Kas teadsid sobib? Vikipeedia:Kas teadsid/18 (2015). Kui midagi ei sobi, kohanda palun see või too sobiv asi peale. Postituvi (arutelu) 26. aprill 2015, kell 11:17 (EEST)

Kurvastuseks ei õnnestunud teinegi katse. Nimelt üks reegel, mida ma ei pannud kirja. Rubriik "Kas teadsid, et" on osalt näitamiseks, et Vikipeediast saab palju uusi teadmisi. Küsimusele "Kas teadsid, et" peaks enamik inimesi vastama: ei, ma ei teadnud seda. Ja see kehtiks ka siis, kui rubriigi pealkiri oleks "Põnevaid fakte": kui inimene seda juba varem teab, mida põnevat selles on?
Nüüd vaatame siis sinu fakte. Pythagorase teoreem on põhikooli programmis, kõik on põhikooli läbinud, igaüks teab, milleks Pythagorase teoreemi kasutatakse. Kõiki Eesti krooni küpüüre on rahvas käes hoidnud, igaüks teab, mis on 50-kroonise ühel ja kes teisel pool. Seda, mis on rahvusraamatukogu, oskab nime põhjal selgitada samuti igaüks. Võib-olla definitsioon ei tuleks välja, aga enam-vähem igaüks ütleks: teadsin seda niigi. Seda, et sõja kaotaja peab tegema võitja tahtmist, pole samuti mõtet selgitada. G-duur on jällegi põhikooli programmis, iseasi, kui paljud seda mäletavad, mina näiteks ei mäletanud. See, et Konrad Adenauer valitses Saksamaad kaua aega, on üldiselt teada ja ju ta siis pidi populaarne olema, muidu poleks ta nii kaua vastu pidanud. See tähendab, et kõigi faktide suur puudus on see, et nad on liiga üldteada. Lisaks on artikli "Jätkusõda" alguses toimetamise ja keeletoimetamise mallid ning G-duur on nii lühike artikkel, et sellega pole eesti vikipeedial mõtet kiidelda. Peale G-duuri ja Jätkusõja teised artiklid kõlbaksid, kui neist mõni muu fakt välja otsida, mis poleks nii üldteada.
Järgmised 4 rubriiki "Kas teadsid, et" püüan täna ise valmis teha. Sinu kaastöö faktide otsimisel on endiselt oodatud, aga edaspidi parem leheküljele Vikipeedia:Kas teadsid. Taivo 26. aprill 2015, kell 23:03 (EEST)
Aitäh seletuse eest! Postituvi (arutelu) 29. aprill 2015, kell 20:54 (EEST)

Lihtsalt, et Sa teaksid: Mul ei ole soov Sind välja puksida, lihtsalt ma ei mõista, miks Sa minu esilehega tehtud koguaeg tühistad (Sellest sain aru, et faktidel ning artiklitel on väljakirjutamata seadused ning õppisin sellst). Kui uue esilehega kujundus peaks tulema, saad sa edasi toimetada oma sektsioonidega. Ning mina õpin tasakesi ära faktide/ajaloo sektsiooniga tegelemise. Kui sulle sobib, et ainukene muutus, mis uue veebilehega tuleks, oleks see, et lisandub ajaloosektsioon, mida võin ise täita kui tahad, palun asenda oma hääl. Postituvi (arutelu) 24. aprill 2015, kell 18:03 (EEST)

Kas Sa teed esilehte ikka edasi? Või hakkad äkki mentoriks? --Epp 25. aprill 2015, kell 15:14 (EEST)

Eks püüan ikka teha. Taivo 25. aprill 2015, kell 16:08 (EEST)

Vandaalide igavene blokeerimine[muuda lähteteksti]

Nende blokeeringute pikendamine ei anna midagi. Kontod on niikuinii globaalselt lukustatud ja kui ka poleks, siis vaevalt sel sodijal aasta pärast meeles oleks, milliseid nimesid ta registreerinud on. Ma pigem puhastaks blokeerimisloendi sellistest tarbetutest blokeeringutest. Pikne 26. aprill 2015, kell 10:23 (EEST)

Ei tea, Commonsis blokeeritakse sellised tavaliselt just igaveseks. Blokeerimisloendi puhastamine ei tohiks olla omaette eesmärk. Mulle hakkas ka tunduma, et neid kasutajanimesid on tal just lihtne meelde jätta: neli tähte ja järjest arvud 100-st edasi. Ma õigupoolest ei tahaks riskida. Kui oleks halvasti meeldejääv kasutajanimi, siis võiksin isegi sinuga nõustuda. Taivo 26. aprill 2015, kell 10:51 (EEST)
Küllap nimede meeldejätmisest ja tähtaegade üle arvepidamisest veel lihtsam on uute nimede registreerimine. Antud juhul on need kontod tähtajatult lukustatud. Lukustatud kontoga niikuinii sisse logida ei saa. Nii et selles suhtes pole eriti millegagi riskida.
Mulle tundub, et mida vähem nimesid loendis on, seda parem ülevaade ka nendest kontodest, mis polnud tehtud ainult vandaalitsemiseks ja mille blokeeringut oleks hiljem mõtet sellepärast ümber vaadata. Suurtes vikides, kus palju uusi vandaale peale tuleb, võib-olla pole tõesti selles suhtes vahet ja pole ka loendi puhtana hoidmisel eriti mõtet. Pikne 26. aprill 2015, kell 11:19 (EEST)

Palun kirjuta riikide nimed õigesti. --Epp 8. mai 2015, kell 00:22 (EEST)

Teine maailmasõda[muuda lähteteksti]

"Teine Maailmasõda" on kindlasti vale. Andres (arutelu) 29. mai 2015, kell 10:08 (EEST)

Võõrkeelsed pealkirjad[muuda lähteteksti]

Ilmselt on sellest varem juttu olnud (ei jaksa hetkel otsida), aga minu teada kirjutatakse võõrkeelsed pealkirjad eesti tekstis jutumärkidega ja püstkirjas (vt nt http://keeleabi.eki.ee/index.php?leht=8&id=56). Ma vaatasin praegu üht vana muutust, mis sa oled teinud artiklis Paul Klee, sa oled seal pannud kursiivid igale poole. Mis põhjendusega?--Morel (arutelu) 12. august 2015, kell 15:14 (EEST)

Tänan lingi eest. Ma ei teadnud siis, et võõrkeelsed pealkirjad tuleb kirjutada püstkirjas. Lähtusin sellest, et tsitaatsõnad ja -väljendid kirjutatakse kursiivis. Ma ei tulnud selle peale, et võõrkeelset pealkirja ei peeta tsitaatväljendiks. Taivo 12. august 2015, kell 16:07 (EEST)

Rubriik "Kas teadsid et?"[muuda lähteteksti]

9. septembril vist alates kl 17.30 on kuninganna Elizabeth II kuninganna Victoriast kauem valitsenud. --kanakukk (arutelu) 7. september 2015, kell 08:54 (EEST).

Seda ei saa esilehele panna, sest mõlemad artiklid vajavad toimetamist. Taivo 7. september 2015, kell 10:42 (EEST)
Kahtlemata, aga võimalik kahju kaalub minu meelest kasu üles. See fakt iseenesest, et leidub keegi, kel on õnnestunud 63 aastat kestnud valitsemisest kauem valitseda, on minu meelest erakordne ja väärib esile tõstmist. Minu meelest teeme vea, kui seda fakti sinna ei märgi. --kanakukk (arutelu) 7. september 2015, kell 23:54 (EEST).

Noch nicht.

13. septembri kohta on, et Hagi Šein saab 60-aastaseks. Tegelikult saab 70-aastaseks. Aga mul ei õnnestunud tiitellehel näpukat parandada.--Juhan121 (arutelu) 8. september 2015, kell 00:43 (EEST)

Palun vabandust. Minu viga. Õnneks jõudsid teised selle parandada. Taivo 8. september 2015, kell 10:11 (EEST)

Palun lähme tagasi olukorra juurde, kus avalehe vastavasse rubriiki lükati ikka ainult potentsiaalselt huvipakkuvaid fakte ja mitte mingit võrdlemisi juhuslikku kronoloogiat, mis on pealegi keelelisest küljest probleemne (tuleva ja juba toimunu eristamine). Kui eelnev ei ole teostatav, siis võiks arutleda, kas nimetatud rubriiki on üldse tarvis. Ivo (arutelu) 27. mai 2016, kell 12:58 (EEST)


Tere! Sel nädalal võiks olla "Kas teadsid?" rubriigis ka klassikaline filoloog ja tõlkija Anne Lill, kes saab 15. oktoobril 70-aastaseks.--Morel (arutelu) 10. oktoober 2016, kell 17:40 (EEST)

Nädala artikli märkimine[muuda lähteteksti]

Kui lisad artikli nädala artikliks, palun ära unusta seda märkimast ka Vikipeedia:Head artiklid lehele. Postituvi 6. detsember 2015, kell 19:25 (EET)

Jah, õige. Teen seda. Taivo 6. detsember 2015, kell 20:10 (EET)
Tore, aitäh! Postituvi 6. detsember 2015, kell 20:14 (EET)

Küsimus[muuda lähteteksti]

Sulle on esitatud lehel Vikipeedia arutelu:Kas teadsid#Sisu menetlemisest küsimus. Postituvi 11. jaanuar 2016, kell 21:14 (EET)

Faktid[muuda lähteteksti]

Võib-olla oleks mõistlik rubriiki "Kas teadsid?" lisada selle algusaastate fakte? Neid ei mäletata enam, ning kuna 2. ja 3. nädala sisus on väga palju sünni(aasta)päevadega seotud fakte, oleks see mõttekam. Mis sellest arvad? Postituvi 12. jaanuar 2016, kell 11:19 (EET)

Teisaldasin 3. nädala "Kas teadsid?" sisu teise nädalasse. Teise nädala sisu eemaldasin. Mõlemad artiklid olid lisatud ühe võrra hilisemale nädalale. Postituvi 12. jaanuar 2016, kell 12:33 (EET)

Palun ära kirjuta üle fakte enda omadega, kui need on ainult kuupäevalised ja enamus seotud tähtpäevadega. Postituvi 26. jaanuar 2016, kell 23:19 (EET)

Aga mis mul muud üle jäi, kui sinu välja valitud faktid olid juba varem rubriigis "Kas teadsid?" olnud. Ja üks viitas toimetamist vajavale artiklile. Ma, jah. tahtsin paluda, et sa enam ei püüaks selle rubriigiga tegeleda (välja arvatud faktide pakkumine lehel Vikipeedia:Kas teadsid), sul ei kuku see hästi välja. Taivo 27. jaanuar 2016, kell 11:34 (EET)
Just sellepärast need lisasingi, sest need on varemalt (mitu aastat tagasi) olnud. Need olid tuhat korda etemad kui praegused. Sul ei ole õigust lihtsalt üle kirjutada ning väita, et selles rubriigis kehtivad Sinu loodud reeglid. Arvesta teistega. Postituvi 27. jaanuar 2016, kell 15:49 (EET)
Taivo, kui sa neid niimoodi kuupäevadega seod, siis näiteks selle nädala üks oluliseimaid sündmusi on Vietnami sõja lõpp (kuigi see pole muidugi ümmargune tähtpäev, aga selle eest Mozarti sünnipäev peaaegu nagu oleks). Aga see selleks. Iseenesest tundub mullegi, et too rubriik peaks sisaldama endas mingeid fakte, mida on lihtsalt huvitav teada, aga mitte niivõrd infi nende päevade kohta. Aga kogu selle temaatika kohta, mida seal rubriigis võiks kajastada, oleks parem kõigepealt maha istuda ja asjad läbi arutada.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 27. jaanuar 2016, kell 17:21 (EET)

Pilt:Aleksander Aberg.jpg[muuda lähteteksti]

This file doesn't have any source on the file information page, although there is some discussion on the talk page. Is there evidence that the copyright tag is valid on the talk page, or should the file be tagged for deletion? --Stefan2 (arutelu) 19. jaanuar 2016, kell 01:20 (EET)

Stefan2, depicted person lived 1881–1920. Investigation (including books in my bookshelf consisting the photo) gave no information about author and year. I think, that the old photo is in public domain with licenses Anonymous-EU and PD-US-1923. But photo about sculpture is not free, because sculpture is quite recent. Taivo 19. jaanuar 2016, kell 12:11 (EET)

Kui sul peaks võimalik olema, saad äkki commonsist pildi Pilt:Kirjatehnika.PNG ära kustutada.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 20. märts 2016, kell 20:35 (EET)

kordan palvet.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 7. aprill 2016, kell 14:53 (EEST)
Yes check.svgJ Korras Tehtud. Taivo 7. aprill 2016, kell 14:58 (EEST)

IKEA peakontor peaks olema hoopiski Delftis, mitte Leidenis, ehk siis proovi leida mingi viide, mida saaks usaldada.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 15. august 2016, kell 23:36 (EEST)

Mina seda artiklisse sisse ei pannud, aga nüüd viskasin välja. Taivo 16. august 2016, kell 00:13 (EEST)
Ma ei vaadanud, kes selle sisse kirjutas, aga mõtlesin, et mainin seda sulle, kui sa selle artikli kallal edasi plaanid tegutseda. Proovisin ise otsida, aga ise ka sellest täpselt aru ei saanud.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 16. august 2016, kell 00:24 (EEST)

Nädala artiklid[muuda lähteteksti]

Valikusse kaasamiseks sobivad ka need artiklid (hetkel küll vaid 1, aga eks tuleb peagi juurde). Samas on vaja heade artiklite nimekiri põhjalikumalt ette võtta ja artikleid kaasajastada ning täiendada. Mis ei vasta ka pärast seda hea artikli nõuatele tuleks sealt nimekirjast välja visata. Ehk saad selle juures abiks olla. Ivo (arutelu) 21. jaanuar 2017, kell 16:25 (EET)

Yes check.svgJ Taivo 21. jaanuar 2017, kell 16:28 (EET)

Nädala pildindus[muuda lähteteksti]

Vahelduseks võiks vast mõne kunstiteose repro avalehele riputada. Seoses näitusega Muutuv Tartu neljas vaates on meil nüüd hulgemini kvaliteetseid reprosid ja nõnda võiks seda ka uhkelt eksponeerida. Ivo (arutelu) 2. veebruar 2017, kell 21:37 (EET)

Võtan teadmiseks, et need on nädala piltide valimise lehele pandud. Enne polnud seal kaua aega ühtki kunstiteost, sellepärast polegi neid esilehel olnud. Taivo 2. veebruar 2017, kell 21:47 (EET)
Lükkasin ühe pildi üles järgmisele nädalale. Muuhulgas toimub siis kommunikatsioonipäev muuseumitele ja oleks hea demonstreerida, et vikisse lisatud materjalist peetakse siin lugu. Ivo (arutelu) 28. aprill 2017, kell 21:11 (EEST)
Seekord mõtlesime väga ühtemoodi. Tahtsin just selle pildi just sellel nädalal esilehele panna. Taivo 28. aprill 2017, kell 23:32 (EEST)
Seoses selle 1914–18 kunstinäitusega võiks mingi nädala pilt sellele keskenduda (näide).
Oktoobris tuleb HELP pildikorje ja nii võiks ka seda mainida (kasutades näiteks mõne varasema aasta HELP käigus laekunud fotot).
Novembris on teadusfoto võistlus (sobilik foto näiteks see). Ivo (arutelu) 1. september 2017, kell 15:13 (EEST)

Kas teadsid, et[muuda lähteteksti]

Olen nii kena ja põhjenda, miks ühtegi neist faktidest esilehele panna ei saa?--Raamaturott (arutelu) 7. aprill 2017, kell 15:44 (EEST)

Üldiselt on sealsed artiklid lühikesevõitu. Lennunduse pakett läheb aprilli lõpus, Aasia naisi saab panna ülejärgmiseks nädalaks. Matt Biondi, Corrali tulevahetus ja STS-1 sobivad pikkuselt. Nevise artiklil on lõpp puudu, kavatsen seda kunagi täiendada. Taivo 7. aprill 2017, kell 15:48 (EEST)
Hüva. Ma olen lisanud ka fakti teistest artiklitest, mis on vist küll mõnevõrra lühemad, aga vähemal üldiselt viidatud. Ma arvan, et me võiksime teha tabeli nagu inglise vikis, kus oleksid nende artiklite vaadatavus neil nädalatel, mil need esilehel on.--Raamaturott (arutelu) 7. aprill 2017, kell 18:52 (EEST)
Miks mitte. Taivo 10. aprill 2017, kell 12:24 (EEST)

Mõned pildid[muuda lähteteksti]

Fail:J. Telgmaa.jpg Fail:ELK Seltsi esimees Juhan Telgmaa.jpg Fail:Ülo Kaevats.jpg Fail:Saluste.jpg

Palun vaata, miks need kustutati. Andres (arutelu) 14. juuli 2017, kell 10:50 (EEST)

Kõik nad olid varem internetis olemas eri saitidel (Virumaa Teataja, Rooma klubi, Riigikantselei jne). Seetõttu peeti oma tööd ebatõenäoliseks, arvatavasti lihtsalt internetist virutatud. Failide taastamiseks on vaja OTRS-luba fotograafilt. Taivo 14. juuli 2017, kell 13:15 (EEST)
Kui inimene on foto ise teinud ja see on varem internetis ilmunud ilma autori nimeta, kuidas ta siis saab seda tõendada? Andres (arutelu) 14. juuli 2017, kell 13:29 (EEST)
Kirjutagu see kiri ja rääkigu, et on tõepoolest fotograaf. Ma loodan vähemalt, et tema sõnu usutakse. Ivo võib siin aidata; tema on OTRS-liige, mina ei ole. Taivo 14. juuli 2017, kell 13:33 (EEST)
Ai-ai-ai, http://virumaateataja.postimees.ee/273676/leo-saluste-usub-bioenergeetika-tulevikku teatab: foto Arvet Mägi. Ikkagi varastatud, pole oma töö. Kustutamine oli õige. Taivo 14. juuli 2017, kell 13:36 (EEST)
Ilmselt ei ole jutt sellest pildist. Andres (arutelu) 3. august 2017, kell 00:19 (EEST)

Vabadussõja võidusamba pilt[muuda lähteteksti]

Palun vaata Faili arutelu:Voidusammas590.jpg‎‎ ja Arutelu:Vabadussõja võidusammas. Andres (arutelu) 3. august 2017, kell 00:19 (EEST)

Yes check.svgJ Korras Vaatasin. Taivo 3. august 2017, kell 10:44 (EEST)
Mis järeldusele Sa jõudsid? Andres (arutelu) 3. august 2017, kell 10:47 (EEST)
Pilt on vaba, seda ei ole vaja kustutada. Igasugused nõudlused seda kustutada tuleb tagasi lükata. Ühtlasi esines Mehis juriidiliste ähvardustega. Vikipeedias on need keelatud. Nende kordumisel tuleb Mehis blokeerida. Andres, kui Mehiselt saabub sinu e-kirjale vastus, palun anna mulle selle kohta ülevaade. Taivo 3. august 2017, kell 10:49 (EEST)

Miks sa kirjutad artiklitesse senise "on küla <x> vallas" asemele "on <x> vallas asuv küla"? Uus sõnastus on minu meelest kohmakam. 207.154.198.200 10. november 2017, kell 22:24 (EET)

Mul pole mingit erilist põhjust, lihtsalt "küla x vallas" ei kõla minu meelest piisavalt hästi. Taivo 10. november 2017, kell 22:39 (EET)
Minu meelest Sinu sõnastus kõlab halvasti ja praegusel pole viga midagi. Andres (arutelu) 11. november 2017, kell 09:36 (EET)