Erinevus lehekülje "Ülenurme valla lipp" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
valitus > valitsus
P (valitus > valitsus)
 
== Lipu kirjeldus ==
Ülenurme valla lipuks on ristkülikukujuline kangas, mis jaotub horisontaalsuunas laineliselt kolmeks laiuks - ülemine ja alumine kollased, keskmine aga roheline. Kollase laiu laiuseks on 1 ühik ja rohelise laiul 2 ühikut. Rohelise laiu keskel on kollane [[vannasader]].
 
Lipu normaalmõõtmed on 105x165105 x 165 cm ning proportsioonid 7:11.
 
== Põhjendus ==
Lainelõige tähistab [[Emajõgi|Emajõe]] lähedust vallale. Kollane vannasader rohelisel taustal sümboliseerib paikkonna ajaloolist seotust [[põllumajandus]]ega ja ühtlasi osutab, et valla territooriumil asub [[Eesti Põllumajandusmuuseum]], mille [[logo]]ks on samuti vannasader.
Kollane värv sümboliseerib küpsust ja viljakust, roheline aga loodust, põllundust, noorust ja elu.
 
== Lipu kasutamise kord ==
#Ülenurme valla lipp heisatakse valla pidupäevadel ja avalikel üritustel.
#Igaühel on õigus heisata ja kasutada Ülenurme valla lippu, järgides käesoleva põhimääruse sätteid ja head tava.
#Ülenurme valla lipp heistakseheisatakse hoone peasissekäigu juurde või mujale selleks sobivasse kohta kas lipuvardaga vastavasse hoidjasse või [[lipumast]]i.
#Kui Ülenurme valla lipp heisatakse koos [[Eesti lipp|Eesti riigilipuga]], mõne teise riigi või tema [[omavalitsusüksus]]e, mõne teise Eesti [[maakond|maakonna]], valla või muu lipuga, asub valla lipp lippude poolt vaadatuna vasakul Eesti riigilipust, mõne teise riigi või tema omavalitsusüksuse, mõne Eesti maakonna, valla või muust lipust.
#Ülenurme valla lipu kujutist võib kasutada valla meenetel.
#Ülenurme valla lipu kasutamine käesolevas paragrahvis sätestamata juhtudel toimub vallavalitusevallavalitsuse loa alusel. Loa väljastamise korra kehtestab volikogu.
#Ülenurme valla lipu kasutamise korra järgimise üle teostab järelevalvet [[vallavalitsus]].
#Ülenurme valla lipu kasutamist ilma sellekohase loata või käesoleva põhimääruse nõudeid või head tava eirates käsitletakse avaliku korra rikkumisena.
 
== Välislingid ==
* [http://www.ylenurme.ee/tutvustus-ja-asukoht Ülenurme valla ametlik lehekülg - Tutvustustutvustus ja asukoht]
* [http://valitsus.ee/et/riigikantselei/riigi-ja-omavalitsuste-symbolid/omavalitsuste-symbolid Omavalitsuste sümbolid Riigikantselei lehel - Ülenurme vald.]
 
[[Kategooria:Tartu maakonna lipud]]
129 360

muudatust

Navigeerimismenüü