Esisiin: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Legobot (arutelu | kaastöö)
P Robot: muudetud 29 intervikilinki, mis on nüüd andmekogus Wikidata
P Valikulised grammatikaparandused.
1. rida: 1. rida:
'''Esisiin''' ('''FSB''' ''Front Side Bus'') on [[protsessor]]i [[Siin|andmesiin]], mida mööda liigub kogu informatsioon protsessori ja süsteemi muude seadmete ([[muutmälu]], [[PCI siin|PCI]] laiendkaardid, [[Kõvaketas|kõvakettad]] jne) vahel. Kui arvutil on protsessoriväline L2 või L3 [[puhvermälu]], siis neid ühendab protsessoriga [[tagasiin]], mis on kiirem kui esisiin (sest ka puhvermälud ise on kiiremad kui tavaline muutmälu).
'''Esisiin''' ('''FSB''' ''Front Side Bus'') on [[protsessor]]i [[Siin|andmesiin]], mida mööda liigub kogu informatsioon protsessori ja süsteemi muude seadmete ([[muutmälu]], [[PCI siin|PCI]] laiendkaardid, [[Kõvaketas|kõvakettad]] jne) vahel. Kui arvutil on protsessoriväline L2 või L3 [[puhvermälu]], ühendab neid protsessoriga [[tagasiin]], mis on kiirem kui esisiin (sest ka puhvermälud ise on kiiremad kui tavaline muutmälu).


Tänaseks on esisiini kontseptsioon hakanud jääma ajalukku, kuna sisaldab endas mitmeid "pudelikaelu" jõudlusele. [[AMD]] ei kasuta oma protsessorite puhul seda juba aastaid (alates [[Athlon 64]] protsessoritest) ja [[Intel]]il olid viimased sellised [[Core 2]] protsessorid. Asemele on tulnud uued kiired [[kakspunkt]]magistraalid nagu [[Hyper Transport]] ja [[QuickPath Interconnect]].
Tänaseks on esisiini kontseptsioon hakanud jääma ajalukku eeskätt jõudlusprobleemide tõttu. [[AMD]] ei kasuta oma protsessorite puhul seda juba aastaid (alates [[Athlon 64]] protsessoritest) ja [[Intel]]il olid viimased sellised [[Core 2]] protsessorid. Asemele on tulnud uued kiired [[kakspunkt]]magistraalid, näiteks [[Hyper Transport]] ja [[QuickPath Interconnect]].


== Välislingid ==
== Välislingid ==

Redaktsioon: 8. september 2014, kell 02:41

Esisiin (FSB Front Side Bus) on protsessori andmesiin, mida mööda liigub kogu informatsioon protsessori ja süsteemi muude seadmete (muutmälu, PCI laiendkaardid, kõvakettad jne) vahel. Kui arvutil on protsessoriväline L2 või L3 puhvermälu, ühendab neid protsessoriga tagasiin, mis on kiirem kui esisiin (sest ka puhvermälud ise on kiiremad kui tavaline muutmälu).

Tänaseks on esisiini kontseptsioon hakanud jääma ajalukku eeskätt jõudlusprobleemide tõttu. AMD ei kasuta oma protsessorite puhul seda juba aastaid (alates Athlon 64 protsessoritest) ja Intelil olid viimased sellised Core 2 protsessorid. Asemele on tulnud uued kiired kakspunktmagistraalid, näiteks Hyper Transport ja QuickPath Interconnect.

Välislingid