Erinevus lehekülje "Richard Joonas" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
P
{{vikinda}}{{keeletoimeta}}
[[Pilt:Joonas_Richard.JPG|thumb|Richard Joonas]]
'''Richard Joonas''' ([[15. november]] [[1927]] [[Narva]] – [[11. aprill]] [[2002]] [[Kohtla-Järve]]) oli eesti põlevkivikeemik.
 
Ta lõpetas [[Tallinna Tehnikaülikool|Tallinna Polütehnilise Instituudi]] .
 
Aastast 1948.a töötas ta [[Viru_Keemia_Grupp|Kohtla-Järve Põlevkivitöötlemise Kombinaadis]] laborandina ning seejärel keemiainsenerina. Aastatel 1959–1967 oli ta Kohtla-Järve Põlevkivitöötlemise Kombinaadi kesklabori juhataja. Aastatel 1968–1982 oli ta [[Põlevkivi Teadusliku Uurimise Instituut|Kohtla-Järve Põlevkivi Teadusliku Uurimise Instituudi]] teadusvaldkonna asedirektor, aastatel 1982–1999 Kohtla-Järve Põlevkivi Teadusliku Uurimise Instituudiinstituudi direktor.
 
Ta oli ainulaadse kõrgtõhusa [[Bensoehape|bensoehappe]] saamise tootmisviisi autor. Tema leiutise alusel ehitati [[Kohtla-Järve]]l,le Eestis,bensoehappe tehas.<ref>[http://www.eastman.com/Company/Worldwide/our_sites/Pages/KohtlaJarve_Estonia.aspx bensoehappe tehas].<br /ref>
 
1977. aastal valiti ta Eesti NSV nafta- ja gaasitööstuse teaduslik-tehnilise ühenduse esimeheks. Ta oli Eesti Leiutajate Liidu ning Üleliidulise Leiutajate ja Ratsionalisaatorite Ühenduse liikmeksliige, Kohtla-Järve linna teaduslik-tehnilise progressi ja majandusliku arendamise komisjoni esimeheksesimees. Ta oli üle 60 leiutise autor.
Tal on erinevates teadusväljaannete ilmunud 58 artiklit.
 
99 361

muudatust

Navigeerimismenüü