Erinevus lehekülje "Gert Helbemäe" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
'''Gert Helbemäe''' (kuni 1935. aastani '''Gert-Joachim Einborn'''; [[10. november]] [[1913]] [[Tallinn]] – [[15. juuli]] [[1974]] [[London]]) oli eesti kirjanik ja ajakirjanik.
 
== Elukäik ==
Gert Helbemäe (Einborn) sündis 10. novembril [[1913]] Tallinnas. Ta õppis [[Tallinna Prantsuse Lütseum]]is, lõpetas selle [[1933]]. Seejärel asus ta tööle [[]]Vaba Maa reporterina, kus kirjutas ka ilukirjanduslikke palasid. Töötas ka ajalehtede [[Roheline Post]] ja [[Uudisleht]] juures. Uudislehe juures kirjutas palju artikleid Tallinna ajaloost. Ajateenistuses viibides kirjutas kuuldemängu "Lumikellukeste sünd", mille saatis Eesti Ringhäälingule. Kuuldemäng võeti rõõmuga vastu ja paluti lisa.
 
Helbemäe on kirjutanud u 30 kuuldemängu. [[Riigi RinghäälinguRinghääling]]u kuuldemängude võistlusel [[1939]].a saab Helbemäe kaks auhinda: "Maria viiul" saab esimese koha ja "Augusta Carolina" kolmanda. Helbemäe hakkab EestiRiigi Ringhäälingu juures vabakutselisena tööle. Raadiotöö kõrvalt kirjutamiseks eriti aega ei jää.
 
[[1941]]. aastal abiellub G.Gert Helbemäe Are Vanaveskiga
 
Nõukogude okupatsiooni ajal on ta ringhäälingus heliplaatide kontsertide koostaja. Kuuldemänge rohkem ei kirjuta. [[Saksa okupatsioon]]i ajal töötas raadio kirjandusosakonnas. Aastal [[1944]] põgenes perekonnaga [[Saksamaa]]le, kust siirdus [[1947]]. aastal [[Inglismaa]]le. Oli alates aastast [[1947]] ajalehe [[Eesti Hääl]] toimetaja.
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü