Andreas Kalkun: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P (parandasin skripti abil kriipsud)
PResümee puudub
'''Andreas Kalkun''' (sündinud [[28. aprill]]il [[1977]]) on eesti luuletaja, muusik ja [[folklorist]], kes uurib [[setud]]e laule ja usundit.
 
2000–2011 õppis ta [[Tartu ÜlikoolisÜlikool]]is eesti ja võrdlevat rahvaluulet, kaitstes 2011. aastal doktorikraadi. Tema magistriväitekiri oli "Seto naiste eluloolaulud. Autobiograafiad ja utoopiad" (juhendajad [[Kristin Kuutma]] ja [[Paul Hagu]]) ning doktoriväitekiri "Seto laul eesti folkloristika ajaloos. Lisandusi representatsiooniloole" (juhendaja [[Kristin Kuutma]]).
 
1999–2004 oli Kalkun projektitäitja [[Eesti Rahvaluule Arhiiv]]is, septembrist 2005 on ta [[Eesti Kirjandusmuuseum]]i [[etnomusikoloogia]] osakonna teadur.
 
Kalkun laulab [[Tartu]] setu meestelaulukooris [[Liinatśuraq]] ning ansamblis [[Ütsiotsõ]]. 1997. aastal osales ta kirjandusrühmituse [[Erakkond]] luulekogus "Üheksavägine" koos [[Kristiina Ehin]]i, [[Mehis Heinsaar]]e, [[Kalju Kruusa]] jt-gaja teistega.
 
Andreas Kalkun on muusik [[Mari Kalkun]]i nõbu.
 
==Välislingid==
*{{ETIS|38449}}
* Andreas Kalkun [http://www.folklore.ee/era/nt/PF10/10Kalkun.htm "Pihtivad naised. Seto naiste eluloolaulud"] Folklore
* [http://www.folk.ee/opistu/et/etno/Eelmised-laagrid/Eesti-ETNO-2010/Opetajad-2010/Andreas-Kalkun Andreas Kalkun] August Pulsti Õpistu kodulehel
23 581

muudatust

Navigeerimismenüü