Erinevus lehekülje "Soul Militia" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 1390 baiti ,  9 aasta eest
resümee puudub
{{toimeta}}
{{vaidlustatud}}
'''Soul Militia''' (1997 –) on Eesti POPpop/ [[R&B]] bänd, kuhu kuulub kolm liiget — [[Sergei Morgun]] (aka Semy), [[Kaido Põldma]] ja [[Lauri Pihlap]] (aka Lowry) .
 
[[File:Soul Militia 2012.jpg|thumb|Soul Militia, 2012 (Kaido Põldma, Semy Morgun & Lauri Pihlap)]]
==Bändi ajalugu==
 
Soul Militia (kuni 2002. aastani 2XL) on [[Eesti]] bänd, mis saavutas suurema tuntuse kui osaleti [[2001. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus|2001. aasta Eurovisioonil]] [[Dave Benton]]i ja [[Tanel Padar]]i taustalauljatena. Bänd koosneb [[Lauri Pihlap]]ist ("Lowry"), [[Sergei Morgun]]ist ("Semy") ja [[Kaido Põldma]]st ("Craig"). Neljas liige [[Indrek Soom]] ("Ince"), lahkus bändist 2004. 2XL asutati algselt Morguni and Soomi poolt 1997. aastal.
Soul Militia on ansambel, keda on siin ja seal nimetatud eesti R&B lipulaevaks. Jah,tõepoolest, väikeses Eesti riigis, kus popp-ja rokkmuusika on õitsenud aastakümneid ning ka hip-hop kultuur ja elustiil jõudsalt kanda kinnitanud, on kaasaegne R&B stiil jäänud väga tagasihoidlikuks. Selle stiili viljelejaid üles lugeda osutub pea võimatuks ülesandeks. Loomulikult on meie muusikamaastikul jazz-artiste (väga andekaid), ka mõningaid a capella gruppe ning lugematul hulgal bände, kes esitavad oma igapäevatööna tõlgendusi vanadest rhythm & blues klassikutest. Bände/artiste, kelle muusika tugineks vokaalharmooniale, teravatele urban beatidele ning kelle loomingus oleks tugev annus kaasaegset souli/r&b-d aga lihtsalt ei ole.
 
Soul Militia on bänd, kes kirjutas eesti muusikalukku urban r&b esimese peatüki, andes 2002. aasta novembris välja oma debüütalbumi „ On The Rise“. See plaat sisaldabki just sellist eelpoolkirjeldatud muusikat- sensuaalset soulihõngu, loksuvaid rütmifaktuure, tugevale vokaalharmooniale põhinevaid meloodiaid. Laiemale avalikkusele võis tunduda, et bänd ilmus areenile äkki ja eikusagilt, kuid tegelikult oli nende ajalugu juba suhteliselt pikk ja värvikas...
 
===1997-2002: 2XL, ''Eurovisioon 2001'', Downtown Records===
 
Ansambli algkoosseis asutati 1997. aastal. Toona oli tegemist duoga. Kaks noort ja hakkajat meest, Semy Morgun (sünd. 1979) ja Indrek Soom (sünd.1976) lõid koosluseduo, mis sai nimeks 2XL (tüübidmehed armastasid käia suurte ja laiade riietega-, siitmistõttu ka loogilineselline nimevalik.). Tallinna poiss, Semy ning Tartu kandist päritja Indrek olid selleks ajaks kogemustega tantsjadtantsijad, kelle põhilisteks stiilideks street dance, hip hop ja break. Kuid lisaks tantsuhimuletantsule (mida oli aastate jooksul rahuldatudoldi erinevates hip hop tantsutruppides) oli meestel suur soov end muusikaliselt proovile panna. Kaks sõpra alustasidki muusikalisi eneseotsinguid. Kirjutati esimesed lood ning alustati tööd lavashow kallal (millele Soul Militia paneb tohutut rõhku tänase päevani). Esimesed teosed olid tugevate funky/hip hop mõjutustega, a la(näiteks 90-ndate menugrupp C&C Music Factory). Meeste suurimateks toetajateks ja suunajateks oli 90-ndate teise poole üks populaarsemaid ansambleid Eestis, Noisy Nation. Selle bändi liider, Arthur Abdull jõudisoli ise hiljem ka mõneksnatuke ajaksaega 2XL-i ridadesseridades. Noisy Nation’is laulis ja tantsis ka SemySergei vanem vend, Tony. Nii et võib öelda, et sidemed kahe bändi vahel olid üpris tugevad ning ka muusikalised paralleelid ilmselged.
 
2XL rühkis vaikselt aga kindlalt aina edasi. Muusikaline katsetamine oli täies hoos. Kirjutatikirjutatas lugusid eesti ja inglise keeles, tehti koostööd mõningate tuntud eesti produtsentidega ( näiteks [[Glen Pilvre]]), lihvititreeniti oma lavalist liikumist... Ent 2000. aasta kevadeks, peale mõneaastast konarlikku teed eesti muusikaäris (mingil määral ka väljaspool), oli Semy’lSergeil ja Indrekul selge, et miski ei klapi päris nii nagu vaja. Miskit jäi justkui puudu..sobi. Kuna ka bändi maitse ja stiil olid muutunud järjest enam r&b-likumaks ning duona oli poiste vokaalne eneseväljendamine pisut piiratud, otsustati ansamblisse leida kolmas liige. Läbi sõprade jõutigi selliseKaido meheni nagu KaidoPõldmani.
 
Tallinna poiss, Kaido Põldma (sünd. 1980), oli laulmise mõttes juba tõeline „veteran“! Väikesestväikesest peale kooris laulnud ja kooriga möödavälismaal ilmakäinud rännanud Kaidol oliPakkumine kogemusiühineda küllaga.2XL-iga Kuidtuli nüüdKaidole 20-positiivse aastasenaüllatusena, ollessest suurmees oli r&b ja hip hop’i fänn (suurimate eeskujudena võiks nimetada D’Angelo’t ja 2Pac’i), puudus tüübil väljund. Pakkumine ühineda 2XL-iga tuli igati positiivse üllatusena. Algul asjasse siiski pisut skeptiliselt suhtunud (eelkõige bändi koreograafilise poole pärast., Mehelsest Kaidol puudus eelnev tantsukogemus) ningPõldma 2XL-i„räägiti liikumineära“ tundus raskena.)ning Kaido „räägitiPõldma ära“otsustas ning2XLiga trio oliliituda. sündinud!//// Värsket verd oligi bändi tarvis! Sündisid uued lood, salvestati hulgaliselt demosid, anti kontserte ja trio oli väga hakkamist täis. Kuid siiski... Miski polnud endiselt päris nii nagu vaja. Mehed otsustasid, et vokaalne koosseis polnud endiselt veel täielik. Algasid neljanda liikme otsingud. Üsna varsti jäi sõelale sobiv kandidaat,18-aastane Lauri, kes oli 2XL-i tüüpidele silma jäänud talendikonkursilt „Kaks takti ette“.
 
Lauri Pihlap (sünd. 1982) tegutses samuti vaikselt eesti muusikascene’is- eksperimenteeris, salvestas lugusid, tegi kaasa erinevates projektides... Olles kuulnud teda laulmas ning saanud aimu ka tema muusikalistest mõjutajatest (Michael Jackson, Boyz II Men, Usher...), oli Semyl, Indrekul ja Kaidol selge, et Lauri sobib bändi nagu rusikas silmaauku! Temaga ühendust saada polnud samuti eriti raske. Lauri onutütar ja Kaido olid head sõbrad ja endised koolikaaslased. Läbi tema Laurile pakkumine tehtigi ja kuna tüüp oli 2XL-i tegemistega üpris kursis ning asi talle väga meeldis, võttis ta pakkumise kohe vastu! Noormees, kes samuti maast- madalast laulmisega tegelenud ning oma iidolite eeskujul ja nende muusika abiga end vokaalselt üles töötanud oli lõpuks leidnud enesele õige väljundi...

Navigeerimismenüü